«مدیتیشن» چیست؟ورود به دوره مدیتیشن

حتما در مورد «مدیتیشن» یا «مراقبه» تاکنون زیاد شنیده‌اید، اما آیا به مفهوم عملی «مدیتیشن» فکر کرده‌اید؟

«مدیتیشن» یک مرحله از هشت مرحله‌ی یوگاست و از واژه‌ی سانسکریت Dhyana آمده است.

دهیانا یعنی «دیدنِ بی‌واسطه»
«دیدنِ بی‌واسطه» یعنی وقتی ما اشیا، رویدادها، روزمرگی‌ها و … را می‌بینیم بدون واسطه یا دخالت ذهنِ قضاوت‌گر و مقایسه‌گرِ خود ببینیم و ادراک کنیم.

لازم به گفتن است که تمام نتیجه‌گیری ما از  دریافت‌های ذهنی، از فیلتر همان ذهنی که در گذشته ساخته شده عبور می‌کند یعنی یک انسان معمولی هیچ‌وقت دریافتی را «همان‌طور که هست» درک نخواهد کرد بلکه همیشه آغشته به باورها و شالوده‌هایی است که در ذهن وجود دارد.

«مدیتیشن» یعنی دیدن، شنیدن و دریافت کردنِ تمام ورودی‌ها همان‌طور که هستند، نه آن‌طور که ما می‌خواهیم یا انکار می‌کنیم.
 
مدیتیشن و مایندفولنس

«مایندفولنس» به چه معناست؟

«مایندفولنس» به معنای «با تمامیتِ ذهنی، حاضر بودن در لحظه» است.

مایندفولنس یا «با تمامیتِ قوای درونی، حاضر بودن» فقط زمانی اتفاق می‌افتد که در «زمانِ حال» باشیم.

اغلب اوقات ذهن به دو بخش تقسیم می‌شود؛ یعنی یک بخش در گذشته و آینده یا در اشغال گفتگوهای درونی است و ما کارها را با بخش دیگر ذهن که ناقص است، انجام می‌دهیم.

«تجربه‌ی حال» رویدادی است که تمام رشته‌های پراکنده‌ی ذهن را از «گذشته» و «آینده» جدا می‌کند و شخص در «اینجا و اکنون» حاضر می‌شود.

برای تجربه‌ی «مایندفولنس» نیازی نیست که کار فوق‌العاده‌ای بکنیم، فقط کافی است بیاییم همین‌جا که هستیم؛ یعنی ذهنِ جدا شده از جسم را دوباره به «همین مکان» و «همین لحظه» بیاوریم.

«مایندفول» شدن، هرگز تجربه‌ای دور و دست نیافتنی نیست که ما برای آن بکوشیم و سعی کنیم به آن برسیم بلکه لازم است بسیاری از کوشش‌های ناخودآگاهمان را متوقف کنیم تا بتوانیم «همین‌جا» که هستیم، بیاییم و «همین لحظه» را که تا کنون حس نمی‌کردیم، لمس کنیم.

محور اصلی این دوره‌ی مدیتیشن «زمانِ حال» است، بنابراین تجربه‌ی مایندفولنس خود‌به‌خود در آن محقق خواهد شد.

نوشته: «مسعود مهدوی‌»

ورود به صفحه پکیج دوره «مدیتیشن»

ابرازهای کاربران دوره‌های پیشین مدیتیشن

 

موضوع:
– برطرف شدن مشکل گوارشی
– تمرکز و مدیریت محسوس بر استرس‌های روزانه
– پیدا کردن شرایط ذهنی جدید
– تاثیر مثبت در تصمیم‌گیری‌ها و تحلیل مسائل و روابط
 

توضیح:
– پیدا کردن نظم و تعهد در انجام کارها با انجام تمرین‌ نظم
– تغییر مثبت در گوارش
– منظم‌تر شدن خواب‌ها
– تاثیر مثبت در تمرکز: کنترل بهتر شرایط و تمرکز بیشتر روی کارها
سلام مریم هستم. در دوره‌ی مدیتیشن پاییز ۱۴۰۰ آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
تعهدم در انجام تمرین‌ها ۱۰۰٪ بود و می‌تونم بگم بالاترین تعهدم در تمام دوره‌ها بود.
نتایجی که از دوره به‌دست آوردم:
۱- یکی از شکوفاترین و بالاترین دستاوردهای من از این دوره همین تعهد بود که با ماندن روی آن انگار اراده‌ و تعهدی آهنین به دست آورده باشم که سه تعهد دیگر که برای زندگیم انتخاب کرده بودم رو اکنون جلو می‌برم.
۲-  بین محرک بیرونی ناخوش‌آیند یا خشم یا ناراحتی و بروز واکنشم بهتر از قبل می‌تونم مکث ارادی بندازم تا واکنش بهتر داشته باشم و در این راستا خودم هم تلاش می‌کنم. مثل یک تلنگر زدن درست‌ترین موقعی که نباید واکنشی عمل کنم.
و در چند مورد از این مواقع حساس به‌جای واکنش لحظه‌ای حواسمو آوردم به حس‌هام و تنفس‌هام. واقعا جواب می‌ده. التهابم شروع می‌کنه به کمرنگ شدن.
۳-  توی زمان درست‌تر دنبال راهکار بودن و در حوزه‌ی تحمل و فرار نبودن رو توی زندگی واقعی کاملااااا حس و تجربه کردم.
۴-  خواب عمیق و شیرین شب بعد از مدیتیشن.
۵-  پرسش و پاسخ‌ها عالی و حکم یک کتاب جامع داشت برام.
نسبت به قبل واقعا تغییرمو حس می‌کنم و می‌دونم ابزارشو دارم فقط باید ادامه بدم.
– شما یه جمله‌ی معروف دارید اینکه “به کارتون ادامه بدید” . فکر می‌کنم عمل به این جمله و اینکه در هر شرایطی پا پس نکشیدم و ادامه دادم بهترین تجربه بود برام و همین بردباری باعث شد من بعدِ خیلی مدت با مدیتیشن ارتباط خوب برقرار کنم. (دیگه در حوزه‌ی تحمل و فرار نباشم) چون واقعیت من تا قبل از این دوره ارتباط زیاد جالبی با مدیتیشن نداشتم ولی الان به اندازه‌ی آسانا دوسش دارم😊
– در پایان تشکر می‌کنم بابت برگزاری چنین دوره‌ی اثرگذاری . همیشه از ته قلب دعاگوی شما هستم.
با سلام من مهسا هستم در دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور شرکت کردم.
اول می‌خوام از استاد عزیز تشکر ویژه کنم که همیشه در این مسیر همراه ما بودید، به شیوه‌ی درست زندگی کردن هدایت‌مون کردید و تمام تجربه‌هاتون رو کامل در اختیار ما گذاشتین. از تیم پشتیبانی هم برای ایجاد دسترسی راحتی که ایجاد کردند ممنونم.
من دوره‌ی مدیتیشن را یک سال و نیم پیش با استاد مهدوی‌پور گذرونده بودم و در طی این مدت روزی یک نوبت متعهدانه مدیتیشن را انجام می‌دادم، با دوباره ثبت‌نام کردن کمک بزرگی شد برای احیا شدن دوباره‌ی تکنیک.
در طول این دوره هر هفته بین 12 تا 14 بار تکنیک را انجام دادم و تمرین ذوق بین 5 تا 6 مرتبه در هفته بود.
– این دوره کمکم کرد که رشد و تغییرات عظیمی که در طول این مدت به‌وجود آمده بود را ببینم و با اشتیاق و شوق بیشتری متعهد بشم.
آگاهی و حضورم در لحظه بیشتر شد.
– باعث ایجاد یک حس رضایت درونی بیشتری در وجودم شد.
خودم رو بیشتر شناختم به‌خصوص در مدیتیشن 50 دقیقه که باعث شناخت و درک بین صبور بودن و تحمل کردن شد.
– از لحاظ تغذیه چون دوره‌ی پرانایاما رو با شما گذرونده بودم مشکلات گوارشیم برطرف شده بود و در این دوره باز هم آگاه‌تر شدم به تغذیه‌ام و بیشتر در لحظه‌ی حال وعده‌های غذاییم رو مصرف می‌کردم.
به امید دوره‌های بعدی در کنار شما استاد عزیز. سلامتی، برکت و نور بر زندگی‌تون جاری باشه، ممنونم.
 

موضوع:
– آشنا شدن با ابعاد تازه‌ای از تمرین و خودم با شرکت در هر دوره و گرفتن تاثیرات مثبت
– کاهش چشم‌گیر وسواس‌ها و اضطراب‌ها
– تمرکز بیشتر
– مدیریت بهتر زندگی
 

موضوع:
– شروع مدیتیشن از سال 84 با آقای مهدوی‌پور و اثر مثبت در تدام تمرین‌ها
– شکار لحظه‌ها: آگاه بودن در تمام لحظات به افکار و گفتار درونی و تصمیم‌گیری‌ها
– اثرگذاری در تمام ابعاد زندگی: یوگا کردن/ تغذیه/ خرید کردن
من فهیمه هستم و در دوره‌ی مراقبه‌ی پاییز ۱۴۰۰ شرکت کردم.
هر ۱۴ نوبت تمرین هفتگی رو به‌صورت منظم انجام دادم به اضافه‌ی زمان‌هایی که با اشتیاق تمام تمرین ذوق رو هم انجام دادم.
این اولین تجربه‌ی من از مراقبه بود و بسیار خوشوقتم که نحوه‌ی اصولی مراقبه کردن رو توسط استاد مهدوی‌پور نازنین یاد گرفتم.
یه حس تشنگی و اشتیاق زیادی برای نشستن در سکون و سکوت درونم ایجاد شده که بی‌سابقه است. قبلا عادت داشتم با شتاب حجم زیادی از کار روزانه رو در برنامه‌ام قرار بدم و یکی از بارزترین خصیصه‌هام کنترل‌گری هست که همین زمینه‌ی اضطراب رو درونم ایجاد می‌کنه‌‌. در طول دوره با آموزه‌های جناب استاد و با مطالعه‌ی کتاب فضای خالی و از همه مهم‌تر با انجام تمرین‌ها هر چه بیشتر متوجه اثرات مخرب این ویژگی خودم روی روان و بدن و زندگی خودم شدم. استاد یه راهنمایی همیشه می‌کنند و اونم اینکه حس‌های مربوط به هر دوره‌ی تمرین رو بزارید همون‌جا و نوبت بعد تمرین سعی نکنید باز اون‌ها رو ایجاد کنید؛ این برای من خصیصه‌ی کنترل‌گریم رو هویدا کرد و بزرگ‌ترین دستاوردی که من از این دوره به‌دست آوردم همون عنوان کتاب جناب استاد است”هر روز برای همان روز” که معنیش برای من اینه سعی نکن همیشه شرایط رو مطابق میل و انتظاراتت کنترل کنی، رها کن رها باش و فقط نظاره‌گر احوالات و شرایط باش تا بتونی به صورت شفاف پاسخ مناسب رو در زمان مناسب پیدا کنی.
ممنونم از تک تک گروه و از همه بیشتر از جناب استاد. به لطف خدا دوره‌ی پرانامایا رو هم ثبت نام کردم و خیلی خوشحالم که می‌تونم زمان بیشتری در محضر استاد آموزش ببینم. لطف خدا همراه همیشه‌ی شما.
با سلام من در دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور شرکت کردم.
از ۱۴ نوبت تمرین نظم به‌طور متوسط ۱۰ نوبت آن‌را انجام دادم.
– بعد از گذشت حدود اولین هفته توانایی کنترل امور روزانه و برنامه‌ریزی به شدت بالا رفت به نحوی که افراد در ارتباط با من متوجه این تغییر شده بودن.
– قبلا متوجه نشخوارهای ذهنی شدم و این مورد به‌طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده.
– دوره بسیار عالی بود و پاسخگویی بسیار دقیق.
ممنون از استاد گرامی و تیم‌شون.
 

موضوع:
– خواب بهتر
– ارتباط با بدن
– توجه و تمرکز به لحظه
– دوست داشتن و اهمیت دادن به خود
– کنترل نسبی استرس و ترس‌ها
– شرکت در این دوره و همچنین دوره‌ی پرانایاما باعث شد برنامه‌ی سه‌گانه‌ی آسانا، پرانایاما، مدیتیشن بسیار نشاط‌آور و انرژی‌زا شود.
نور عشق و صلح تقدیم شما مربی بزرگ زندگی‌ام جناب مهدوی‌پور و تمام تیم پشتیبانی که عشق و تعهدشون به پروژه از لابه‌لای هر فریم کار قابل دریافت بود. سپاسگزارم.
الهام هستم و در دوره‌ی مدیتیشن پاییز 1400 تحت مربیگری جناب مهدوی‌پور شرکت کرده‌ام. سال‌هاست عضو خانواده‌ی کانون یوگا هستم و این تعلق، برایم اسباب افتخار است.
– تمرین‌ها رو به‌طور متوسط 12 نوبت در هفته و میانگین 3 نوبت تمرین ذوق هفتگی پیش بردم و به خودم افتخار می‌کنم چرا که، به وضوح تمام موانع شغلی و مسئولیت‌های عاطفی موجود در زندگی رو که ذهنم به اون‌ها استناد می‌کرد برای عدم خروج از منطقه‌ی امنم، می‌دیدم و با صبوری و شوق از ذهنم دعوت می‌کردم با من همراه بشه. در واقع گویا که داشتم تاکید می‌کردم که این منم که تصمیم می‌گیرم و نه او! بی‌نظیر بود و هست این احاطه بر دنیای سراسر وسوسه‌ای که ذهن برام ترتیب می‌ده. گاهی دستور می‌دهم و گاهی سکوتم فرمان حرکت می‌دهد.
– نوبت‌های زیادی در اوج خستگی و خواب‌آلودگی در پایان روز فرصت تمرین پیدا می‌کردم که ده‌ها بار ذهنم می‌گفت: الان خواب برات مهم‌تره و کافیه همین چند دقیقه … ولی ادامه دادم و نمی‌تونم توصیف کنم اون حجم از اعتماد به نفسی که بعد از اتمام تمرین در من پخش می‌شد.
تمرین 50 دقیقه‌ای رو با حالی توصیف ناشدنی انجام دادم و اونقدر شوق برای انجام اون دارم که توی برنامه هفتگیم قرارش داده‌ام.
– از تکنیک 3، 7، 12، 21، 40 روزه‌ی استاد می‌خوام بهره ببرم و در پایان دوره شروعش کنم.
صلح و رضایت آرزوی من برای شماست. برقرار باشید بر مدار عزت نفس.
با سلام من در دوره‌ی مدیتیشن پاییز 1400 آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
در این چند هفته تقریبا هر روز تمرین نظم رو انجام دادم و تمرین ذوق رو تقریبا هفته‌ای یک یا دو بار انجام دادم. پیش از هر چیز می‌خوام قدردانی کنم از کیفیت اجرای دوره و زمان و انرژی‌ که برای تهیه‌ی ویدیوها و این پلتفرم گذاشتید.
– من سال‌هاست که تمرین یوگا بخشی از زندگیم هست و همیشه نیاز به مراقبه رو احساس می‌کردم ولی تمرین مداوم برام گاهی عذاب‌آور می‌شد و نمی‌توستم از مراقبه لذت ببرم، علاوه بر این از اونجایی که همیشه با صدا تمرین می‌کردم اینکه برای مراقبه یا کنترل زمان وابسته به موبایل، کامپیوتر یا ساعت باشم اصلا برام خوشایند نبود. بنابراین بزرگترین دستاورد این دوره تمرین بدون وابستگی و تقویت ساعت بدنم هست و حتی صبح‌ها بدون ساعت گذاشتن کم و بیش زمانی‌که می‌خوام می‌تونم بیدار بشم.
– دستاورد دیگه‌ای که بابتش بسیار قدردانم درسی هست که هر روز بابت مشاهده‌ی تضاد و تناقض و همین‌طور تحمل و فرار در زندگی روزمره‌ام دارم می‌گیرم. انگار مراقبه ابزار جدیدی شده برام که بفهمم زندگیم رو چگونه دارم مدیریت می‌کنم.
– مورد دیگه‌ای متوجهش شدم بالاتر رفتن کیفیت تمرین یوگام هست، هم می‌تونم راحت‌تر جاهایی که لازم نیست در انقباض باشند رو ببینم و رها کنم و هم در هنگام تمرین گاهی خودم رو در فضای باید مشاهده کنم.
قدردانم از آقای مهدوی‌پور و تیم‌شون.
درود بر شما. من در دوره‌ی مدیتیشن ۱۴۰۰ جناب آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. در طول دوره همه‌ی تمرین‌های نظم را به‌طور مرتب انجام دادم. متاسفانه تمرین‌های ذوق را فقط هفته‌ای ۲ تا ۳ بار موفق به انجام‌شان شدم و تمرین ۵۰ دقیقه‌ای تحمل/فرار را هفته‌ای یک بار انجام دادم .
اوایل نشستن یک جا بدون حرکت برایم بسیار دشوار بود و مرتب افکارم به اطراف پرت می‌شد و در حین تمرین به همه‌ی مسائل زندگی فکر می‌کردم اما بسیار خوشحالم که بعد از این مدت به راحتی می‌نشینم و به جرات می‌گویم که در طول تمرین به ندرت حواسم پرت می‌شود و واقعا هر دفعه منتظر نوبت بعدی تمرینم هستم.
تحملم در برابر اتفاقات بیشتر شده و سریع نسبت به هر اتفاقی عکس‌العمل نشان نمی‌دهم.
بسیار از شما بابت برگزاری این دوره سپاسگزام.
 

موضوع:
– مدیریت عالی احساس‌ها و واکنش‌ها
– دیدن خود واقعی من و دیگران و جهان هستی
من حمیده، در دوره‌ی مراقبه‌ی پاییز ۱۴۰۰ استاد مهدوی‌پور بزرگوار شرکت نمودم.
تمرین‌های نظم را ۱۴ نوبت در هفته متعهدانه انجام دادم ولی متاسفانه در تمرین‌های ذوق کم‌کار بودم. من پیش از این نیز چندین بار دوره‌ی مراقبه‌ی استاد را شرکت نموده‌ام؛ نکته‌ای که کاملا برایم روشن است اینکه، با وجودی‌که تکنیک همان است اما هر بار که مجددا دوره را تکرار می‌کنم به‌طور کاملا ملموسی به تکنیک نزدیک‌تر می‌شوم و تغییرات جدیدی در خودم مشاهده می‌کنم. این تکنیک واقعا بکر و ناب است و به‌نظرم تمرین برای درک واقعی و انجام درست آن پایانی ندارد و در صورت استمرار در انجام آن، تاثیر آن در پاکسازی جسم و روان از گذشته، کاملا ملموس است.
– برایم کاملا روشن است که نسبت به گذشته رخدادهایی که باعث خوشحالی، ناراحتی و یا هرگونه دغدغه‌ی فکری‌ام می‌شوند بسیار گذراتر شده‌اند و دیگر طولانی‌مدت درگیر مسائل نمی‌شوم. کاملا مطمئنم این همان تاثیر تکنیک در زندگی روزمره است. (درست همان‌طور که در مراقبه به حس‌ها توجه می‌کنیم و به سرعت از آن عبور کرده به حس و جای جدید می‌رویم)
– علاوه بر افزایش تمرکز حین انجام کارها، همین‌طور حس‌های گذشت، بخشش، پذیرا بودن و سخت نگرفتن به خودم و دیگران هم بسیار بیشتر شده است.
خواب‌هایم بسیار آرام و عمیق همچون دوران نوجوانی‌ام شده است.
البته چون این دوره را بعد از دوره پرانایاما گذراندم بسیاری از تاثیرات مثبت و مفید در ابعاد جسم و روانم از همان دوره‌ی پرانایاما شروع شده بود و هم‌اکنون بارزتر شده‌اند.
من بی‌نهایت از استاد مهدوی‌پور عزیز سپاسگزارم که افتخار آشنایی و درس‌آموزی از ایشان بزرگ‌ترین بخت و اقبال زندگیم بوده و خواهد بود. همین‌طور از تیم همکارشان که بهینه‌ترین شرایط استفاده از این دوره‌های بی‌نظیر را برای‌مان فراهم می‌کنند بسیار سپاسگزارم. همیشه شاد و تندرست در پناه حق باشید.
سلام. من مهشید در دوره‌ی مدیتیشن آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
• در طول دوره از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی به‌طور متوسط ۱۰ تا ۱۲ نوبت را انجام دادم و با انجام این تمرین‌ها، آرامشم بسیار بیشتر شده، ریلکس‌تر هستم و کنترلم بر روی خشم و عصبانیتم بسیار بیشتر شده و در مواقع هیجان کنترل بیشتری بر روی خودم و نحوه‌ی صحبتم دارم.
تمرکز و مدیریتم بر زندگی به‌طور ملموسی بیشتر شده.
• کلا احساس می‌کنم شرایط ذهنی جدیدی که پیدا کردم روی تصمیم‌گیری‌ها، تحلیل مسائل و روابطم تاثیر مثبتی گذاشته.
بسیار راضی هستم از اینکه در این دوره شرکت کردم. بی‌صبرانه در انتظار شروع دوره‌ی پرانایاما هستم و امیدوارم استاد مهدوی‌پور بزرگوار برای ما کلاس‌های دیگری هم بگذارند تا بتوانیم از تجربیات و دانش گران‌بهای ایشان نهایت استفاده را ببریم. من همه‌ی کتاب‌های استاد رو تهیه کردم و با اشتیاق در حال مطالعه‌ی سخنان گران‌بهای استاد هستم.
با سپاس از استاد مسعود مهدوی‌پور.
همان‌طور که فرمودین رعایت نظم دو تا ٢٠ دقیقه در طول شبانه‌روز و ایجاد سکوت ذهن گره‌گشای بسیاری از خطاهای ذهن و به طبع اون راحت‌تر زیستن، فکر کردن، حس کردن و تجربه کردن هست. آزادی، رهایی و آرامش بیشتر این تن و بدن، بیشتر فکر کردن به اینکه چقدر این بدن فیزیکی می‌تونه خوب و دوست‌داشتنی باشه و من چقدر می‌تونم خودم رو دوست داشته باشم، ذهن آرام و بودن در لحظه‌ی حال رو بیشتر تجربه کنم و بمونم با اون و لذت ببرم، دوری کنم از فضاهایی که آرامش ذهن زیبا و استفاده کردن از لحظه‌ی حال رو کاهش می‌دن.
من کتاب‌های زیادی رو در این رابطه خوندم، دوره‌های زیادی رو رفتم و اساتید مختلفی رو دیدم. تجربه‌ی نظم ٢٠ دقیقه و سکوت ذهن و مدیتیشن برای من عالی بود. تشکر می‌کنم از شما و برای سلامتی‌تون دعا می‌کنم.
اثرات خوب روی من شامل:
عصبانی نشدن
با مهربانی بیشترصحبت کردن
کسی رو نرنجاندن
اسیر وسواس ذهن نشدن
فکر بد نکردن
سعی در ایجاد خاطره‌ی خوب برای دیگران چون ممکنه دیگه نبینمشون
رضایت درون
امید صمدزاده تشکر می‌کنم از شما و تیم کاری‌تون.
 

موضوع:
– مدیریت درد بعد از جراحی در این دوره و گذراندن دوران نقاهت قبل و بعد از جراحی با کمک تکنیک مدیتیشن
– توضیح مطالب به صورت ملموس
سلام نوشین هستم و پاییز 1400 در دوره‌ی مدیتیشن استاد عزیز جناب آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
در طول دوره هر هفته 14 تمرین نظم را انجام دادم. پیش از این هرگز یوگا یا تمرین مدیتشن انجام نداده بودم و راستش فکر نمی‌کردم به این سرعت تاثیر دوره را ببینم.
– از اولین جلسه که فرم نشستن آموزش داده شد نه تنها احساس خستگی نکردم بلکه زمان انجام تمرین و بعد از آن احساس آرامش و راحتی داشتم؛ انگار بدنم تازه شرایط ایده‌آلش را پیدا کرده است.
– دو جلسه‌ی اول کنترل ذهن برایم دشوار بود اما از جلسه‌ی سوم به بعد تاثیر دوره بر ذهن هم برایم ملموس شد.
پیش از این در تصمیم‌گیری‌ها گرفتار وسواس می‌شدم که الان خیلی کم‌تر شده.
آرامش بیشتری دارم.
با اطمینان و تمرکز بیشتری کار می‌کنم.
دوره‌ی مدیتیشن مثل یک کشف جدید بود، یک تجربه‌ی خاص که توصیف آن در کلام دشوار است.
از استاد مهدوی‌پور عزیز و تمام دست‌اندرکاران برگزاری و اجرای این دوره‌ی ناب سپاسگزارم همچنین از استاد و دوست نازنینی که کانون یوگا را به من معرفی کردند. از صمیم قلب برای همگی آرزوی تندرستی دارم.
ممنون از این دوره. من سال‌هاست که میگرن دارم و سردردهای بدی که با دارو و بستن سر می‌تونم کنترلش کنم ولی در هفته‌ی قبل دو سه بار با تمرین‌های منظم دوره‌ی پرانایاما و تنفس و نیز مراقبه احساس بسیار خوب دارم و تونستم این دردها رو کاملا مدیریت کنم و احساسم به موفقیتم خیلی خوب است و خودش انگیزه‌ی بهبود برای من است.
سلام. تشکر خیلی زیاد از این دوره‌ی مفید. من دوره‌ی مراقبه‌ی پارسال و دوره‌ی پرانایامای بهار امسال رو شرکت کردم و این دومین باری هست که دوره‌ی مراقبه رو‌ شرکت می‌کنم، تاثیر این دوره‌ها در زندگی من فوق‌العاده بوده به نحوی که مسیر فکری و زندگی من رو کامل تغییر داده و حتی تونستم بیماری کرونای بسیار سختی رو هم با برخی از تکنیک‌هایی که از این دوره‌ها آموختم پشت سر بگذارم.
 

موضوع:
– مدیریت بهتر بر گفتگوهای ذهنی
– تجربه‌ی واقعی از مدیتیشن و فرو نرفتن در تخیلات و توهمات و چیزهایی که ما را از واقعیت زمان حال دور می‌کند.
با سلام خدمت مربی خوب جناب استاد مهدوی‌پور.
من این دوره به‌طور کامل 14 بار در هفته تمرین نظم را انجام دادم ولی تمرین ذوق انجام نمی‌دادم به جز هفته‌ی گذشته که تمرین نظم را 3 وعده انجام ندادم. من از مشاورم و همسرم ممنونم. من خیلی در گذشته سپری می‌کردم، من خیلی زود عصبانی می‌شدم ولی با گذراندن این دوره خیلی تغییر کردم و خیلی از اطرافیانم هم متوجه تغییرم شدن و در واقع انرژی مثبت دادن.
با سپاس از مجموعه‌ی کانون یوگا و استاد مهدوی‌پور.
در مدتی که شروع به مدیتیشن با روشی که آموزش دادید کردم:
– نظم و کنترل و مدیریتم تا حدودی بالا رفته خیلی راحت می‌تونم در زمانی که تعیین کردم به مراقبه بشینم و در کارهای روزمره خودم هم می‌تونم این مدیریت و نظم رو اجرا کنم تا به امروز از این موضوع آگاه نبودم تا اینکه به درس جلسه‌ی ۶ گوش دادم و متوجه شدم که تغییرات اخیر در زندگیم به‌دلیل مدیتیشنی که هر روز با نظم انجام می‌دم می‌تونه باشه.
– همچنین آرامش و رضایت در زندگیم بیشتر شده.
سپاسگزارم از آموزش شما بزرگوار قدردان زحمات‌تون هستم.
من در دوره‌ی مراقبه‌ی استاد بزرگوار جناب مهدوی‌پور شرکت کردم. فوق‌العاده بود اثرات این دوره برای من.
در گذشته دو روز یوگا کار می‌کردم و هر جلسه یک ساعت و نیم که ترکیبی از آسانا و مراقبه و تنفس بود. روزهای دیگه‌ی هفته اصلا تمرین نداشتم.
– با این دوره متوجه شدم که مراقبه واقعا آنتی‌بیوتیک ذهنه و اگر هر روز و در تایم مناسبش انجام بشه تاثیر فوق‌العاده‌ای بر ذهن و جسم خواهد داشت.
از استاد عزیز بی‌نهایت سپاسگزارم از این لطف و زحمت‌شون و دانشی که در اختیارم قرار دادند.
با سلام بر استاد عزیز جناب مهدوی‌پور و دیگر پرسنل برگزاری این دوره. دستاوردهای این دوره برای من این موارد بود:
1- کاهش خشم و عصبانیت و بهبود رابطه با فرزندم
2- افزایش حس شوخ طبعی
3-کاهش غم و غصه خوردن
تشکر فراوان از استاد و سایر پرسنل
سلام مرضیه هستم در دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور شرکت کردم.
در کل جلسات دو بار مدیتیشن رو انجام ندادم و جلسات ذوق هم داشتم ولی کم.
در طی این دوره متوجه مشکلات خودم شدم مثلا اینکه گفتگوهای درونی غیر مفید خیلی زیاد دارم، متوجه عدم تمرکزم بر روی زمان حال، استرس و وسواس‌های خودم شدم. خیلی مواقع حین تمرین ناامید و خسته می‌شدم ولی جلسه‌ی 4 و نشست 50 دقیقه خیلی موثر واقع شد و توجه استاد به سوالات و مسئولیت‌پذیری ایشان در پاسخ به سوالات و صبر و حوصله‌شان در مدیریت و ارائه‌ی دوره بسیار مفید بود. کادر پشتیبانی بسیار خوب عمل می‌کنن و به کمک ایشان توانستم بدون دردسر در زمان‌های مشخص شده از مطالب دوره استفاده کنم.
در عمل این دوره باعث شد که من به زندگی و مسائل شخصی دیگران کمتر فکر و توجه کنم تمرکزم بر زندگی شخصی‌ام بیشتر شده و ارتباطم با دیگران حقیقی‌تر و اصیل‌تر شده و به سلامتی و احساسات بدنم آگاه‌تر هستم.
از استاد و گروه پشتیبانی بسیار سپاسگزارم.
صفحه‌ی کانون یوگا را دنبال می‌کردم و از آن‌جا با دوره‌ی مدیتیشن آشنا شدم. مربی من جناب آقای مهدوی‌پور بودند. از مجموع ۱۴ نوبت تمرین در طول هفته به‌طور متوسط (حداقل) ۱۳ نوبت را کامل انجام داده‌ام.
– بسیاری از ضرباتی که می‌خورم ریشه در این دارد که سنجیده سخن نمی‌گویم یا زیاده سخن می‌گویم و یا در مسائلی ورود می‌کنم که می‌توانم با عبور از آن‌ها دردسر کم‌تری تجربه کنم. احساس می‌کنم یکی از تاثیرات دوره این بوده که سنجیده‌تر عمل می‌کنم و قبل از آنکه چیزی بگویم یا کاری کنم ابعاد مختلف حرف یا عملم را در ذهنم می‌سنجم و به شکلی شفاف‌تر می‌توانم مسائل را در ذهنم تحلیل کنم. به نسبت قبل بیشتر تودار شده‌ام. به صورت کلی هرآنچه که در زندگی من موجب آزار و یا پشیمانی بوده ناشی از عدم تعادل و توازن است. گویی دارم به نقطه‌ی تعادل نزدیک‌تر می‌شوم.
– شاید بد نباشد بدانید که سال‌های زیادی است با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم کرده و می‌کنم؛ با مشاوره و دارو و یوگا و… سعی کرده‌ام به خودم یاری رسانم. تکمیل شدن تمامی این تکنیک‌ها با تمرین‌های مدیتیشن موجب شده عموما حال باثبات‌تری داشته باشم، در طی دوره نه در قعر چاه افسردگی فرو رفته‌ام و نه تحت تاثیر امواج بلند اضطراب و بی‌تابی قرار گرفته‌ام.
– علاوه بر تمام این‌ها به نظر می‌رسد صبح زود بیدار شدن نسبت به قبل بسیار برایم راحت‌تر شده و در پی این تغییر در طول روز می‌توانم ساعات بیشتر و با تمرکز بالاتر کار مفید انجام دهم.
صمیمانه از مربی دوره بابت تمام آموزه‌های مفید و ماندگار تشکر می‌کنم.
با سلام و احترام خدمت آقای مهدوی‌پور و گروه محترم‌شان.
من در دوره‌ی مدیتیشن پاییز 1400 جناب مهدوی‌پور شرکت کردم.
از ابتدای دوره به انجام همه‌ی نوبت‌های تمرین نظم متعهد بوده‌ام و ساعت انجام تمرین‌ها را در دفتر روزانه‌ام یادداشت می‌کنم.
– انجام تمرین‌ها به صورت مستمر تاثیرات مثبتی در زندگی‌ام داشته و اعتماد به نفس در من تقویت شده است.
به انجام تمرین‌ها به صورت منظم و با علاقه ادامه می‌دهم تا بتوانم از تکنیک‌های تدریس شده استفاده بیشتری ببرم.
از آقای مهدوی‌پور برای تدریس فوق‌العاده و دقت‌شان برای اشاره به تمامی نکات سپاسگزارم.
این دوره را برای روز تولدم به خودم هدیه داده بودم و از شرکت در این دوره بسیار بسیار خوشحالم.
با آرزوی سلامتی و سعادت روزافزون برای جناب مهدوی‌پور عزیز.
سلام آقای مهدوی‌پور عزیز. چقدر ناراحتم که دوباره زمان گذشت و دیگه سه‌شنبه‌ها صدای مهربان شما رو نمی‌شنوم. شما بهترین معلمی بودین که تا حالا داشتم. خیلی خوشحالم تو دوره‌ای زندگی می‌کنم که شما هم هستید. یکی از خوبی‌های کرونا برای من این بود که دوره‌ها مجازی شدند و تونستم از تجربه‌ها و آموزش‌های شما استفاده کنم. ممنونم و از ته دلم سلامتی و طول عمر آرزو می‌کنم برای شما.
من در دوره‌ی مدیتیشن آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. قبل از این دوره در دوره‌ی پرانایاما هم شرکت کرده بودم و یکی از بهترین‌های زندگیم بود این دوره اما متاسفانه در طول این دوره نتونستم منظم تمرین داشته باشم اما همچنان سعی بر بودن در لحظه رو تمرین می‌کنم.
تمرکز و مدیریتم بر زندگی به‌طور ملموسی بیشتر شده.
– چیزهای جدیدی یاد گرفتم و ازشون استفاده می‌کنم.
بودن در لحظه واقعا همون‌طور که گفتید خیلی حقیقیه و آدمی که در زمان حاله می‌فهمه که در گذشته و آینده سیر کردن فقط یه وهمه، یه حباب مات که روی آگاهی آدم رو می‌گیره و نمی‌ذاره درست اطراف و خودش رو نگاه کنه.
ممنون که یاد دادید که این آفت رو بهتر بشناسیم. نمی‌دونم چه‌طوری قدردانِ بودن شما و این همه چیزی که یاد دادید باشم. فقط می‌تونم تشکر کنم و سعی کنم این آموزه‌ها رو به کار ببرم.
سلام من محسن هستم با عشق تمرین‌ها را انجام می‌دهم در هر شرایطی که باشم.
تاثیراتی که از این دوره گرفتم:
– من قبل از این دوره در عالم توهم و درگیر شدید با گفتگوهای درون بودم که اصلا به آن‌ها آگاه نبودم و یا اگر آگاه می‌شدم خیلی طول می‌کشید اما با انجام تمرین‌های مرتب در این دوره تا حدودی بر روی خودم مسلط شده‌ام و در حال حاضر دارم تمرین این را انجام می‌دهم که هر آنچه را در لحظه تجربه می‌کنم آن‌را به گذشته بسپارم تا وارد تجربه‌های پویاتر شوم.
سپاسگزارم از آقای مهدوی‌پور عزیز و تیم پشتیبانی. در عشق جاری باشید. شاد باشید.
من در این دوره‌ی مراقبه‌ی استاد مهدوی‌پور شرکت کردم و با تمام امکاناتم متعهد به انجام تمرین‌ها بودم. در 4 هفته‌ی آخر تمام تمرین‌های نظم (دو بار در روز) را انجام دادم و تقربیا بیش از 3 بار در هفته تمرین ذوق را. پایبندی به این تعهد حتی در شرایط خستگی و فشار کاری برایم بسیار راهگشا و ثمربخش بود و در جنبه‌های مختلف زندگی تاثیرگذار.
– حس شادکامی و شوق برای فعالیت‌های روزانه‌ام و پذیرش آن بخش از فعالیت‌های روزمره که به هر دلیل ناگزیر و متعهد به انجام‌شان بودم از ثمراتی بود که آن‌ها را حس می‌کنم.
– اگرچه سال‌هاست که با شرکت در دوره‌های مختلف کانون یوگا با این شیوه آشنا بودم و طی دو سال گذشته در زندگی‌ام جاری بود اما از آغاز این دوره تمام آنچه که می‌دانستم و آموخته بودم را کنار گذاشتم و از ابتدا با ذهنی نو جلسات و تمرین‌ها را پیگیری کردم.
– احساس کردم که در شناخت حس‌های درونی‌ام شفاف‌تر شدم و این شفافیت را در حین سکون حین و پس از هر آسانا نیز تجربه کردم.
مصرانه امیدوارم و متعهد به حفظ این روال در زندگی‌ام.
صمیمانه از استاد مهدوی‌پور و تمام همراهان‌شان که شرایط ارائه‌ی این جلسات را فراهم نمودند سپاسگزارم و قدردان.
سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز و تیم همراه‌شون.
من در دوره‌ی مدیتیشن آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. در طول دوره تمرین‌های روزانه رو سه نوبت انجام دادم به جز جمعه‌ها که یک نوبت انجام می‌دادم.
با توجه به اینکه من در دوره‌ی پرانایامای ۱۴۰۰ هم شرکت کردم کسب آرامش در من از اون دوره شروع شد و در این دوره با انجام تمرین‌های منظم بیشتر از قبل شد.
تمرکز و آگاهی در من افزایش یافته.
در روابطم بهتر از قبل عمل می کنم.
ذهن بسیار آرامی دارم.
مشکلاتی که قبلا داشتم بسیار کمرنگ‌تر شده.
حتم دارم با گذشت زمانی نه‌چندان دور دستاوردهای زیادی کسب خواهم کرد. صمیمانه سپاسگزارم از استاد عزیز و تیم همراه‌شون.
درود بر استاد عزیز و دست‌اندرکاران تهیه‌ی این فیلم‌های فوق‌العاده.
من علیرضا هستم. در هفته‌های گذشته فقط چهار نوبت تمرین نظم انجام نداده‌ام. تمرین 50 دقیقه رو بیش از توصیه‌ی استاد انجام دادم. تمرین ذوق را کم انجام داده‌ام.
تا کنون 5 بار در دوره‌های مراقبه‌ی استاد شرکت کرده‌ام که همیشه نکات جدیدی برای من داشته است ولی نکته‌ی فوق‌العاده‌ی این بار برای من توضیحات بسیار خوب و روشنگر استاد در مورد تبدیل فضای تحمل و فرار به فضای بردباری از طریق مراقبه‌ی طولانی است که آن‌را با تمام وجود احساس کردم و فکر می‌کنم رویکرد جدیدی در زندگی و در مواجه با مشکلات به من خواهد داد و توضیحات استاد باعث شد که با کنجکاوی و عطش فوق‌العاده‌ای به انجام مراقبه‌ی طولانی بدون حس هیچ مشکلی علاقه‌مند شوم.
نکته‌ی دیگر اینکه در ابتدای شرکت در کلاس‌های مجازی فکر می‌کردم تاثیر کمتری در مقایسه با کلاس‌های حضوری داشته باشد ولی اکنون متوجه می‌شوم که تاثیر آن خیلی بیشتر از کلاس‌های حضوری بوده است و در آینده باز هم در کلاس‌های استاد مهدوی‌پور شرکت خواهم نمود.
من در دوره‌ی مدیتیشن پاییز 1400 استاد مهدوی‌پور عزیز شرکت کردم و همه‌ی تمرین‌های نظم 14 جلسه در هفته رو با عشق انجام دادم و چند بار موفق به انجام تمرین ذوق شدم.
مدیریت روی کار و رفتارم بیشتر شده و سرعت عملم نرمال شده چون من آدم عجولی در کار بودم ولی الان آرامش خاص و عمیقی رو حس می‌کنم و پنجره‌ی زیبای جدیدی در مورد خدای مهربون و آفرینش جهان هستی جلوی چشمم باز شده که همه چیز رو از منظر مثبت و عمیق و ریشه‌ای ببینم و حس بسیار عالی نسبت به همه آدمای دور و برم دارم و خیلی در وادی همدردی و دستگیری از همنوعان و مفید بودن در کار و رفتارم هستم.
معرف بنده یکی از مربیان یوگا بوده و ازش ممنونم که فرصت آشنایی با شما مربی پویا و بسیار دانا رو پیدا کردم و از شما بابت این‌ همه مطالب ناب و با ارزش که با ما به اشتراک گذاشتین و همچنین از پرسنل و پشتیبان حرفه‌ای آموزش بسیار سپاسگزارم و علاقه‌مند به برگزاری کلاس مجازی یوگا و پرانایاما رو با شما عزیزان دارم. در پناه خدای عزیز موفق و سلامت باشید.
با سلام بنده لیلی هستم. در دوره‌ی مدیتیشن ١۴٠٠ شرکت کردم و آشنایی بنده با این تیم بسیار حرفه‌ای از دوره‌ی پرانایاما ١٣٩٩ بوده. واقعا واقعا برای من این دو تا دوره بسیار مفید و موثر بوده. در سالی که گذشت تغییرات بسیار زیاد و تحولات بزرگی در زندگی داشتم اما خودم احساس می‌کنم با این گفتار استاد در دوره‌ها و تمرین‌ها تونستم بسیار قوی‌تر بشم و مواجهه با مسائل برام کلا تغییر کرده.
خیلی متشکرم از استاد مهدوی‌پور عزیز و تیم بسیار محترم‌شون. بنده از طرف استاد هر دوره‌ای گذاشته شود حتما ثبت‌نام می‌کنم. خیلی ممنونم از فرصت‌هایی که به ما دادین که به خودمون احترام بذاریم و دوست داشته باشیم. سپاس فراوان.
سلام به استاد عزیز، همکاران محترم‌شون و همدوره‌ای‌های گرامی. آرتمیس ایلخانی‌پور هستم، در دوره‌ی مراقبه (پاییز 1400) استاد مهدوی‌پور شرکت کردم. طی این دوره از 14 نوبت تمربن هفتگی به‌طور متوسط 11-12 نوبت را انجام دادم. در طول این تقریبا 6 هفته به نتایج مثبت مختلفی رسیدم که به 3 مهمش اشاره می‌کنم:
1- با مراقبه‌ی 2 نوبت، صبح (تا قبل از ساعت 8:30) و شب قبل از 9 شب، انرژی روزانه‌ام چند برابر شده، نظم فکری خیلی خوبی پیدا کرده‌ام و اگه گاهی “بودن در زمان حال” رو یادم بره و استرس یا نگرانی سراغم بیاد خیلی راحت‌تر از پیش مدیریت‌شون می‌کنم. به همه‌ی کارهای برنامه‌ریزی شده‌ی روزانه راحت می‌رسم که قبلا این‌طور نبود. اگه نوبتی پیش بیاد که تمرین رو انجام ندم، احساس خوبی ندارم چون حس می‌کنم یک مداوای موثر و بی‌ضرر رو از خودم (جسم و روحم) دریغ کردم.
2- هر موقع ساعت نوبت صبح از 9 می‌گذشت، اثرات مثبت مدیتیشن در طول روز به مراتب کم‌تر بود.
3- بدنم که مدت‌ها به کاهش وزن مقاومت نشون می‌داد الان احساس می‌کنم ضمن رعایت نکات تغذیه‌ای رهاتر شده و وزنم راحت‌تر پایین میاد.
استاد عزیز، سپاس فراوان. بدرود و در پناه خدای یکتا.
سلام من در دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور عزیز و محترم شرکت کردم. بسیار از استاد عزیز و از دوره‌ی بسیار مفیدشون آموختم و از تک تک لحظاتش لذت بردم. صادقانه بگم با اینکه تمرین‌هایم رو خیلی مرتب و متعهدانه انجام ندادم ولی در حال مشاهده‌ی تاثیر این تمرین‌ها بر روی ذهن و آرامشم هستم.
– اخیرا مشکل عدم تمرکز شدید و کمبود انرژی داشتم ولی الان بسیار بهبود پیدا کرده و یقین دارم که با ادامه‌ی تمرین‌هایم رفع می‌شه.
– با انجام تمرین‌ها و شرکت در جلسات دوره سطح انرژیم به شدت بالا می‌ره و حال خوبی رو در طول روز تجربه می‌کنم و بهتر از قبل به کارهای روزمره‌ام رسیدگی می‌کنم.
من از سال 1385 با کانون یوگا آشنا شدم، در کلاس‌های یوگای به شدت اصولی کانون شرکت می‌کردم و یکی از بهترین تجربه‌های زندگی من بود و از همان سن 18 سالگی امکان تجربه‌ی فضای جدیدی رو به من داد که از وجودش بی‌اطلاع بودم. جالبه که با وجود مجازی بودن دوره‌ی مدیتیشن، همون انرژی و آرامش کانون یوگا رو دوباره اینجا تجربه کردم و خیلی خیلی بابت این موضوع خوشحال هستم. از استاد عزیز و تمام تیم‌شون برای ایجاد چنین فضا و انرژی مثبتی سپاسگزارم. قطعا در دوره‌های پرانایاما و دوره‌های بعدی هم شرکت خواهم کرد و چنین فرصتی رو از دست نخواهم داد.
درخواستی که دارم اینه که لطفا در صورت امکان دوره‌های یوگا رو هم به صورت مجازی برگزار کنید تا بتونیم شرکت کنیم و ازشون بهره ببریم.
بسیار سپاسگزارم و آرزوی آرامش، سلامتی و تندرستی برای استاد مهدوی‌پور عزیز، تیم خوب‌شون و تمامی افراد شرکت کننده در دوره‌های کانون یوگا را دارم.
سلام. دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور در پاییز سال ۱۴۰۰
۱۴ بار در هفته تمرین نظم + یک تا دو بار تمرین ذوق در روز، ۱۰۰ امتیاز، انجام دادم با شور، تعهد.
تنش‌هام کمتر شده.
سوزش سر معده خیلییی کم.
– دسترسی بیشتر به ناخودآگاه و دیدن و آگاه شدن از ریشه‌ی خشم‌هام. در واقع پرباری این دوره برای من در مسیر آگاهی بوده و شناخت بیشتر از احساسات و نیازهای گذشته.
– دو هفته است که حس خودسرزنشی و تلاشی برای کسب رضایت دیگری ندارم.
– تشکر و قدردانی دارم هر لحظه از وجود پربار استاد بی‌نظیر و از همکاران گرامی که با مدیریت قوی و بی‌نظیر آقای مهدوی‌پور عزیز، متعهد و مسئول در دوره‌ها ما را یاری می‌کنند بسیار سپاسگزار و قدردانم.
من در دوره‌ی مراقبه‌ی پاییز 1400 آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و با توجه به اینکه هفته‌ی اول و دوم تمرین‌هایم مستمر نبود اما ازهفته‌ی سوم به بعد با شور و اشتیاق از 14 جلسه 12 جلسه را انجام می‌دهم و تاثیرات دوره برای من:
قوی شدن ماهیچه‌های پشت و صاف شدن ستون فقرات
تمرکز بیشتر و صبوری در طول روز
آگاهی بیشتر بر نوع تغذیه‌ام
تمرین‌ها را با شوق لذت فراوان انجام می‌دهم و بسیار سپاسگزارم.
با سلام و تشکر فراوان از آقای مهدوی‌پور. من تا ۷۵ درصد تمرین‌ها رو انجام دادم و واقعا از آقای مهدوی‌پور به‌خاطر برگزاری این دوره بسیار سپاسگزارم.
مشکلات معدم خیلی بهتر شده
کنترل رفتارهای هیجانیم
آرامش و شادی بیشتر
دوره واقعا عالى بود. بسیار از استاد عزیز جناب مسعود مهدوى‌پور و مینوى عزیزم و مریم نازنین سپاسگزارم براى تمام زحمات‌شون. دوره خیلى برایم قوى و کارآمد بود.
– من بسیار آروم‌تر شدم و کنترل مدیریتم روى خودم خیلى بالا رفته و تاثیرش رو در محیط افراد و فرزندم به وضوح می‌بینم.
– پیام بزرگ دوره براى من تضاد و تناقض بود و هست که هر روز این رو با خودم تمرین و مرور می‌کنم که چه‌طور تضاد به تناقض تبدیل می‌شه و راهکارى که من پیدا کردم پذیرش هست و به نظرم خیلى کار سختى😊
پاکى، نور، تندرستى و برکت به وجود و زندگی‌تون جارى، شاد باشید و سایه‌ی پرمهرتون با تندرستى مستدام🌸
سلام من در دوره‌ی مدیتیشن استاد مھدوی‌پور شرکت کردم.
در طول دوره از 14 بار تمرین، ھر 14 بار را انجام دادم، تمرین موقعیت امکان را در ھفته 1 بار انجام دادم.
– در این مدت نظم زندگی من بیشتر شده.
کمتر کارھایم رو پشت گوش می‌اندازم.
بعد از مدت‌های طولانی وقفه در انجام آساناھای یوگا، شروع به انجام تمرین‌ها کردم.
فکر می‌کنم ھنوز زود است که انتظار داشته باشم که مشکل عدم تمرکزم در انجام کارھام برطرف شده باشد.
از استاد مھدوی‌پور تشکر می‌کنم که متعهدانه و با صبر پاسخگوی سوالات ما بودند.
من شقایق در دوره‌ی مدیتیشن آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
در طی دوره تونستم حدودا ۷۰ درصد تمرین‌ها رو انجام بدم و متعهد باشم.
– این دوره باعث شد که به مرور درست نشستن برای من راحت‌تر و بدون دردهای عضلانی پشتم شود و از این بابت خیلی خوشحالم.
– همچنین تمرکزم روی افکارم بهتر شد و حس می‌کنم آرامش بیشتری دارم و بیشتر در زمان حال هستم.
با سلام من ١۴ بار در هفته را انجام دادم ولی بدون تمرین ذوق.
از بابت نتایج حاصله می‌تونم بگم:
– یک جرقه‌هایی در زندگی روتین من که سراسر با احساس استرس و توجه به آینده و گذشته بوده زده شده و می‌تونم در بعضی موارد به این موضوع آگاه بشم و به زمان حال برگردم (که بسیار لذت‌بخش است و در حال تمرین به افزایش آن هستم.)
با تشکر از جناب مهدوی‌پور بابت دوره‌ی مدیتیشن.
با سلام و درود من فضیلت ادهم، از اونجایی که افتخار حضور در دوره‌ی قبلی پرانایامای آقای مهدوی‌پور رو داشتم و تاثیرات مثبت اون دوره رو بر جسمم و رویکردهام در زندگی تجربه کرده بودم، در دوره‌ی مدیتیشن ایشون هم مشتاقانه شرکت کردم.
با وجود نزدیک 23 سال تجربه‌ی تمرین مراقبه روی قلب، این دوره هم برای من بسیار پربار بود و خوشحالم به ندای قلبم پاسخ دادم و در این دوره ثبت‌نام کردم.
تمرین طولانی مدت مدیتیشن در من نظم انجام مدیتیشن صبح‌ها رو ایجاد کرده بود و تمرین روزانه‌ی پرانایاما و این تمرین‌های مراقبه رو هم تونستم به راحتی در برنامه‌ی روزانه‌ام بگنجونم اما وقتی متاسفانه دوباره همون الگوی تمرین‌های قبلیم تکرار شد و در طول دوره از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی، فقط تونستم 7 نوبت یعنی نوبت‌های صبح رو انجام بدم، به ضعف بزرگی پی بردم که در برابر گنجوندن تمرین در عصرها دارم.
آقای مهدوی‌پور سخاوتمندانه و با قلبی باز همه‌ی تجربه‌ی چندین ساله‌شون رو در اختیار می‌ذارن و به نکات ظریفی اشاره می‌کنن و توضیحات‌شون چنان شفاف و ساده و قابل فهم هست که با گذروندن دوره‌های ایشون موقع انجام تمرین‌ها هرجا که گیری پیش میاد، انگار صدای پرانرژی ایشون در گوش آدم می‌پیچه که با محبت و عشق مشکل رو یادآور می‌شن.
من از صمیم قلب از کائنات سپاسگزارم که من رو با ایشون مرتبط کرد و تونستم با شرکت در این دوره هم به خیلی از نکات ریز مرتبط با مدیتیشن مثل مدیریت همزمان بر سه عامل، نظارت آگاهانه بر احساسات همراه با حفظ ارزش‌ها، مدیریت افکار و بسیاری نکات ریز و مهم دیگری پی ببرم که نتیجه‌ی نهایی‌شون مدیریت بیشتر بر خود خواهد بود.
قدردان زحمات و لطف بیکران ایشون و کادر اجرایی کانون یوگا هستم.
سلام من ماندانا هستم و در دوره‌ی مدیتیشن ترم پاییز استاد مهدوى‌پور شرکت کردم.
تمرین‌هایم رو در هفته ١٠ تا ١٢ مرتبه انجام دادم. با اینکه هنوز نتونستم در هر تمرین به مدت ٢٠ دقیقه‌ی کامل نشست داشته باشم اما طى این مدت اثرات مدیتیشن به روش اصولى را به‌طور واضح درک کردم که مهم‌ترینش:
خواب بهتر بوده.
– نکته‌ی بعدى کمتر شدن سردردهاى میگرنى.
– از همه مهم‌تر پذیرش و آرامش و صلح درونى که مدت‌ها در طلبش بودم.
ممنون از استاد مهدوى‌پور عزیز و تیم حرفه‌اى کانون یوگا.
من سپیده در دوره‌ی مدیتیشن آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و به‌طور متوسط از 14 نوبت تمرین نظم در هفته 10 نوبت را انجام دادم.
تاثیرات دوره برای من: – مدیریت بهتر افکارم، – توجه و علاقه به جسم فیزیکیم بود؛ به‌طوری‌که احساس مسئولیت به آن‌ها پیدا کردم و انگار خود درونم را هم پیدا کردم و روز به روز با اون ارتباط پیدا می‌کنم.
تشکر و قدردانی از آقای مهدوی‌پور عزیز و تیم حرفه‌ای ایشان. همیشه سلامت و پاینده باشید.
من در دوره‌ی مدیتیشن جناب آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
در طول دوره از ١۴ نوبت تمرین نظم به‌طور متوسط ١٢ نوبت را انجام دادم.
– در ابتدای دوره بلافاصله بعد از ١٠ دقیقه با پشت صاف نشستن در ناحیه‌ی کمر و ستون فقرات احساس درد و خستگی می‌کردم ولی بعد از استمرار تمرین‌ها حالا هیچ دردی حین ٢٠ دقیقه صاف نشستن در ستون فقرات حس نمی‌کنم!
– با اینکه هیچ تغییری در مشکلات زندگیم ایجاد نشده ولی آرامش بسیار زیادی در خودم حس می‌کنم و بسیار آرام‌تر شده‌ام. کاملا حس می‌کنم استرس و نگرانی‌هایی که در زندگی داشته‌ام به‌طور محسوسی کم شده!
با سپاس فراوان
بعد از جلسه‌ی سوم تاثیر بسیار عمیقی از این دوره دریافت کرده‌ام. نه تنها خودم بلکه هر کسی که بر سر راهم قرار می‌گیرد در آستانه شکوفایی عظیمی است. از این بابت از شما مربی دانا (نمی‌گویم استاد چون شما با هشیاری خاصی ایگوی خودتان را از میان برداشتید) تشکر بسیار می‌کنم.
می‌خواستم تشکر کنم از مطالب بی‌نظیر جناب مهدوی‌پور، ‌‌نحوه‌ی تدریس ایشون.
– به قدری الان لذت می‌برم از انجام مدیتیشن که در گذشته با وجود یادگیری‌های مختلف مدیتیشن، تازه فهمیدم که قبلا درست بلد نبودم اما الان آرامش کامل دارم و با تمام وجود احساس می‌کنم و لذت می‌برم.
بسیار تشکر می‌کنم و ‌امیدوارم نور و عشق همواره جاری باشه در زندگی ایشون و تمام عزیزانی که در این دوره زحمت می‌کشن.
من افسانه اسکندری در دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور شرکت کردم.
سال‌هاست که یوگا و مدیتیشن انجام می‌دم و به تمرین‌های دوره صد درصد متعهد بودم و هر جلسه از درس استاد مطلب جدیدی یاد می‌گیرم و بدون استفاده از ساعت حدود بیست دقیقه را می‌نشینم. از تکنیک‌هایی که استاد آموزش دادند بسیار لذت می‌برم و به آرامش و حس بی‌نظیری در زمان مدیتیشن می‌رسم. سپاسگزارم.
سلام و درود به استاد عزیز. بسیار سپاسگذارم از شما بابت دوره‌های خوب.
من این دوره رو شرکت کردم و حس خوب از شما دریافت کردم و واقعا اثرش رو روی کل زندگیم حس می‌کنم. خدا رو شکر می‌کنم به خاطر بودنتون و اینکه من در این مسیر قرار گرفتم که از شما بیاموزم. دوره‌ی پرانایاما رو هم ثبت نام کردم که انشاالله بیشتر بیشتر دریافت کنم و یاد بگیرم ازتون سپاسگذارم از شما و تمام کسانی‌که در این دوره‌ها ما رو همراهی می‌کنند عشق و نور به قلب تک تکتون🌷🙏🏻
کلاس عالی بود!
– من با این تکنیک سه وجهی (دیدن و حس کردن سه عامل) بیشتر از همیشه توانستم متمرکز شوم و تشدد آزار دهنده‌ی افکارم را کم کنم.
– تمرین‌ها را با اضافه کردن تمرین‌های پرانایامای دوره‌ی قبل انجام دادم که این دو خیلی مکمل هم بودند.
در مجموع کلاس فوق‌العاده‌ای بود.
– سپاسگزارم از شما آقای مهدوی‌پور که از ده سال پیش که دوره‌ی مدیتیشن را با شما گذروندم، لحظه به لحظه به شادی و صلح و آرامش نزدیک‌تر شدم و می‌شم. وجود نازنین شما بخت زندگی منه. تنتون سلامت و لحظات به کام.
– همواره سراپا قدردانی هستم از مینو بنده‌ای عزیزم که اولین بار مشوق من بود. بهترین‌ها را برایش آرزو دارم.
– سپاسگزارم برای پیگیری خودم در این سال‌ها … انتخاب درستم و متعهد بودنم به مراقبه.
دوره‌ی مراقبه / آقای مهدوی‌پور
ایده‌ی 20 دقیقه نشستن برای من فوق‌العاده است چون کوتاه بودن زمان، اشتیاق بیشتری برای استفاده‌ی حداکثر از آن لحظات را ایجاد کرد و باعث توجه و تمرکز بیشتر من شد.
سپاسگزارم.
من خیلی اتفاقی با جناب استاد و کتاب و دوره‌شون آشنا شدم. گفتم اتفاقی ولی از نظر من هیچ چیز در این دنیا تصادفی رخ نمی‌ده. از اینکه خدا جناب استاد رو جایی در مسیر زندگی من قرار داد که بیشتر از هر زمان دیگه‌ای در زندگی به حضور و آموزش‌شون نیاز داشتم شکرگزارم.
از جناب استاد و صداقت و تعهد و تمامیت حضورشون برای آموزش ما هم بی‌نهایت قدردانم.
ارائه‌ی تصویری موثر و چهارچوب ساده و تاثیرگذار به همراه توضیحات جامع و حجم مناسب مطالب، نکات بسیار پراهمیتی هستند که برای جمیع این موارد سپاسگزار کادر کاری، همه‌ی دست‌اندرکاران و جناب آقای مهدوی‌پور هستم. دریافت من از این دوره به سبب داشتن تجربه‌ی یوگا و مدیتیشن حتی عمیق‌تر شد. تمرین‌ها را مرتب و با اشتیاق دنبال می‌کردم. مسیری هست برای حضور در هر لحظه و با کنجکاوی آن‌را دنبال خواهم نمود:)
از همه‌ی همراهان برای سوالات‌شان تشکر می‌کنم. بسیار از تک تک شما آموختم. قدردان این فضا و محیط ایجاد شده هستم. با آرزوی موفقیت همگی شما.
درود. حدود شصت درصد تمرین‌ها را انجام دادم.
از همسرم که آغاز دوره را یادآور شدند و از استاد نازنین و همه‌ی عوامل فنی دوره بسیار سپاسگزارم.
تمرکز بیش‌تر ذهن
آرامش بیشتر
خواب آرام‌تر
اثرهای این دوره بر من است.
مشتاقانه در دوره‌ی پرانایاما شرکت می‌کنم. مریم
با سلام و احترام و تشکر بسیار. من فاطمه روشن در دوره‌ی مدیتیشن آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. تقریبا در طول دوره از ۱۴ نوبت تمرین در هفته ۱۲ نوبت را انجام دادم و از شرکت در این کلاس احساس بسیار خوبی دارم. از استاد آقای مهدوی‌پور و همکاران‌شان بی‌نهایت ممنون و متشکرم.
 

موضوع:
دستیابی به شادی و نشاط و سرزندگی و تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی
– ایجاد انگیزه و حس بسیار خوب از انجام یوگا و مدیتیشن صبح زود که همیشه دوست داشتم انجام دهم. (انگیزه برای شب زودتر خوابیدن و صبح زودتر بیدار شدن)
بالا بودن سطح انرژی
با سلام و درود و عرض احترام خدمت استاد مهدوی‌پور عزیز.
من در این دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی تا سه هفته‌ی اول هر دو نوبت را در طول روز انجام دادم، چند روزی به‌علت سفر از تمرین‌ها و کلاس جا ماندم اما در حال حاضر دوباره خودم را به کلاس متصل کردم. در این دوره:
پرش‌های ذهنیم که خیلی در زندگیم عیان بود برایم به شکل چشم‌گیری کاهش پیدا کرده است.
در شرایط خاصی که نیاز به تصمیم‌گیری‌های سریع داشته‌ام با آرامش و خونسردی، بهترین و کوتاه‌ترین راه را انتخاب کرده‌ام.
ارتباط خاصی با طبیعت و نظارت بر آن در سکوت برقرار کرده‌ام که توصیف‌ناپذیر است.
میزان صبرم بیشتر از قبل است، البته که عموما فرد صبوری هستم ولی با پیش رفتن در این دوره صبوری‌ام نه‌تنها تحت فشار و عذاب نیست بلکه بسیار روان و همچنین بسیار الهام‌بخش است.
• در رجوع ناخودآگاهم به گذشته که گاهی برایم پیش می‌آید، آن خشم و دشمنی و کینه‌ای که نسبت به افراد و موقعیت‌ها داشتم از بین رفته و در عوض احساس همدردی با آن موضوع جایگزین شده است که این مسئله خیلی برایم ارزشمند و مهم است.
• دیگر خواب‌های تکراری را که سال‌ها بود به شکل مداوم شب‌ها درگیرشان بودم، نمی‌بینم.
• با استفاده از رهنمودهای استاد گرامی که همواره می‌فرمودند به حالت‌ها و حس‌های موجود به شکل گذرا نگاه کنید و بدانید ناپایدارند، حتی در فضای خارج از تمرین و در زندگی روزمره این نوع نگرش بسیار برایم موثر و آرام‌بخش و راه‌گشاست.
عنصر نظم در همه‌ی امورم حتی در چیدمان اتاق و خانه‌ام کاملا مشخص و لذت‌بخش است.
احساسات و هیجانات بیش از حدی که اغلب دارم تعدیل شده و با وجود منطق و تفکری که پیدا کرده‌ام در عین حال میزان عشق، نوع‌دوستی و شفقتم نسبت به امور و افراد به‌اندازه و به‌جا هست.
میزان اضطرابم که سال‌هاست درگیر آن هستم، در طول روز به کم‌ترین حد ممکن رسیده حتی در بعضی مواقع می‌بینم که کلا وجود ندارد.
در مواجهه با وقایع و تحلیل درست و منطقی‌ام نسبت به اموری که قبلا برایم مثل فاجعه بود، این مقدار از آرامش و متانت درونی برایم قابل باور نیست.
و موارد بسیار دیگری که تجربه کرده‌ام که بسیار زیاد است…
در کل از اینکه در این دوره‌ی مراقبه، در ادامه‌ی دوره‌ی پرانایاما و اتصال این دو دوره به هم شرکت کرده‌ام بسیار خوشحال و راضی هستم اگرچه در ابتدا با ترس و تردید همراه بودم اما در سایه‌ی حمایت‌ها و آموزش‌ها و پشتیبانی لحظه به لحظه‌ی استاد عزیز و گران‌قدر حالا از پشت سر گذاشتن این دوره بسیار خرسندم و تمامی عشق و احترامم را با تمام وجودم در ابتدا به استاد عزیز جناب مهدوی‌پور و سپس به کادر فنی و پشتیبانی همراهِ دوره‌ها و همچنین به تمامیِ یاران و همراهانم در این دوره تقدیم می‌کنم. شاد و شکوفا باشید تا همیشه.
درود و عشق مریم هستم و برای بار سوم در دوره‌ی مدیتیشن استاد مهدوی‌پور شرکت کردم.
– حدود هفتاد درصد تمرین‌ها را انجام دادم.
– تغییری محسوس در فضای آگاهی و بدنم حس می‌کنم.
– قوتی تازه در مراقبه و حضوری بیش در لحظه حتی بیرون از مراقبه تجربه کردم که به هوشیاری بیش‌تر به جریان افکار و غربال کردن افکار مفید و درست و افکار مضر و نادرست انجامیده است.
فضای تصمیم‌گیری روشن‌تر و در کارهای بیرونی تسلط بیش‌تر جاری شده است.
از استاد عزیز که صبورانه چنین آموزشی دقیق و بی‌شائبه و همراهی شفیقانه دارند، بی‌نهایت سپاسگزارم. همچنین از همسر عزیزم که این دوره را به من هدیه کردند و گروه کاردان، مهربان، مسئول و پیگیر فنی کانون یوگا بی‌نهایت ممنونم.
سلامت و شادی و رضایت بر همگان.
 

موضوع:
– تاثیرگذاری و واقعی و ملموس بودن تمام مطالب دوره.


پکیج دوره «مدیتیشن»