موضوع: رفع گرسنگی‌های کاذب به خاطر مصرف مرتب و کافی آب
بهبود کارکرد گوارش و رفع کامل یبوست
افزایش محسوس ظرفیت تنفسی و گشودگی زیاد در قفسه سینه
یاد گرفتن تعهد با جدیت بیشتر
افزایش تمرکز
انرژی بالا
کم شدن محسوس تنش‌های عاطفی در محیط زندگی و آسان‌تر شدن کنترل عواطف و احساسات
 

موضوع: اثر فوق‌العاده روی دستگاه گوارش
احساس سبکی
به دست آورن تشنگی طبیعی
کم شدن سردرد میگرنی
کم شدن محسوس درد سیاتیک با کمک آساناها و قوی شدن پای چپ که قبلا خیلی ضعیف شده بود
ایجاد فضای خالی در محیط زندگی و بدن و ذهن
اثر فوق‌العاده‌ی شستشوی بینی و بهبود تنفس
تبدیل حس نگرانی از آینده به حس رضایت از داشته‌هایم
من مهسا هستم در دوره پرانایامای استاد مهدوی‌پور شرکت کردم و از 14 نوبت هفتگی تقریبا بین 10 تا 13 نوبت را منظم انجام می‌دادم. موارد تغذیه را حدود 90% اجرا کردم، ارتباط با طبیعت و حفظ آرامش را حدود 80% انجام می‌دادم. بخوام از نتایج این دوره از لحاظ فیزیکی بگم: 6 کیلو وزن کم کردم، انرژیم خیلی بیشتر شده و برای منی که سال‌ها صبح زود بیدار شدن آرزو بود در این دوره تونستم صبح‌ها به راحتی ساعت 4 و 5 صبح از خواب بیدار بشم و با شوق و انگیزه تمریناتم را انجام بدم و روزم را بسازم. آرامش و تمرکزم بیشتر شده و با تمرکز بیشتری روی پایان‌نامه‌ام کار می‌کنم، پوستم خیلی شفاف‌تر و شاداب‌تر شد. از لحاظ ذهنی و افزایش آگاهیم در این دوره بخوام بگم: تونستم خودم را روز به روز بیشتر بشناسم و با خودم ارتباط بیشتری برقرار کنم، تعادل و نظم خاصی وارد زندگیم شد، از افرادی که انرژیشون هم‌طراز با من نبود فاصله گرفتم، و افکار کهنه‌ای که سال‌ها در ذهنم شکل گرفته بود تغییر پیدا کرد، در تصمیم‌گیری‌هام مصمم‌تر شدم. اعتماد به نفس و عزت‌نفسم بیشتر شده، انقدر تغییرات بزرگ دیگری در من به وجود آمده که واقعا در جمله قابل بیان نیست. فقط می‌خوام از استاد مهدوی‌پور عزیز تشکر ویژه‌ای داشته باشم، که با تمام صبر و حوصله و عشق تک تک درس‌ها رو به ما آموزش دادن و ما رو در مسیر سبک زندگی سالم و درست قرار دادند. از صمیم قلبم سپاسگزارم.
سلام در دوره پرانایاما آقای مهدوی‌پور شرکت داشتم و اولین تجربه من در یوگا بود بنابراین کلا همه تمرین‌ها برایم جدید بود. تا ۹۵ درصد دو نوبت تمرین روزانه را انجام دادم و حدود ۵ روز در هفته نوبت سوم هم تمرین تنفس کردم‌.
در طول دو ماه گذشته همزمان با این دوره، دو بحران در زندگیم داشتم. بعد از ۱۴ سال از خانمم جدا شدم در حالیکه جدایی انتخاب من نبود. همچنین به دلیل تعدیل نیرو کارم را بعد از ۲۰ سال سابقه کار از دست دادم. با توجه به شرایط ناخوشایند زندگی شخصی و شرایط جامعه، می‌تونم بگم واقعا این دوره برام معجزه بود. مخصوصا صحبت‌هایی که جدا از تکنیک‌های تنفسی در طول درس، جواب‌ها و پیام هفته داشتید بی نظیر بود.
الان ۳۸ سال دارم شاید دیر باشد ولی به هر حال بسیار مفتخرم که از طریق شما با یوگا آشنا شدم و امیدوارم کلاس یوگا هم در آینده داشته باشید.
در بین تمام روش‌هایی که آموزش دادین چند تکنیک در این دوره بسیار برایم تاثیر گذار بود: چین مودرا، یونی مودرا، یوگامودرا و تنفس خورشیدی. و البته شاید تاثیرگذارترین تجربه این بود که روزی دو بار برای خودم زمان می‌گذاشتم.
 

موضوع: تغییر معنا و مفهوم چیزهایی که فکر می‌کردم می‌دانم و به کار بردن در زندگی (مثل سکوت کردن، مکث کردن، لذت بردن از غذا خوردن، آرام بودن، صبر و تلاش تواما، اعتدال، رها کردن افکار مزاحم)
کنترل انرژی به طرز قابل توجه
سطح انرژی بالا و عدم تمایل به خواب در روز مخصوصا بعد از تمرینات تنفس خورشیدی
وقت گذاشتن برای خودم و دیگران
متوجه خیلی از بی‌قراری‌های درونی شدن و سعی در کنترل آن‌ها، خالی و سبک شدن درون و مشهود بودن تاثیر آن در محیط پیرامون
تمرکز بیشتر
منظم‌تر شدن
احساس شادی نسبی و کافی بودن و رضایت درونی
 

موضوع: تنگی نفس که به علت انحراف بینی بود تقریبا حل شد و ورم اطراف بینی خوابیده
کاهش حدود 3 کیلوگرم وزن
افزایش قوای بدنی
خویشتن‌دارتر شدم که تاثیرات خیلی خوبی روی روابطم گذاشت
به دست آورن اطلاعات و دید خوب نسبت به یوگا و فلسفه آن
بهبود محسوس وضع گوارش
به دست آوردن دید و احساس متفاوت به غذا خوردن و عملکرد بدن
بهبود در حیطه کاری و انجام کارها با تمرکز و نظم بیشتر
درود بر شما آقای مهدوی‌پور بزرگوار و سپاس از دوره عالی پرانایاما
مجموعه تمرین‌ها شامل دو بار تمرین در روز، تغذیه و ارتباط با طبیعت را بالای ۸۰ درصد انجام دادم و از توضیحات شما بسیار استفاده کردم.
در سال‌های اخیر مدرک دو دوره مربیگری یوگا الیانس و آشتانگا یوگا را دریافت کردم ولی کیفیت و محتوای آنچه از این دوره و شما آموختم قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نبود. و با خودم فکر میکنم چرا شما مدرک نمی‌دهید؟ چون مثل یک دوره آکادمیک، کامل و غنی بود.
کیفیت دوره این جمله دیوید بکهام فوتبالیست معروف را به یادم آورد:

Where some see success, I see determination, dedication and teamwork.


“هر جا کسی موفقیتی می‌بیند، من عزم راسخ، فداکاری و کار گروهی می‌بینم.”
به نظرم واقعا دوره بی نقص و جامعی بود. به امید اینکه مباحث دیگر یوگا و آساناها را هم توسط شما استاد بزرگوار آموزش بگیریم. سربلند و سلامت باشید.
سلام
در سال ۹۳ برای اولین بار در دوره‌ی پرانایاما شرکت کردم و تا الان بالای۸۰ درصد از تمرین‌ها را انجام داده و رژیم غذای آن را رعایت کرده‌ام، ولی هر بار که این دوره تشکیل شده و من فرصت داشتم با میل و اشتیاق در آن شرکت جسته‌ام. این دوره سومین دوره‌ای بود که خوشبختانه من از حضور استاد مهدوی‌پور عزیز سود برده‌ام و در هر دوره عمیق‌تر تمرین‌ها و دستورات غذایی آن را درک کردم و با اجرای متعهدانه تمرینات و دستورات غذایی آن، انرژی فوق‌العاده و فضای ذهنی جدیدی کسب کرده و به یک دست آورد خیلی مهمی در زندگی رسیده‌ام. در دوره‌ی اول مسیر کاری و حرفه‌ای من شکل و قوام پیدا کرد. در دوره دوم توانستم کار فوق‌العاده‌‌ای بسازم و موفقیتهای جهانی را کسب کنم و در دوره اخیر که مقارن شده بود با از دست دادن پدر و یکی از نزدیکانم، انرژی و توان مضاعفی پیدا کردم تا زودتر به زندگی عادی برگشته و دچار افسردگی و خمودگی نشوم.
در پایان می‌خواهم از استاد مهدوی‌پور گرامی و گروه همدل و پشتیبان عزیز این دوره بی‌نهایت تشکر کنم.
بهزاد نعلبندی
 

موضوع: ترک عادت صبح coffee خوردن
پرانرژی شدن
تاثیر خیلی خوب تغذیه روی گوارش
گرفتن تصمیمات کاری و زندگی و شروع پروژه‌هایی که می‌ترسیدم
پایه‌گذاری و رسیدن به هدف ارتقای کار و درآمد
تصمیم به ادامه تمرینات این دوره و این شکل از زندگی
 

موضوع: بالا رفتن سطح انرژی
آرامش بیشتر
متمرکزتر شدن ذهن و نظم بیشتر آن
بهبود کیفیت خواب
بهتر شدن گوارش
نظم بهتر در زندگی
کاهش مقداری وزن
حال خوب
سلام. من زهره هستم در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور عزیز شرکت کردم و همین آشنایی با ایشون شاید بزرگ‌ترین دستاورد دوره باشه برای من. تا قبل از این دیدگاهم نسبت به یوگا آنچنان مثبت نبود. فکر می‌کردم یوگا یک سری فعالیت نه چندان تاثیرگذار باشه که با خرافات هم آمیخته شده. واقعیت اینه که اظهارنظرهای غیرعلمی یک سری افراد که سال‌ها یوگا کار می‌کردن درباره تغذیه و طب سنتی هم باعث شده بود این دید منفی من بیشتر تقویت بشه. ولی دیدن آرامش و تمرکز آقای مهدوی‌پور حتی سبک نشستن‌شون پشت میز به نظرم خودش جلوه‌ای از اثرات یوگای دور از خرافات بر روی یک انسان هستش. این دوره یک نقطه شروعی هست برای من که بیشتر درباره یوگا بدونم و از این بابت بسیار ممنونم ازتون. من 14 جلسه تمرین در هفته داشتم و نکات تغذیه رو هم تا 70 درصد رعایت کردم. به عنوان مثال من هیچ‌وقت تصور نمی‌کردم بتونم مصرف چای رو کم کنم. قبل‌تر تا روزی 10 لیوان چای می‌خوردم یعنی به جای آب، چای مصرف می‌کردم. اینکه الان مصرف چای من به 2-3 لیوان در روز کاهش پیدا کرده برای من یک دستاورد مشخصیه. یا همیشه غذا رو بسیار داغ می‌خوردم. عشقم به طبیعت بیشتر و بیشتر شد در این دو ماه اخیر. نظم در زندگیم افزایش پیدا کرده و خیلی تغییرات خوب دیگه. بسیار ممنون وسپاسگزارم از شما و تیم‌تون و همه کسایی‌که کمک کردند این محتوای ارزنده به دست من برسه از جمله دوستم خانم شیوا که این دوره رو پیشنهاد کردند. به امید دوره‌های بعدی. خدا نگهدارتون باشه.
من فکر می‌کنم حدود هشتاد درصد توصیه‌های این دوره رو انجام دادم. کاری که نتونستم مرتب انجام بدم خروج از شهر بود. انرژی من به طرز قابل توجهی بیشتر شده، این سطح از انرژی رو فقط وقتی تجربه کرده بودم که در شهری که هوای پاکیزه داشت زندگی می‌کردم. مکث بین محرک‌های بیرونی و ابراز واکنش من بیشتر شده. سریع‌تر می‌تونم تنش‌ها و ناراحتی‌ها و عصبیت‌ها رو از خودم دور کنم. ایده‌های خلاقانه‌تری به ذهنم می‌رسد. امیدم به ایجاد یک زندگی بهتر و با کیفیت‌تر حتی در شرایط سخت فعلی بیشتر شده. شادمان‌تر از گذشته هستم. از بیدار شدن صبح زود و انجام تمرین‌ها که یک آرزوی دست نیافتنی به نظرم می‌رسید خیلی خوشحالم. تنفس هوای پاک صبح حتی در این شهر آلوده برایم خیلی شادی‌بخشه. دردهای موضعی که داشتم، از جمله درد زانو و درد زمان پریود بسیار کمتر شده. اعتمادم به بدنم بیشتر شده و احساس می‌کنم به یک ابزار برای گفتگو با بدنم دست پیدا کردم. فکر می‌کنم این سبک زندگی جدید رو اگر همه یاد بگیریم جهان زودتر و راحت‌تر به صلح می‌رسه. ممنونم از گنجینه باارزشی که در اختیار ما گذاشتید.
 

موضوع: بالا رفتن آگاهی درباره پرانایاما
شفافیت پوست
صافی پشت
محکم شدن بدن
راحت‌تر بیدار شدن صبح‌ها
بهتر شدن گوارش
 

موضوع: کاهش محسوس وزن
کاهش محسوس اضطراب‌ها و وسواس‌ها
افزایش آرامش
افزایش کیفیت معاشرت‌ها
دید شفاف‌تر به ابعاد زندگی با شرکت در دوره پرانایاما و شیوه درست نشستن و خواندن کتاب هر روز برای همان روز و پیش بردن بهتر جریان زندگی
فقط خواستم در مورد تجربهٔ قاعدگی خودم در این دوره بنویسم؛ اینکه به‌طور معجزه آسایی و برای اولین بار روزهای قبل از قاعدگی و شروع آن تفاوتی با روزهای عادی نداشت، نه خبری از بدخلقی بود، نه پرخوری و نه کمردرد‌های وحشتناک. در حدی که شک کردم نکند تاریخ را اشتباه کردم. گنجی را به ما دادید که مراقبت و‌ حفظ آن وظیفهٔ دشواری است و در عین حال سبک چون ملازم آن شوق و عشق خواهد بود.
سال‌ها دلم می‌خواست سحرخیز باشم و یوگا و مراقبه رو منظم انجام بدم که به کمک این دوره، افزایش انرژی و تاکید بر انضباط و تعهد به میزان زیادی محقق شده است. با اینکه حداکثر ۶۰ درصد به اصول دوره متعهد بوده‌ام، اما در هفته سوم فعال شدن انرژی روانی عظیمی رو احساس کردم که کمکم کرد کلی از کارهای عقب افتاده رو انجام بدم و شهامت کارهای جسورانه‌ای رو یافتم.
 

موضوع: برطرف شدن مشکل یبوست بعد از 13 سال
غلبه بر یک ترس توهمی قدیمی (عادت به خوابیدن با یک چراغ روشن از کودکی ) بعد از جلسه آموزش تنفس خورشیدی و اکنون عاشق تاریکی مطلق در هنگام خوابیدن هستم.
همیشه از آفتاب و هوای آفتابی رویگردان بودن اما الان عاشق آفتاب هستم
قاعدگی (با روزهای عادی از نظر خلقی و فیزیکی تفاوت محسوسی نمی‌بینم)
چند وقتی بود نفس حبس شده در شش‌هایم داشتم و بسیار معذب بودم، در این دوره، هم علت و هم چاره را فهمیدم و خلاص شدم
خواب از قبل منظم بوده و اکنون از نظر ساعت تغییر کرده و منظم‌تر شده
 

موضوع: تغییر الگو و روش تغذیه (تمایل فقط به غذاهای سالم)
احساس سبکی خیلی بیشتر مخصوصا بعد از غذا
بالا رفتن چابکی و انرژی
بسیاری از هدف‌هایی که به تعویق افتاده بودند در حال انجام شدن هستند
بهبود پوسچر بدن
بیشتر شدن تمرکز روی زندگی (استفاده بهینه از زمان، نظم در برنامه‌های زندگی، انجام متعهدانه‌ی برنامه‌های زندگی)
بیشتر شدن احساس عشق به جهان هستی و طبیعت
سلام و درود به استاد مهربان و عزیز، همکاران پرتلاش‌شون و هم‌دوره‌ای‌های خوبم. استاد مهدوی‌پور عزیز می‌تونم به جرات بگم که این دوره نجات‌بخش من در مرحله‌ای از زندگی بود که کاملا دچار رخوت و رکود شده بودم. هرچند که به دلیل مشکلات جسمانی نتونستم دو هفته آخر تمریناتم رو انجام بدم، اما در طول دوره حدودا 70 درصد به تعهداتم پایبند بودم و نتایج فوق‌العاده‌اش رو از همون هفته دوم به چشم دیدم: یک کیلو کاهش وزن (هر چند وزن متعادلی دارم)، میل به نوشیدن آب که تا قبل از دوره به هیچ‌وجه نداشتم و به جای آب چای می‌نوشیدم، شفاف شدن پوست (همه اطرافیان این رو بهم می‌گفتند)، کاهش پرخوری عصبی و میل به شیرینی‌جات و خوراکی‌های ترش، کم شدن ترشحات پشت حلق و باز شدن سوراخ‌های بینی که معمولا گرفته بود، کم شدن و گاهی از بین رفتن پلک زدن‌های عصبی‌ام، زود به رختخواب رفتن، افزایش صبر و تحمل، افزایش میل به زندگی. در طول دوره هر وقت به دلایلی انگیزه‌ام کم می‌شد، گوش دادن به صدای دلنشین استاد و توصیه‌های راه‌گشاشون دوباره بهم انگیزه مضاعف می‌داد و همین‌طور باعث می‌شد آرامشی که در وجود ایشان هست به من هم منتقل بشه. از صمیم قلب از استاد فرزانه و بزرگوار سپاسگزارم و بی‌صبرانه منتظر شروع دوره مدیتیشن هستم. فرناز تبریزی
عرض سلام من در دوره پرانایامای آقای مهدوی پور شرکت کردم ۸۰ درصد از تمرینات رو انجام دادم ۷۰ درصد موارد تغذیه‌ای رو رعایت کردم. افزایش سطح انرژی بعد از انجام تمرینات بسیار قابل لمس هست، آرامشم بسیار بیشتر شده داروهای گیاهی آرام‌بخش مصرف می‌کردم که به کل قطع کردم، استرس زیادی داشتم در جمع که خیلی کمرنگ شده، برقراری ارتباط با دیگران بسیار با کیفیت‌تر از قبل شده، خواب شب بسیار خوب و عمیق شده، ارتباط با طبیعت ۵۰ درصد داشتم، بسیار سپاسگزارم از استاد مهدوی‌پور عزیز و‌ همراهان عزیزشون برای برگزاری این دوره بسیار عالی و ارزشمند. آرزوی سلامتی و شادی می‌کنم امیدوارم دوره‌هاتون ادامه داشته باشه.
 

موضوع: خوب شدن وضعیت پوست
عادت شب زود خوابیدن
انرژی بیشتر
آمادگی بیشتر بدن در برابر کرونا (با وجود ابتلای خانواده به کرونا)
 

موضوع: کاهش اضافه وزن حدود 20 کیلو
احساس انرژی خیلی زیاد که سال‌ها از دست داده بودم
آرامش خیلی زیاد و رفع کامل استرس و تنش که به حالت دلهره و گرفتگی عضلات و تنش بدن درآمده بودند
تنظیم خواب
بهتر کار کردن دستگاه گوارش
آمادگی و مقاومت بیشتر بدن در برابر کرونا (با وجود ابتلای دو عضو خانواده به کرونا)
مدیریت بهتر افکار و ذهن
کم شدن سردردهای میگرنی که از کودکی داشتم
موثر شدن صحبت‌ها
تاثیر روی تن صدا (بهبود ضعف‌های حنجره)
بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس
تاثیرناپذیر شدن آزار و اذیت‌هایی که قبلا باعث ناراحتیم می‌شد
افزایش انرژی جسمانی (در کوهپیمایی‌های هفتگیم واضح است)
بالا رفتن انرژی و راندمان کاری در انجام کارهای روزانه
جریان بهتر خلاقیت‌ها و ایده‌های نو
من در دوره‌ی پرانایامای آقای مهدوی پور شرکت کردم: نظم در انجام تمرینات: از ۱۴ نوبت تمرینِ هفتگی به‌طور متوسط حدود ۸ نوبت را منظم انجام می‌دادم. تغذیه: موارد تغذیه را 90 درصد رعایت کردم. طبیعت: ارتباط با طبیعت 70 درصد (کلن خارج از شهر زندگی می‌کنم) نتایجی که از دوره گرفتم: از قبل گیاهخوار بودم و تا حدی روی غذای مصرفی آگاهی داشتم، اما اضافه کردن سوپ سبزیجات خیلی تاثیر خوبی بر گوارش، اشتها و… گذاشت. گوارشم رو منظم کرد. رعایت فاصله‌ی مصرف مایعات با غذا خیلی تاثیر خوبی روی تنظیم گوارشم داشت و خودم حس می‌کنم که غذام به راحتی هضم و جذب می‌شه چرا که قبل از این با مشکل عدم هضم و جذب مواجه بودم. و آگاهی از مصرف با فاصله‌ی آب از وعده‌های غذایی برای من خیلی مهم بود چرا که حفظ این فاصله به کمتر خوردن میان وعده‌ها هم کمک کرد. و حجم غذام هم خیلی کم شده نتیجه اینکه : 5کیلو وزن کم کردم. غذا رو با آگاهی و دقت بیشتری می‌جوم و نسبت به عمل جویدن آگاه‌ترم و این خودش باعث طولانی شدن مصرف غذا و کمتر خوردن هم می‌شه. خیلی بیشتر حواسم به مصرف نکردن مواد غذایی هیجان‌زاست و درک بهتری ازش دارم. ارتباط با طبیعت: به طور ناخودآگاه اتصال بیشتری با طبیعت پیدا کردم و دریافت بیشتری هم. در مورد تمرینات آسانا: تجربه‌ی انجام آساناهای یوگا رو از قبل داشتم و سبک شیواناندا رو به حال خودم نزدیک دیدم. و حتی گاهی برای انجام آساناها قبل از تمرین تنفس سیکل یوگای شیواناندا رو انجام می‌دادم. اما تمرینات این کلاس باعث رشد آگاهی به تمرینات فیزیکی یوگا شد. فارغ از اینکه چه حرکتی رو در چه مرحله و سطحی انجام بدم، حرکت انرژی حیاتی رو در بدنم احساس می‌کنم. قبل از این دوره با مراجعه به کتاب‌ها با شنیدن اسامی مختلف گیج بودم و گاهی فکر می‌کردم هنوز احساس کردن انرژی در حد توان من نیست. به طور کلی توجه آگاهی رو بیشتر حس کردم. مودراها درخشان‌ترین بخش یادگیریم بود و مساوی با جهان تازه‌ای که قبل از این برام حس عدم دسترسی داشت و چون درکی ازش نداشتم فکر می‌کردم تاثیر این حرکات متافیزیکی است و قابل لمس نیست. در حالی که با یادگرفتن ظرافت‌های اجراییش حین انجام مودرا، به خوبی حرکت پرانا، انرژی …. رو حس می‌کنم، باعث آرامش و تمرکزم می‌شه. تعهد به تمرین روزانه: اثر مهم دیگه‌ی این دوره برای من نظم در انجام تمرینات آساناهای یوگاست. طی این دوره یوگا بخشی از زندگی روزمره‌ام شده . قبل از این خیلی پراکنده تمرین می‌کردم و هر چه سعی می‌کردم که نظم و تعهد روزانه به تمرین کامل رو داشته باشم نمی‌شد اما با این دوره تمریناتم منظم شد و امیدوارم که این نظم ماندگار باشه. به طور کلی : حاصل این دوره برای من رشد توجه و آگاهی در تمام امور بود. با سپاس فراوان از شما که بذر آگاهی رو پرورش می‌دهید.
با سلام. من ۷۰ درصد تمرینات رو انجام دادم‌ و در مورد تغذیه ۹۰ درصد رعایت کردم. ۲ کیلو از وزنم کم‌ شده. و در ورزش‌هایی که قبلا انجام می‌دادم تغییر چشم‌گیری داشتم. تنفس‌هام راحت‌تر شده. ذهنیت نسبت به غذا تغییر کرده. و از نظر ذهنی واقعا تغییر کردم و با شرایط سخت راحت‌تر برخورد می‌کنم و راه حل پیدا می‌کنم. ممنون از شما آقای مهدوی‌پور. واقعا با این دوره روند زندگی و نگرش من تغییر کرد. از این هفته هم جبران می‌کنم همه کاستی‌های خودم رو. و بحث تمرین را تا ۹۰ درصد ارتقا می‌دهم. از شما واقعا ممنونم. چیزی رو که من مدت‌ها دنبال اون بودم بهم نشون دادین.
 

موضوع: کاهش 3 کیلوگرم از وزن
شفاف‌تر و بازتر شدن پوست صورت
کم شدن محسوس پرخوری و زیاده‌خوری عصبی و در نتیجه نداشتن سنگینی بعد از غذا
بیشتر شدن احساس آرامش
بهبود خواب
بهبود عکس‌العمل نسبت به رفتار دیگران
بهبود وضعیت گوارش
ایجاد تشنگی طبیعی
تجربه‌ی زیاد زمان حال و مدیریت ذهن
با وجود ابتلا به کرونا حالم بسیار خوب است و تمریناتم را به راحتی انجام می‌دهم.
 

موضوع: برطرف شدن سرگیجه‌ها
بهبود دستگاه گوارش
نوشیدن آب در زمان مناسب
تجربه‌ی درک درست از نور خورشید و ایجاد ارتباط نزدیک با طبیعت (که قبلا زیاد برایم ملموس نبود)
ایجاد نظم جدید در زندگی در نتیجه رسیدن به یک آرامش نسبی و تمرکز بیشتر در کارها
نحوه عرضه ویدیو عالی و نشان‌دهنده teamwork قوی است
با سلام من در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرینِ هفتگی به‌طور متوسط حدود ۱۳ نوبت را منظم انجام می‌دادم. موارد تغذیه را حدود ۹۰% اجرا کردم. ارتباط با طبیعت و حفظ آرامش را حدود ۹۹% انجام می‌دادم. نتایجی که از دوره گرفتم: • وزنم تقریبا تغییری نکرده. البته من وزن متعادلی دارم. • احساس انرژی خیلی بیشتر و در عین حال آرامش و تعادل احساسی دارم. من تغذیه و حالات روحی‌ای که اوایل دوره فرمودید رو قبلا هم رعایت می‌کردم و خوشحال شدم وقتی فهمیدم رَوش زندگیم درست بوده. از جناب آقای مهدوی‌پور سپاسگزارم به دلیل اینکه با محبت و صبوری و دانش‌شون، راهنمای ما بودند. من یوگا رو با کانون یوگا شروع کردم و بسیار راضی هستم. چند سال پیش که به خوردن آب بین غذا عادت زیادی داشتم، با مقاله‌ی آقای مهدوی‌پور در سایت، عادتم رو برای همیشه کنار گذاشتم و تقریبا هر نکته و پندی ایشون می‌گفتن رو سعی کرده‌ام رعایت کنم. این دوره برای من گنج بود و من از این گنجی که به دست آوردم بسیار خوشحالم و تمام سعیم رو می‌کنم که حفظش کنم. فقط بعد از دوره، از اینکه دیگه هرهفته صدای آقای مهدوی‌پور رو که انگیزه و تعهد ایجاد می‌کردن نمی‌شنوم، خیلی ناراحتم ولی خوشحالم با آگاهی بیشتر از قبل، دوره رو تموم می‌کنم و برای ایشون آرزوی سلامتی می‌کنم.
به نام خدا با سلام و تشکر از دوره عالی و بی‌نظیر شما و سخاوت شما در انتقال آگاهی و دانش. من زهرا هستم. به همراه همسرم در این دوره شرکت کردیم. تمامی جلسات دوره را با مانیتور تلویزیون با هم دیدیم و من از نکات مهم یادداشت برداری کردم. میزان تعهد ما با توجه به شاغل بودن هر دو و کارهای بچه‌ها نصف بود، یعنی فقط هر شب می‌توانستیم تمرین‌ها را انجام دهیم. دو پسر 7 و دو سال و نیمه‌مان هم اطراف ما بودند و حتی گاهی که نا نداشتیم تمرین کنیم، پسرم به ما یادآوری می‌کرد و با کمال تعجب یک بار در منزل مادربزرگ برای همه کلاس یوگا گذاشت. اوایل نمی‌توانستم با آن همه صدا و شلوغی بچه‌ها تمرکز کنم، اما صدای آن‌ها را به عنوان صدای جاری زندگی پذیرفتم. آرامش ما بسیار بیشتر شده. من اضطراب‌های زیادی داشتم و دارم، اما فکر می‌کنم کنترل و کم کردن آن را یاد گرفته‌ام. از نظر غذایی ما قبلا هم نسبتا سالم بودیم اما سبوس گندم، آبغوره و زنجبیل را وارد غذاها کرده‌ام. سس و رب گوجه را بسیار کم کردیم. مصرف کافئین و شکر مصنوعی خیلی روزها در حد صفر بوده. هر هفته جمعه‌ها سعی کردیم صبح خیلی زود به جایی اطراف شهر کنار رودخانه، در طبیعت برویم و این ارتباط واقعا عالی بود. شب‌ها گاهی همه با هم مهتاب را نگاه کردیم و از این چراغ آسمانی آرامش و نور گرفتیم. روتین تمرین روزانه، صحبت‌های استاد، توجه به غذاها، آساناها، تنفس‌های عمیق، چین مودرا و یوگامودرا خیلی برای من موثر بوده‌اند. خیلی خوشحالم که حدود سه ماه برای سلامتی و آرامش خانواده این وقت را گذاشتیم. حتی پسر کوچکم خیلی وقت‌ها چین مودرا یا آساناها را انجام می‌دهد. من در شرایط کرونا و فشارهای کاری و دغدغه‌ها و نگرانی‌های زندگی، تصمیم گرفته بودم یک کلاس ورزش آنلاین یا یوگا ثبت نام کنم. دوستم کلاس شما را پیشنهاد داد و الان واقعا خدا رو شاکرم که توانستم حتی در همین حد کم مستمر تمرین کنم. انشاالله سعی می‌کنم ادامه دار باشه. با احترام.
 

موضوع: به علت فوت پدرم در این دوره شرایط روحیه خوبی نداشتم ولی با این حال نتایج خوبی از دوره گرفتم.
بالا رفتن سطح انرژی (در پیاده‌روی‌ها بیشتر حس می‌کنم)
خواب بهتر
بالا رفتن مدیریت و تمرکز فکر
بهبود مشکل نفخ شکم تا حد زیاد
تغییرات مثبت جهت کنترل احساساتی مثل خشم
روشن شدن مطالبی راجع‌به یوگا و روش زندگی بهتر
 

موضوع: تجربه خواب خوب و عمیق که ماه‌ها دنبالش بودم
مدیریت ذهن و کنترل خشم و عواطف و احساسات تا حد قابل قبول (این تاثیرات از نظر اطرافیان نیز دور نماند)
کم شدن دردهای عادت ماهیانه
من در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و تمرینات و موارد تغذیه‌ای را تلاش کردم تا این حد رعایت کنم. این دوره یکی از بهترین تجربیات زندگی‌ام بوده است. – تمرین هفتگی (۱۴ نوبت ) ۹۵٪ / موارد رعایت تغذیه ۸۵٪-۹۰٪ / ارتباط با طبیعت ( ۷۰٪) /حفظ آرامش درون ( ۸۵٪) نتایج و مزایای دوره : – سطح انرژی بالا (با وجود تغییرات بزرگی که در زندگیم رخ داده بود و با تلاش‌های زیاد (ورزش٬ مثبت اندیشی و …) سطح انرژی بسیار پایینی را داشتم). – خواب عمیق و با کیفیت شب‌ها (همیشه خواب سبکی داشتم و با کوچکترین صداهای بیرونی در طول شب بیدار می‌شدم ) – حس تسلط بیشتر بر احساسات و افکار (کنترل نگرانی٬ …) برای اولین بار خودم و تمریناتم و سلامت روحم را اولویت قرار دادم (گاهی حتی حس خودخواهی در من ایجاد کرد اما به آرامش رسیدم)/ توانایی بخشش آدم‌هایی که در مسیر زندگی آسیب رساندند با وجود اینکه دیگر در زندگی ما حضور ندارند – مشاهده اتفاقات و مکالمات روزمره با افراد به جای قضاوت آن‌ها/ آگاهی بیشتر به احساسات٬ رفتارها و گفتگوهای درونی‌امدرک احساسات و درد انسان‌ها بدون درگیر شدن احساسات شخصی‌ام در آن (کنترل نفوذ درد و رنج دیگران به انرژی‌های درونی‌ام تا حدی) – احساس امنیت و آرامش بیشتر در هنگام انجام تمرینات پرانا – و در نهایت سپاس بی‌انتها از استاد مهدوی‌پور و مشتاقانه در انتظار دوره‌های دیگر که بتوانند در ادامه این مسیر زیبا یاری‌مان دهد.
سلام نیلوفر هستم. دوره پرانایاما استاد عزیز آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. بالای ۹۰ درصد تمرینات را و رژیم غذایی رو بالای ۸۵ درصد رعایت کردم. امکان رفتن به خارج شهر رو نداشتم ولی در منزل با گیاهان‌ام ارتباط بیشتری برقرار کردم . وقتی دوره شروع شد خواهرم برای جراحی تهران آمدن و با ابزار تعهد که از شما یاد گرفتم توانستم یک هفته صبح‌ها ۳:۳۰ بیدار شوم و تا شب نخوابم ولی هم به تمرین صبح و عصر هم بیمارستان و هم مهمان‌هایم بدون خستگی برسم، برایم این سطح انرژی و این متعهد بودن تجربه نابی بود. در مورد تغذیه قبلا خیلی کم آب می‌خوردم و تشنه نمی‌شدم الان مرتب آب می‌خورم و احساس تشنگی طبیعی دارم. و یک بار یک تکه کیک قنادی خوردم که قبل از دوره همیشه از مزه آن لذت می‌بردم ولی با پاکسازی که انجام داده بودیم نه تنها مزه‌اش رو دوست نداشتم کاملا می‌توانستم مزه روغن بی کیفیت و … تشخیص دهم که به خوردن آن ادامه ندهم. استاد عزیز همیشه از دوره‌های شما بسیار آموختم و همیشه دعاگوی شما هستم.
 

موضوع: تغییر سطح انرژی (قبلا در طول روز عمدتا سست و بی‌حال بودم اکنون خبری از سستی و بی‌حالی نیست)
برطرف شدن مشکلات گوارشی و نفخ
 

موضوع: احساس سنگینی نکردن بعد از هیچ غذایی
پیدا کردن وضعیت خوب اشتها و گوارش و عمل دفع
اکسیژن‌گیری بهتر بدن نسبت به قبل (در کوهنوردیم کاملا نشان می‌دهد)
توصیه این دوره به کسی که علاقه به تغییر دارد.
 

موضوع: شرح تجربه‌ی بی‌نظیر ارتباط نزدیک با طبیعت و تمرین در دل طبیعت.
از قبل با طبیعت انس و الفت زیادی داشتم ولی احساس می کنم این دوره ارتباطم با طبیعت را معنی‌دارتر کرده.
این برایم دومین دوره‌ی پرانایاما با استاد مهدوی‌پور بود. آثار دوره‌ی قبل (سال ٩۵) سرمایه‌ای شد در تک تک سلول‌های بدنم تا با سخت‌ترین تغییراتِ زندگی‌ام که پیش رو داشتم روبرو شوم. و این بار که سه سالِ بسیار دشوار و حاوی فشارهای شدید بر جسم و روانم را گذرانده و در شروع دوره‌ای کاملا جدید از زندگیم بودم، و انرژی حیاتیم بسیار کاسته بود، به راستی جانی تازه به کالبدم بخشید. به گونه‌ای که سلامتم شروع به بازیافت شد. موارد بهبود و تغییر:
١-  درمان نسبی آلرژی شدیدی که به جغرافیای جدید داشتم و کمک به تاثیر طب سوزنی به این منظور
٢- بهبود حدود ٩٠ درصدی میگرن
٣-  بهبود ٩٠ درصدی درد و اسپاسم گردن با انجام آساناها
۴-  افزایش میل طبیعی به بیدار شدن و رفع میل به ماندن در رخت خواب و خواب غیر لازم
۵-ارتباطی طبیعی با حس بدن و نیازش به غذا و خواب (حذف گفتگوهای درونی درباره خوردن، و خوردن بر اساس نیاز و تمایل طبیعی)
۶- نظم بسیار بیش‌تر و روان‌تر در خواب و وعده‌های غذایی و خواب بهتر
٧- حذف طبیعی و بی میلی به قهوه و چای و خوراکی‌های سمی
٨- اصلاح سایز حتی با افزایش وزن
٩- افزایش آرامش و پذیرش محیط و کاهش نگرانی و اضطراب
١٠- افزایش توان هوشیاری بر عواطف منفی
١١- دقت و تمرکز بسیار بیش‌تر در کارهان بیرونی
١٢- خلوت شدن ذهن و نمایان شدن اهداف و خواست‌های کاری، مادی و معنوی
١٣- تعادل بیش‌تر در بخش شهودی و منطقی ذهن و زندگی و موارد فزاینده‌ی بسیار که هر روز کشف می‌شود.
در ضمن مشتاقم بگویم این دوره مانند یک کادوی ازدواج به من و همسرم بود که دومین ماه زندگی مشترک‌مان را شروع می‌کردیم و فضای مشترک و عمیقی میان ما پدید آورد و برنامه‌ی طبیعی زندگی را از آغاز برای‌مان با هم کوک کرد. هر چه سپاس گویم کافی نیست، مشتاقانه روزی دو بار در تمرین‌ها و به تمامی در رعایت ورودی‌های غذا و ذهن خواهیم بود و منتظر دور بعدی مدیتیشن و پرانایاما هستیم. چرخه‌ی زیبای دهش و پویش را جشن می‌گیریم و تعهدی را که عمیقا از شما آموختیم، دیگر بار به وجود پربرکت شما هدیه می‌کنیم.
مریم – محسن
استاد عزیز سلام. من مدت کوتاهی بعد از جراحی بسیار سختم به واسطه سرطان این دوره را شروع کردم. با وجود جوانی ولی انرژی بسیار کمی برای انجام هر کاری داشتم و حتی از محل کارم هم استعفا دادم و به مرز افسردگی رسیدم. ولی با انجام تعهدات 60 درصدی توانستم که از پس حال بد و بی‌انگیزگی و بی‌انرژی بودن اون روزها دربیام و حتی علی‌رغم شرایط گاها تاسف بار اخبار و رویدادها، همچنان امیدوارانه به آینده و زندگی نگاه کنم و به دنبال اهداف جدیدی در زندگی شخصی و کار و حرفه خود باشم. بزرگ‌ترین هدفی که می‌تونم برای خودم قائل بشم کمک به انسان‌ها و طبیعته. چرا که از شما یاد گرفتم انسان‌های بزرگ علی‌رغم نبود فضاها و امکانات قبلی مثل کانون یوگا، همچنان می توانند به نهایت بدرخشند و راه‌گشای زندگی خیلی از آدم‌ها باشند. از صمیم قلبم آرزو می‌کنم همواره سلامت و پاینده باشید.
سلام من آذین هستم. بعد از بیست و اندی سال شاگردی استاد مهدوی‌پور و بودن در کلاس‌های مختلف ایشون، هنوز که هنوزه در حال بهره بردن از دانش استاد هستم. با وجود این که فکر می‌کردم این کلاس به خاطر آنلاین بودن و نبود حضور خود استاد و بقیه شرکت‌کننده‌ها کلاس پرباری نخواهد بود، بسیار استفاده کردم و تمرین‌ها و توصیه‌ها بسیار به موقع و به جا بود. تونستم با وجود شرایط حاضر، حضور و تمرکز بیشتری پیدا کنم و بهتر از چیز دیگه روی تنفس‌هام متمرکز شدم و در ضمن آگاهیم نسبت به هرچه می‌خورم بالا رفته، یعنی به شدت در زمان حال مراقب تنفس‌هام و غذایی که در دهان می‌گذارم هستم و می‌تونم بگم با وجود آنلاین بودن دوره، فوق‌العاده استفاده کردم و بسیار ممنونم. در طول دوره و بعد از اون، کیفیت خوابم تغییر کرده و با راحتی بیشتری می‌خوابم درحالی که قبلا مشکل خواب داشتم و در ضمن آگاهی که در دوره به عنوان تمرکز روی نفس‌ها باعث بالا رفتن تمرکز کلی من شده هنوز با من همراه هست و واقعا از صمیم قلب از استاد سپاسگزارم که در نهایت خلوص دانش خودشون رو در اختیار ما می‌گذارن و تمرین‌هایی عملی رو آموزش می‌دن که تا آخر عمر می‌تونه کمکی برای آرامش و تمرکز باشه. بسیار ممنون و قدردان هستم.
 

موضوع: کاهش وزن 3 کیلوگرم
بهبود وضعیت خواب
افزایش تمرکز و آرامش در حین کار
کاهش پراکندگی انرژی
 

موضوع: تسلط و مدیریت بهتر و بیشتر روی ذهن
تغییر رویکرد نسبت به محرک‌های بیرونی
نظم بیشتر در عملکرد و زندگی
سلام و درود خدمت استاد بزرگوار و دوستان عزیز حاضر در این دوره. من با اینکه در جلسه قبل یک ویسی را ارسال کردم ولی چون مدت آن کم بود و نتوانستم به طور کامل بیان و نظرم را در مورد نتایج این دوره بیان کنم به صورت نوشته هم این ابراز بیان را کوتاه خدمتتان ارائه می‌کنم: من از 14 نوبت تمرین هفتگی می‌توانم بگویم که همه نوبت‌ها را انجام دادم (غیر از دو سه نوبت در طول این سه ماه). موارد تغذیه و پرهیز از غذاهای سمی: بیش از 90 درصد. ارتباط با طبیعت: بیش از 80 درصد. در کل می‌توانم بگویم بین 80 تا 90 درصد به تعهدات دوره پای‌بند بودم و عملی کردم. نتایج از دوره پرانایاما: من با اینکه حدود 10 سال یوگا انجام می‌دهم و با مبانی یوگا و تغذیه کم و بیش آشنایی دارم ولی به جرئت می‌توانم بگویم شرکت در این دوره یک افق بسیار وسیعی را هم از لحاظ نظری و هم تکنیک‌های عملی به روی من گشود و این را مدیون محبت بی‌‌دریغ استاد مهدوی‌پور هستم که انقدر متواضعانه دانش، حکمت و تجربیات خودشان را به طور خیلی فنی، دقیق و علمی در اختیار ما گذاشتند. مباحث مربوط به کنترل پرانا، مثلث زندگی، مباحث تغذیه، مدیریت ذهن و روان و . .. به شخصه برای من خیلی خیلی ارزشمند بود. یکی از تأثیرات مهم این دوره برای من تا حدی مدیریت عملکرد ذهن بود و اینکه سعی کنم با شرایط ناگواری که مواجه می‌شوم، حال چه مربوط به گذشته و یا آینده، سعی کنم به صورت واکنشی عمل نکنم، آگاهانه‌تر تصمیم بگیرم، هشیارتر بیندیشم و از طرفی قدر و ارزش خود را بیشتر بدانم. همچنین تجربه زمان حال و اینکه هر کاری که انجام می‌دهم در آن کار حضور داشته باشم را در این دوره بیشتر از پیش تمرین و ممارست کردم. امیدوارم که بتوانم آموزه‌های این دوره را بسیار عمیق‌تر دنبال و تجربه کنم و آن‌ها را در نیات و شخصیت خودم یکی و یگانه سازم. در پایان از گروه پشتیبانی که در طول این دوره ما را همراهی کردند بسیار سپاسگزارم.
محمد شرف الاسلامی
سلام. من در دوره‌ی پرانایاما استاد مهدوی‌پور شرکت کردم. در این مدت موفق شدم ۹۰ درصد تمرینات روزانه و رژیم را رعایت کنم. امکان رفتن به طبیعت خارج از شهر و حتی پارک برایم فراهم نبود ولی طبق عادت قبلی٬ روزانه صبح زود و عصر در بالکن منزل به صدای پرندگان گوش دادم٬ از نسیم صبحگاهی ٬ طلوع و غروب خورشید٬ سبزی درختان و گل‌هایی که می‌دیدم لذت و بهره بردم. ۹۰ درصد توانستم آرامش و نظم روزانه را حفظ کنم. به دلیل مشکلی که دارم خیلی کم توانستم استحمام روزانه را رعایت کنم. نتایجی که از دوره گرفتم: خواب عمیق و با آرامشی داشتم. من قبلا هم همیشه به راحتی خوابم می‌برد و ۶ تا ۷ ساعت می‌خوابیدم ولی خیلی زیاد خواب می‌دیدم و به همین جهت گاهی خسته از خواب بیدار می‌شدم. گفتگوهای درونی‌ام خیلی کاهش پیدا کرده و الان اگر گفتگویی در ذهن دارم بیشتر مربوط به برنامه‌ریزی‌های روزانه‌ام هست و دیگر چیزی از گذشته ذهنم را مشغول نمی‌کنه. یبوستم برطرف شده و دیگر بعد از غذا خوردن ترش نمی‌کنم. بهترین حسی که در این دوره تجربه کردم احساس عمیق شکرگزاری بوده به خاطر همه‌ی اتفاقاتی (چه خوب و چه ناخوشایند) که در زندگیم رخ داده و همه آنچه که دارم یا ندارم. با سپاس فراوان و آرزوی سلامتی برای استاد و همه‌ی عزیزان و همراهان.
سلام به همه دوستان، من سروناز هستم از شاگردان سال های دور آقای مسعود مهدوی‌پور عزیز. این دوره برای من در یکی از سخت‌ترین، پراسترس‌ترین، و پرجنجال‌ترین دوره زندگیم اتفاق افتاد! در واقع بهترین زمان عمل به تمرینات برای من بود.😁
تا امروز همه تلاشم رو کردم تا با همه سختی ها بتونم تعهدم رو حفظ کنم که البته موفق به حفظ ۷۵ درصد از کل شدم. در این شرایط وقت برام ارزش دیگه‌ای پیدا کرده تا با همه سختی‌ها بتونم تمرینات رو با حضور انجام بدم. گاهی تمرین‌های روز رو در ساعت Break انجام میدادم. گاهی صبح قبل از رفتن به سر کار و البته یاد گرفتم که وقتم رو بهتر مدیریت کنم. در نخوردن غذاهای سمی حدود ۹۰ درصد موفق بودم. حجم آب دریافتی برای من فوق‌العاده بود. با اینکه چاق نیستم ولی ۲ کیلو وزن کم کردم که از این بابت خوشحالم. به خاطر روماتیسم مفصلی در صبح ورم مفاصل دارم ولی بسیار بسیار بهتر شدم تا جایی که می‌تونم تمرینات رو صبح قبل ار رفتن سر کار انجام بدم. دستاورد بسیار عالی دیگه، کنترل افکار مزاحم بود که تا ۹۰ درصد پاکسازی شد در حدی که خالی شدن اون سنگینی افکار رو کاملا حس می‌کنم و کلا آرامش فوق‌العاده به من مستولی شده. در مورد هیجاناتم هم می‌تونم بگم تسلط خیلی بیشتری در موضوعات جنجالی پیش روم دارم و می‌تونم با آرامش و خونسردی پاسخ بدم که این برای شرایط حاضر من عالیه. 😊
آقای مهدوی‌پور عزیز همیشه بودن در کلاس شما زندگی من رو متحول کرده. همچنان مجذوب شیوه متعادل آموزش و کلام آرام و با نفوذتون هستم و این باعث میشه همیشه بهتون اعتماد کنم. و از این بابت ازتون سپاسگزارم.🙏
و در آخر برای برپایی همچنین دوره مجازی باکیفیت با طراحی و اجرای بی‌نظیر نهایتِ تشکر رو دارم.🙏🍀
 

موضوع: رسیدن به شعف درونی
حال فوق‌العاده خوب
 

موضوع: آرامش بیشتر در زندگی
حدود 20 تا 30 درصد ذهن راحت‌تر و خالی‌تر
با خودم راحت‌تر شدم
بالا رفتن انرژی
بهبود اگزما بدون خوردن کوچک‌ترین دارو (با رعایت تغذیه و ورزش و پرانایاما)
ایجاد به تدریج تمرکز ذهن
حتما دوره را می‌خواهم ادامه دهم.
با سلام و احترام خدمت استاد محترم دوره و تیم مجری. ضمن قدردانی از تلاش‌های شما برای برگزاری این دوره سودمند، دستاوردهای من از شرکت در این دوره به شرح ذیل می‌باشد. میزان تعهد من به رعایت الزامات دوره:
– تمرینات آساناها و تمرینات تنفسی: ۹۵ درصد.
– رعایت رژیم غذایی ۹۰ درصد.
– طبیعت‌گردی ۷۰ درصد.
دستاوردهای من در سه حیطه جسمی، ذهنی و رفتاری:
جسمی: کاهش وزن به میزان ۳ کیلو گرم/ شفافیت پوست/ رفع مشکلات گوارشی نفخ و التهاب دستگاه گوارش/ چابکی و رفع لختی و تنبلی جسمی.
ذهنی: افزایش حافظه کوتاه مدت و کاهش حافظه بلندمدت/ کاهش گفتگوی درونی و افزایش تمرکز/ افزایش آرامش و سکوت ذهن.
رفتاری: مدیریت بهتر زمان ( البته این مسئله ناخودآگاه اتفاق افتاده و من تلاش آگاهانه‌ای در این مورد نداشتم)/ افزایش صبر و حوصله من به استفاده از روش‌های جدید و خلاقانه در انجام کارها/ افزایش میل به داشتن دستاورد ارزشمند که ناخودآگاه در هدف گذاری‌های من در برنامه‌هام تاثیر داشته/ انجام کارهایی که در گذشته فکر می‌کردم انجام‌شون توسط من غیر ممکن است/ احساس شعف و شادمانی بسیار زیاد درونی پس از انجام آساناها و تمرینات تنفسی در بعضی از روزهای دو هفته اخیر.
فضیلت هستم. در 62 سالگی و بعد از حدود 22 سال تمرین مراقبه روی قلب (راجایوگا) و بدون هیچگونه سابقه تمرینات ورزشی جز پیاده‌روی دوره پرانایاما رو شروع کردم. دو ماه اول هر 14 تمرین رو انجام می‌دادم، اما بعد از اون متاسفانه فقط 7 بار در هفته آساناها و تنفس‌ها رو انجام دادم، البته به طور کامل و با حضور ذهنی بیش از 90 درصد. ارتباط با طبیعت با وجودی که فقط درحد آبیاری روزانه همراه با عشق زیاد گل و گیاه‌های تراس و تماشای همراه با تمرکز روزانه طلوع و غروب خورشید و نگاه عمیق و پرحیرت به آسمان و مهتاب بوده، اما عمیق شدن این ارتباط رو کاملا حس می‌کنم . اصول تغذیه‌ای رو با سالم خوری و حذف غذاهای هیجان‌زا و سمی بیشتر از 70 درصد رعایت کردم. آرامش رو به صورتی محسوس تونستم حفظ کنم. و جالب اینه که با شروع دوره این توفیق رو داشتم که با زندگی انفرادی‌ جدا از افراد خانواده مجبور به ادامه روش‌های تغذیه‌ای و برنامه خواب و بیداری قبلی نباشم. نتیجه واضح انجام تمرینات: بازشدن حفره‌های بینی، تنفس کامل‌تر و عمیق‌تر، تمرکز بیشتر حس ارتباط بیشتر ذهن با بدن و تنفس‌ها. بالارفتن محسوس سطح انرژی، پیداکردن تشنگی طبیعی، تغییر سبک زندگی، کم شدن واضح میل به خرده خوری و علاقه به قهوه و چای و شیرینی جات، 4 کیلو کاهش وزن، پیدا کردن حس رضایت از داشته‌ها، خود دوستی و توجه بیشتر به نیازهای خودم، کاهش محسوس میزان سردردها و کمردرد بوده. از نحوه آموزش شما استاد گرانقدر از صمیم قلب سپاسگزارم. آموزش‌ها چنان ماهرانه و با ظرافت و مرحله به مرحله انجام می‌شد که گویی قدم به قدم کنار ما مشغول انجام تمرینات بودید. از این همه بزرگواری و سخاوت کم‌نظیرتون سپاسگزارم و خوشحالم پرانایاما رو با استادی چون شما شروع کردم. بی نهایت قدردانتون هستم. از خودم هم سپاسگزارم که به این ندا پاسخ دادم و دوره رو برداشتم و تا همین حد تلاش کردم تمرینات رو انجام بدم.
من ساره هستم، تمرینات تنفس و تغذیه را در حدود ۹۵٪، آسانا حدود ۸۰٪ و ارتباط با طبیعت رو حدود ۶۰٪ انجام دادم. این دوره برام بی‌نظیر بوده: بعد از سال‌ها عشق به طبیعت و زمین در من بیدار شده. فهمیدم که حضور در لحظه ایجاد کردنی هست و در دسترس هست. زندگی روزانه‌ام نظمی پیدا کرده که برام رویایی بوده همیشه. ایده‌های جدید و اتفاقات خوب توی زندگیم می‌افته، با خودم مهربون‌تر شدم، گره‌های چندین ساله توی زندگیم دارن باز می‌شن. چنین دوره‌ای با چنین ساختار فوق‌العاده‌ای و با چنین استاد مجربی، بی‌نظیر هست. بی‌نهایت مدیون استاد مهدوی‌پور عزیز هستم و همیشه براشون بهترین‌ها رو آرزو می‌کنم.
 

موضوع: انعطاف بدنی
استحکام ستون فقرات
باز شدن شش‌ها و روان شدن عالی تنفس
کاهش حدود 2 کیلوگرم از وزن
بهتر شدن گوارش
بهتر شدن سطح انرژی حدود 30%
رشد محسوس ارتباط با بدن و دستیابی به آرامش و رضایت درونی
با سلام و درود به همه عزیزان و استاد عزیز جناب مهدوی‌پور، مهرا هستم، دوره پرانایاما بی‌نظیره. تمرینات من بالای ۹۹ درصد، و تغذیه بالای ۹۵ درصد انجام شد، امکان حضور در طبیعت رو نداشتم ولی اکثر روزها شاهد طلوع خورشید از بالکن و تجسم بودن در طبیعت را داشتم که مفید بود. تاثیرات در ابعاد ذهنی: ۱. تمرکز بیشتر (با وجودی که امتحان کنکور ارشد داشتم ولی هر روز تقریبا ۴ ساعت برای دوره زمان می‌ذاشتم در عوض بازده مطالعاتی من بسیار افزایش یافت) ۲. انجام آساناها با حس عشق‌ورزی به بدنم و بدون فشار (که باعث انجام تمرین با اشتیاق شده نه فرار مثل سابق) ۳. انضباط خیلی بیشتر در کارها ۴. خرید متعادل مواد غذایی به شکل اتوماتیک (در گذشته مواد غذایی غیر ضروری و زیاد می‌گرفتم که حیف و میل می‌شد.) ابعاد فیزیکی: ۱. بهبودی کامل سرفه‌هایی که سه سال بود قطع نمی‌شد ۲. بهبودی ۹۰ درصدی درد انگشتان دستم که صبح‌ها بسیار خشک و دردناک بودند. مرسی از همه دوستان با همه نوع سوالات‌شون. استاد واقعا سپاسگزارم که این دوره رو با چنین اسلوب عالی و صحیح پیش بردین و از اینکه حرف و قول شما اول در خودتون به ظهور رسیده؛ بنابراین شاگرد با باور و یقین با شما همگام می‌شه و نتیجه می‌گیره، خدا نگهدارتون باشه، به امید دیدار.
سلام و درود. قبلا فایل صوتی ارسال شده بود.
دستاوردهای دیگر من:
–  توجه بیشتر به حس‌های فیزیکی و بدنم
توجه و حضور نسبت به محیط اطرافم مثلا شنیدن صدای کبوتری که بیرون از خونه گاهی آواز می‌خونه یا صداهای دیگه که قبلا تقریبا هیچ‌وقت نمی‌شنیدم
–  وقتی خشم یا ناراحتی به سراغم میاد یا حتی حس انتقاد از کسی، خیلی زود ازش رها می‌شم (خودم خیلی هیجان‌زدم برای این اتفاق)
–  بخشیدن و رها کردن دیگران برام راحت‌تر شده
–  ارتباطم با پسر حدود ۲ ساله‌ام با حضور بیشتر اتفاق می‌افته و از زمانی که براش می‌ذارم هر دومون بیشتر لذت می‌بریم
–  توجهم به رفتارهای پسرم دقیق‌تر شده
–  کلا انگار کنجکاویم هم تقویت شده
قدردانم از استاد مهدوی‌پور بزرگوار
و از همه تیم پشتیبان که اگر حمایت‌های شما نبود امکان برگزاری بی‌نقص و کامل این دوره هم وجود نداشت.
از صمیم قلب برای تک تک شما بزرگواران سلامتی و آرامش واقعی آرزو دارم.
 

موضوع: کمتر شدن لرزش‌های سر
تواناتر شدن بدن
بهتر شدن هماهنگی ذهن و بدن
شاداب‌تر و راضی‌تر شدن
درود بر شما من در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. در طول دوره به جز ۵ دفعه تمام تمرین‌های صبح و شب را انجام دادم. موارد تغذیه را ۸۰ درصد انجام دادم و هر هفته جمعه به کوه رفتم. وزنم مدت‌ها بود که ثابت مانده بود و با هیچ ورزش و رژیمی کم نمی‌شد ولی در این دوره هر وقت گرسنه شدم غذای سالم به مقدار کم خوردم و بدون تحمل گرسنگی و با آگاهی به غذایی که می‌خوردم ۵ کیلو وزن کم کردم. همیشه به شدت کم‌انرژی بودم به خصوص قبل عادت ماهیانه عصبی و بی‌حال بودم اما در این مدت پریودم با روزهای معمولی هیچ فرقی نداشت و به راحتی و بدون هیچ تنشی به کارهای روزمره‌ام پرداختم و این برای من بسیار ارزشمند است. اصلا تمرکز نداشتم و بسیاری از چیزها را فراموش می‌کردم اما با انجام چین مودرا به راحتی می‌توانم تمرکز کنم و این مطلب را اطرافیانم هم متوجه شده‌اند. از شما صمیمانه سپاسگزارم.
اول: ممنونم از شما و خودم بابت شرکت در دوره‌ی پرانایاما با جناب استاد مسعود مهدوی‌پور و تیم پشتیبان دوره: تغذیه: ۹۰ درصد ( ۱۰ در صد غفلتم در عدم پرهیز در چندین مورد از دو ماده سمی بوده) تمرینات: ۸۵ درصد (در چند موقعیت که توجه‌ام معطوف موضوعاتی بیرونی شد- به قول ما قدیمی‌ها متوجه بودم الاکلنگی انجام می‌دهم- و در نتیجه نیمه رها می‌کردم) ارتباط با طبیعت: ۹۵ درصد. گرچه همواره با طبیعت عزیز رابطه‌ی تنگاتنگی داشتم اما در طی این دوره در آپارتمان چندین سبزی کاشتم و از روند رویش مثلا کرفس از انتهای بوته کرفسی که خریده بودم چنان شوقی می‌کنم توصیف‌ناپذیر. تغییرات کاملا محسوس: پنداری: ۸۵ درصد. مثال: شنیده‌ها و رفتارها و دیده‌هایی که قبلا شب هنگام و زمان خواب در سرم می‌لولیدند کم کم به صورت دزدهای بازیگوش درآمدند و از هفته‌ی سه/ چهار برایشان فایل باز می‌شد و با یک × بسته می‌شد. الان دستگیرشان می‌کنم. رفتاری: به شهادت اطرافیان محدودم، به جای عکس‌العمل‌های آنی یا سکوت‌هایی که بعدها انفجاری می‌شد، علت‌ها و معلول‌ها را واضح‌تر و در زمان و مکان مناسب‌تر با جداسازی و آرامش بیان می‌کنم و این در رفتار اطرافیان هم بسیار تاثیرگزار بوده. علائقی که ماه‌ها خاک خورده بودند (نقاشی و نوشتن) انجام شدند و همچنان در حال انجام هستند. کتاب‌ها و وسایل و لباس‌ها و کفش‌ها پاکسازی شد. فیزیکی: کاملا سبک‌تر شدم. دغدغه‌ی اضافه وزن که داشتم الان می‌دانم دغدغه نیست و در اختیار کامل من است. به شهادت اطرافیانم چهره و به خصوص نگاهم شاداب شده و خود نیز واقفم. با وجود پارگی و التهاب چند دیسک که در راه رفتن به خصوص در سراشیبی و پایین رفتن از پله قوز کرده و مورچه‌وار بود، تا ۸۰ درصد گرچه آهسته اما صاف و با posture سالم همراه شده. و- احتمال ادامه‌ی روند آموخته از دوره‌ی پرانایاما- در حد توان و امکان و برای همیشه- : ۹۵ درصد. بسیار قدردانم.
 

موضوع: انجام تمرینات تنفسی و آساناها تقریبا 80% و تغذیه حدود 50% (حذف غذاهای سمی 100% و کم کردن غذاهای محرک به خصوص قهوه 70% و این کار بزرگترین تاثیر را در حال روحی و جسمی من گذاشت) و میل بالا به غذاهای اصلی
آرامش فوق‌العاده در کل طول دوره
برای اولین بار احساس تعهد و دیسیپلین نسبت به خودم و زندگیم و رضایت از خود به علت تعهد بالا در انجام صبح و عصر تمرینات
سلام. من الهام هستم. در دوره پرانایاما شرکت کردم و حدود ۶۰ درصد تمرینات و تغذیه رو انجام دادم. ارتباطم با طبیعت ۱۰۰ درصد بود. مهمترین تاثیر این دوره برای من آرامش ذهنی و نظم در زندگی روزمره بود. چالش‌هایی که مدت‌های زیادی باهاشون درگیر بودم رو به سادگی حل کردم و برنامه‌ای که سال‌ها عقب می‌انداختم رو شروع کردم. با اینکه سال‌هاست یوگا می‌کنم و در کلاس‌های مربیان مختلفی شرکت کردم، اما شیوه بیان و تدریس استاد مهدوی‌پور بسیار فوق‌العاده و منحصربفرد هست و نوع نگاه من رو به یوگا و به طور کلی زندگی و هستی کاملا تغییر داد. بسیار سپاسگزارم از استاد مهدوی‌پور عزیز و همراهانشون برای برگزاری این دوره بسیار عالی. براتون آرزوی سلامتی و شادمانی می‌کنم و امیدوارم دوره‌هاتون ادامه داشته باشه.
درود بر شما فاطمه هستم. به طور متوسط از ١۴ نوبت تمرین هفتگی ١٣ نوبت رو انجام می‌دادم (البته به جز زمان سفر ٣ روزه‌ام و زمان بیماری فرزندم که ٣ روز طول کشید) موارد تغذیه‌ای را تقریبا تا ٧٠ درصد و ارتباط با طبیعت حدودا ۵٠ درصد و در حفظ آرامش ٢٠ درصد موفق بودم. وزنم حدود ٢ کیلو کم شده. سطح انرژی‌ام بیشتر شده. در مواقع ناراحتی نسبت به قبل زودتر مشکل رو فراموش می‌کنم و به زندگی عادی برمی‌گردم. داشتن انگیزه بالا برای بیدار شدن صبح زود، وضعیت بهتر گوارشی و همه موارد رو مدیون استاد مهدوی‌پور عزیز هستم. برای ایشون و بقیه دوستان سلامتی و موفقیت رو آرزو دارم. سپاس.
 

موضوع: حدود 5 کیلو کاهش وزن
در سیستم گوارش و میزان خواب تغییر عمده نداشتم ولی به راحتی می‌توانم تغییر ساعاتی در خواب داشته باشم
احساس سبکی زیاد و انرژی کافی
کنار آمدن راحت با تنش‌ها و دغدغه‌ها
گاهی احساس سکوت ذهنی در تمرینات (خیلی امیدوارم بتوانم به لحظاتی که در لحظه حضور ندارم فائق آیم)
این دوره ارتباط بسیار نزدیکی با تغییر عادات دارد
من سمانه هستم ۲۹ ساله و در دوره‌ی پرانایامای استاد گرانقدر مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی حدودا متوسط ۸ نوبت رو به طور منظم انجام دادم البته لازم به ذکر هست که بگم این دو هفته‌ی اخیر به علت بیماری نتونستم تمرین‌ها رو انجام بدم و این باعث شد بیشتر متوجه تاثیر فوق‌العاده‌ی این دوره‌ی ارزشمند و تمرینات بشم و بی‌صبرانه منتظرم دوره نقاهت رو بگذرونم و به استایل عالی زندگی‌ که با این دوره تجربه کردم برگردم، موارد تغذیه رو حدود ۷۰ درصد رعایت کردم، امکان رفتن به طبیعت هرهفته برام مقدور نبود ولی هر بار امکانش پیش اومد بهترین استفاده رو بردم و از نظر سطح آرامش احساس می‌کردم که افکار و عواطفم به اقیانوسی آرام تبدیل شده که تمام تنش‌ها و نگرانی‌هام شبیه شن‌های کوچکی شدند که حتی سخت‌ترین برخورد با اون‌ها قدرت ایجاد تلاطمی در دل اقیانوس ندارند، نتایج من از این دوره کاهش وزن ۲ کیلو، خواب آرام و به موقع، شادابی پوست و روح، انرژی بیشتر و افزایش تمرکز و قدرت حافظه و مدیریت شرایط حتی ارتباطات انسانی و خانوادگیم به طوری که نه تنها اعتماد به نفس خودم رو بازیابی کردم بلکه به افرادی که دوستشون داشتم هم تونستم کمک‌های موثری انجام بدم، از استاد گرانقدر و برگزارکنندگان دوره بسیاااار ممنونم.
می‌خواستم حداقل به سه تا دستاورد این دوره برای خودم اشاره کنم و تشکر کنم از دوره خوبتون.
اول اینکه من لذت بیشتری از زندگی می‌برم این روزها علیرغم همه مشکلات جامعه و محیط اطراف.
دوم اینکه همین لذت باعث شده که تعهدم به انجام تمرین‌ها بیشتر بشه و انجام این تعهد باعث شده اعتمادم به توانایی‌هام بالاتر بره.
سوم اینکه عکس‌العمل‌های شدیدم نسبت به محرک‌های بیرونی خیلی کمتر شده. احساس می‌کنم یک مکثی به وجود آمده بین دریافت محرک و واکنش من که باعث شده آرام‌تر و معقول‌تر بشه واکنش‌هام.
سلام. مریم هستم. در دوره پرانایامای استاد مسعود مهدوی‌پور شرکت کردم. میزان رعایت کلی من در دوره حدود ۷۰ درصد بود. رعایت اصول تغذیه باعث بدنی سالم‌تر و هوشمند شده. دستگاه گوارش نسبت به قبل بسیار خوب و منظم‌تر کار می‌کنه. عادت به خوردن آب در من به وجود آمده که خود تاثیرات عالی داشته از جمله پوست شاداب‌تر و دفع سموم و حتی تمرکز فکر بیشتر موقع کار فکری.
از نظر تعهد در تمرین مواقعی که سختم بود تمرینم را انجام بدم، اینکه خود را متعهد می‌کردم تا انجام دهم علاوه بر حس اقتداری که بهم می‌داد، بلااستثناء حس بعد تمرین انقدر برایم خوشایند بود که از ماندن روی تعهدم خیلی راضی و خوشحال بودم و همین انگیزه‌ای بود برای تمرینات بعدی.
در مورد ظرفیت تنفس من که همیشه احساس می‌کردم خیلی کمه، الان حس می‌کنم ظرفیت شش‌هام بیشتر شده.
و به طور کلی از نظر جسمی یک حس سالم و سبک بودن می‌کنم و از نظر ذهنی آگاهیم به کارهام و رفتارهام و حس‌هام در شرایط مختلف بیشتر شده، تمرکز فکرم بیشتر شده و همچنان تمام تلاشم را می‌کنم از ابزاری که از این دوره در اختیار دارم همواره در تمام ابعاد زندگیم استفاده کنم چه در مواقع حال خوب چه در مواقع حال بد، چه برای گسترش عادات خوبم چه برای جایگزینی عادات و اخلاق‌هایی که دوست دارم به جای آن‌هایی که دوست ندارم.
در انتها تشکر قلبی خودم رو اعلام می‌کنم از وجودتون و برگزاری دوره‌ای که بی‌شک در شرایط سخت امروز چراغ پر نوری برای‌مان بود.
 

موضوع: کمک کردن فوق‌العاده‌ی مثلث جسم، ذهن، پرانا در کیفیت تمرینات تنفسی و آساناها
تجربه‌ی بی‌نظیر چین‌مودرا
تغییرات بسیار مثبت در ذهن و جسم
درود به استاد عزیز و همکارهای‌تان. نمى‌دانم ازکجا شروع کنم اول ممنونم که در این دوران سخت دانسته‌های‌تان را با ما در میان گذاشتید و با صداى گرم‌تان راه بهتر زیستن را به ما یاد دادید. من مى‌توانم بگویم که بعد از سال‌ها زندگى توانستم با درون خودم ارتباط برقرار کنم و آن را بشناسم و به خواسته‌هایش توجه کنم، بسیار از درون احساس شعف دارم و انگار الماسى در درونم مى‌درخشد، به خودآگاهى رسیدم، با دیگران دیگر کارى ندارم بهشان احترام مى‌گذرام ولى بیشتر به افکار و خواسته‌هاى خودم مى‌پردازم، تنفس‌هایم خیلى عمیق و مرتب شده، احساس سبکى مى‌کنم، پوستم خیلى بهتر و شفاف‌تر شده. از همه چیز ممنونم و از داشتن استادى مثل شما بسیار خرسندم. جا دارد اینجا از استادم خانم حافظى هم که مرا با این دوره آشنا کردند تشکر کنم به امید روزهاى بهتر و دوره‌هاى بیشتر.
من اسکندری هستم در دوره پرانایاما استاد مهدوی‌پور شرکت کردم، قبلا ویس ارسال کردم ولی احساس کردم تمام ابعاد مفید دوره را نتوانستم در ویس بیان کنم، دریافتی‌های من در دوره تصحیح دیدگاهم نسبت به غذا و کنترل اشتها و ذائقه، نوشیدن مرتب آب، خواب عمیق، شستشوی بدن و تاثیر آن در حفظ پرانا، دیدگاه‌هایی که استاد در زمینه تفکر و فضای خالی ذهن و محل زندگی آموزش دادند، توجه خاص به طبیعت و رنگ‌ها…و بی‌نهایت موارد مفید و سازنده را من در این دوره دریافت کردم، دعاگوی استاد هستم، و آماده هستم برای شرکت در دوره‌های دیگری که استاد مهدوی‌پور آموزش بدهند. از تیم پشتیبان هم کمال تشکر را دارم.
من فریبا هستم در دوره آقای مهدوی‌پور شرکت کردم، از زمان آشنایی با یوگا مشتاق یادگیری تمرینات تنفسی بودم و الان خیلی خوشحالم برای یادگیری این مبحث از استاد عزیز که این دوره بی‌نظیر را برگزار کردند. تمرینات و توصیه‌های دوره را حدود ۷۰ درصد رعایت کردم و نتایج فوق‌العاده‌ای گرفتم مثل خواب منظم و راحت و بیدار شدن صبح خیلی زود و پیاده‌روی منظم روزانه، افزایش انرژی و تمرکز بیشتر نسبت به قبل، منظم شدن تمرین یوگای روزانه، مدیریت و تمرکز بر اهداف زندگیم از نتایج دوره پرانایاما برای من بود. سپاسگزارم از استاد عزیز که این فرصت ارزشمند را در اختیارم گذاشتید که یک دوره مفید و کاربردی را تجربه کنم و بیاموزم. بی نهایت سپاسگزارم.
 

موضوع: بالا رفتن انرژی (گذراندن راحت‌تر اتفاقات ناگوار با استفاده از این بالا رفتن انرژی) این برای من مثبت‌ترین قسمت تمرینات بود.
چابکی بیشتر بدنی به خصوص در کوهنوردی
به مراتب بالا رفتن انرژی از زمان تنفس خورشیدی
بیشتر شدن تسلط روی چین‌مودرا و درک بهتر تمرینات
درک کامل انرژی و شعف درونی
آقای مهدوی‌پور من از شما ممنونم که با ایجاد آگاهی، آرامش و تفکر متعادل رو وارد زندگیم کردین و باعث شدین سرزندگیِ من، داخل ثانیه‌های زندگیم، بیشتر بشه. انگیزه‌های شفاف روزانه‌، که یا گم شده بود یا اصلا از آن‌ها خبر نداشتم، به آرامی وارد زندگی شخصیم شد. (چه کارهای روزمره و چه پرداختن به وجه‌های خصوصی‌تر). حالا عناصر تشکیل دهنده زندگیم رو ملموس‌تر و واقعی‌تر می‌بینم و لرزه‌های نگران‌کننده از درونم، آروم آروم، بیرون می‌ره و حس پاک‌تری دارم. امیدوارم شما و تیم برگزاری این کلاس‌ها پایدار و سلامت باشین. مشتاق جلسات مراقبه‌تون هستم.
معصومه هستم این دوره برایم خیلی خوب بود من مدت‌ها بود با این‌که تغذیه‌ام رو رعایت می‌کردم اما وزنم ثابت بود اما با شروع این دوره سه کیلو کم کردم حدود ۶۰ درصد از مطالب گفته شده رو رعایت کردم اما نظم و انضباط در کارهام خیلی بیشتر شده احساس می‌کنم صبر و تحملم بیشتر شده و خیلی از کارها که فکر می‌کردم غیر ممکن است به راحتی کنار گذاشتم مثل چای صبحانه، خوردن انواع نوشیدنی‌ها در هنگام صرف غذا…. از استاد بسیار سپاسگزارم.
 

موضوع: مهمترین دستاورد آگاهی کلی بدن در ارتباط با نیاز غذایی صحیح (تشخیص زمان و نیاز بدن به غذا)
سپاسگزارم از دوره فوق‌العاده بی‌نظیر، هر روز بارها ازتون سپاسگزاری کردم. همیشه آرزو داشتم آساناها رو با عشق انجام بدم و الان جزو سبک زندگیم شده و قبل از پرانایاما و مدیتیشن روزانه حتما انجام می‌دم و کلی مسرور و سپاسگزارم.
در یک مقطع نود و نه درصد انجام می‌دادم وای کلی پر انرژی و پر از عشق و وحدت بودم ولی هفته ششم به دلیل مشغله‌ای که پیش آمد نتونستم دقیق باشم.
و‌لی مهم‌تر از همه خیلی مطالب کلیدی و ظریف رو یاد دادید که روزانه وارد زندگیم کردم و عملی استفاده می‌کنم که بی‌نهایت سپاسگزارتونم.
سپاسگزارم
سپاسگزارم
سپاسگزارم
 

موضوع: آگاهی بیشتر به جسم و ذهن
سلام بر استاد مهدوی‌پور. من در هفته از این دوره تحولات جالبی در خودم دیدم. نگرش من نسبت به غذا کلا عوض شد. پرخوری عصبی خیلی کمتر شد و اراده و این حس که من می‌تونم کاری رو انجام بدم در من قوی شده. استرس و اضطراب من کم شده و به این نگرش نزدیک شدم که دنیای بیرون نمی‌تونه روی حال درونی من تاثیر بزاره. واقعا از صمیم قلبم ازتون ممنون.
اطلاعات تئوری که در جلسات می‌دهید هر بار انگیزه‌ی کمرنگ شده برای تداوم تمرینات رو قدرت می‌بخشه. امیدوارم دوره‌های دیگه‌ای با فاصله کم و با همین رویکرد برگزار کنید تا رشد درختان باغی که با تلاش خودمون و مراقبت شما در حال رشد هستند متوقف نشود.
انقدر استاد عالی و شیوه صحیح تکنیک رو راحت و خوب تدریس می‌کنن که ای کاش زودتر کلاس‌های ایشون شرکت می‌کردم حتی زمانی که کانون می‌رفتم خوشحالم دوره صحیح نشستن و این دوره رو برداشتم ممنون از استاد و تیم پشتیبان دوره‌هاشون.