بهترین نوع انرژی

**

بهترین نوع انرژی

بهترین نوع انرژی انسانی از ترکیب دو انرژی ذهنی و جسمی به وجود می آید. انرژیِ موجود در بدن و بافت ها و نسوج از انرژی ای که در ذهن و خانه های آن وجود دارد، زمخت تر یعنی مکانیکی تر و ملموس تر است.

هنگامی که در یک شرایط خوب جسمی تصمیم می گیرید با پشت صاف و چشم های بسته بنشینید و فقط با اعضای بدن و یا تنفس های خودکار حضور داشته باشید و در تمام لحظات با بدن ارتباط حسی و شهودی دارید، در واقع انرژیِ لطیف، نفوذ کننده و موثر ذهن و آگاهی را در بافت ها و سلول های بدن وارد و با آن ها ترکیب می کنید. حاصل این کار بیدار شدنِ منطق و هوشیاری بدن است.

هنگامی که شما در وضعیت بسیار خوب ذهنی به انجام یک تمرین و نرمش جسمانی مانند یوگا که از آرامش و آگاهی برخوردار است، می پردازید و ماهیچه ها و مفاصل را تحت تأثیر کشش های صحیح و انقباض های مناسب قرار می دهید و در هر حرکت توجه خود را بر آن متمرکز می کنید، انرژی های گرم و پویای فیزیکی از آن عضو به سوی فضای ذهن کشیده شده و در آن جذب و حل می شود. نتیجه این تلاش آگاهانه، پویا و زنده شدن تمام واحدها و خانه های ذهن است. این دو قطبِ انرژی جدا از یکدیگر، هم اکنون در وجود شماست، آن دو را در اوقات مناسب با هم متحد کنید. 

 

 

 

درس امروز را با صدای استاد مسعود مهدوی پور بشنوید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک هدیه وپژه برای شما

دانلود ویدو

ایمیل خود را وارد کنید سپس دکمه دانلود را کلیک کنید
دانلود کنید
close-link