🔸️ «پرانا» یعنی انرژی حیاتی، «یاما» یعنی کنترل، «پرانایاما» یعنی کنترل انرژی حیاتی.

🔸️تمرین‌های این دوره تاثیر بسیاری بر دو بعد وجود ما دارد:

🔹️سیستم تنفسی
🔹️ذهن و روان

🔸️ سه دسته تمرین‌های اصلی که در این دوره آموزش داده می‌شود:

🔹️آسانا
🔹️پرانایاما (تمرین‌های تنفسی)
🔹️رژیم غذایی

🔸️تاثیرات دوره پرانایاما:

با انجام منظم تمرین این دوره، سطح انرژی حیاتی در ما افزایش پیدا می‌کند و این پرانا در وجود ما تبدیل می‌شود به:
🔹️بهبود کارکرد سیستم عصبی، سیستم تنفسی، گوارش، غدد، گردش خون و کل دستگاه‌های حیاتی
🔹️افزایش انرژی ذهنی: تمرکز فکر، دقت، حضور ذهن، قدرت تصمیم گیری، قدرت انتخاب، تشخیص و غیره
🔹️در مواردی بهبود بیماری یا تخفیف شدت آن یا تسریع روند شفای بیماری
🔹️آگاهی به خود و تغییر افکار منفی به مثبت با بالا رفتن قدرت تمرکز و تصمیم
🔹️تسریع روند رسیدن به اهداف با تقویت مدیریت ذهن و تمرکز فکر

🔸️شرایط حضور در دوره:

🔹️در طول دوره پرانایاما روزی دو نوبت تمرین، صبح و عصر انجام می‌شود. مدت زمان هر نوبت تمرین در جلسات اول حدود ۴۰ دقیقه است و به تدریج طی جلسات، مدت زمان آن افزایش می‌یابد و به حدود یک ساعت می‌رسد.
🔹️انجام منظم روزی دو نوبت تمرین در طول دوره ضروری است، برای کسانی‌که کسالت‌های عمده دارند روزی سه نوبت تمرین.
🔹️رعایت رژیم غذایی.

⛔ این دوره برای دو گروه مناسب نیست:
– بیماران قلبی و تنفسی حاد
– خانم‌های باردار

ورود به صفحه پکیج دوره «پرانایاما»

ابرازهای کاربران دوره‌های پیشین پرانایاما

 

موضوع: رفع گرسنگی‌های کاذب به خاطر مصرف مرتب و کافی آب
بهبود کارکرد گوارش و رفع کامل یبوست
افزایش محسوس ظرفیت تنفسی و گشودگی زیاد در قفسه سینه
یاد گرفتن تعهد با جدیت بیشتر
افزایش تمرکز
انرژی بالا
کم شدن محسوس تنش‌های عاطفی در محیط زندگی و آسان‌تر شدن کنترل عواطف و احساسات
 

موضوع: اثر فوق‌العاده روی دستگاه گوارش
احساس سبکی
به دست آورن تشنگی طبیعی
کم شدن سردرد میگرنی
کم شدن محسوس درد سیاتیک با کمک آساناها و قوی شدن پای چپ که قبلا خیلی ضعیف شده بود
ایجاد فضای خالی در محیط زندگی و بدن و ذهن
اثر فوق‌العاده‌ی شستشوی بینی و بهبود تنفس
تبدیل حس نگرانی از آینده به حس رضایت از داشته‌هایم
من مهسا هستم در دوره پرانایامای استاد مهدوی‌پور شرکت کردم و از 14 نوبت هفتگی تقریبا بین 10 تا 13 نوبت را منظم انجام می‌دادم. موارد تغذیه را حدود 90% اجرا کردم، ارتباط با طبیعت و حفظ آرامش را حدود 80% انجام می‌دادم. بخوام از نتایج این دوره از لحاظ فیزیکی بگم: 6 کیلو وزن کم کردم، انرژیم خیلی بیشتر شده و برای منی که سال‌ها صبح زود بیدار شدن آرزو بود در این دوره تونستم صبح‌ها به راحتی ساعت 4 و 5 صبح از خواب بیدار بشم و با شوق و انگیزه تمریناتم را انجام بدم و روزم را بسازم. آرامش و تمرکزم بیشتر شده و با تمرکز بیشتری روی پایان‌نامه‌ام کار می‌کنم، پوستم خیلی شفاف‌تر و شاداب‌تر شد. از لحاظ ذهنی و افزایش آگاهیم در این دوره بخوام بگم: تونستم خودم را روز به روز بیشتر بشناسم و با خودم ارتباط بیشتری برقرار کنم، تعادل و نظم خاصی وارد زندگیم شد، از افرادی که انرژیشون هم‌طراز با من نبود فاصله گرفتم، و افکار کهنه‌ای که سال‌ها در ذهنم شکل گرفته بود تغییر پیدا کرد، در تصمیم‌گیری‌هام مصمم‌تر شدم. اعتماد به نفس و عزت‌نفسم بیشتر شده، انقدر تغییرات بزرگ دیگری در من به وجود آمده که واقعا در جمله قابل بیان نیست. فقط می‌خوام از استاد مهدوی‌پور عزیز تشکر ویژه‌ای داشته باشم، که با تمام صبر و حوصله و عشق تک تک درس‌ها رو به ما آموزش دادن و ما رو در مسیر سبک زندگی سالم و درست قرار دادند. از صمیم قلبم سپاسگزارم.
سلام در دوره پرانایاما آقای مهدوی‌پور شرکت داشتم و اولین تجربه من در یوگا بود بنابراین کلا همه تمرین‌ها برایم جدید بود. تا ۹۵ درصد دو نوبت تمرین روزانه را انجام دادم و حدود ۵ روز در هفته نوبت سوم هم تمرین تنفس کردم‌.
در طول دو ماه گذشته همزمان با این دوره، دو بحران در زندگیم داشتم. بعد از ۱۴ سال از خانمم جدا شدم در حالیکه جدایی انتخاب من نبود. همچنین به دلیل تعدیل نیرو کارم را بعد از ۲۰ سال سابقه کار از دست دادم. با توجه به شرایط ناخوشایند زندگی شخصی و شرایط جامعه، می‌تونم بگم واقعا این دوره برام معجزه بود. مخصوصا صحبت‌هایی که جدا از تکنیک‌های تنفسی در طول درس، جواب‌ها و پیام هفته داشتید بی نظیر بود.
الان ۳۸ سال دارم شاید دیر باشد ولی به هر حال بسیار مفتخرم که از طریق شما با یوگا آشنا شدم و امیدوارم کلاس یوگا هم در آینده داشته باشید.
در بین تمام روش‌هایی که آموزش دادین چند تکنیک در این دوره بسیار برایم تاثیر گذار بود: چین مودرا، یونی مودرا، یوگامودرا و تنفس خورشیدی. و البته شاید تاثیرگذارترین تجربه این بود که روزی دو بار برای خودم زمان می‌گذاشتم.
 

موضوع: تغییر معنا و مفهوم چیزهایی که فکر می‌کردم می‌دانم و به کار بردن در زندگی (مثل سکوت کردن، مکث کردن، لذت بردن از غذا خوردن، آرام بودن، صبر و تلاش تواما، اعتدال، رها کردن افکار مزاحم)
کنترل انرژی به طرز قابل توجه
سطح انرژی بالا و عدم تمایل به خواب در روز مخصوصا بعد از تمرینات تنفس خورشیدی
وقت گذاشتن برای خودم و دیگران
متوجه خیلی از بی‌قراری‌های درونی شدن و سعی در کنترل آن‌ها، خالی و سبک شدن درون و مشهود بودن تاثیر آن در محیط پیرامون
تمرکز بیشتر
منظم‌تر شدن
احساس شادی نسبی و کافی بودن و رضایت درونی
 

موضوع: تنگی نفس که به علت انحراف بینی بود تقریبا حل شد و ورم اطراف بینی خوابیده
کاهش حدود 3 کیلوگرم وزن
افزایش قوای بدنی
خویشتن‌دارتر شدم که تاثیرات خیلی خوبی روی روابطم گذاشت
به دست آورن اطلاعات و دید خوب نسبت به یوگا و فلسفه آن
بهبود محسوس وضع گوارش
به دست آوردن دید و احساس متفاوت به غذا خوردن و عملکرد بدن
بهبود در حیطه کاری و انجام کارها با تمرکز و نظم بیشتر
درود بر شما آقای مهدوی‌پور بزرگوار و سپاس از دوره عالی پرانایاما
مجموعه تمرین‌ها شامل دو بار تمرین در روز، تغذیه و ارتباط با طبیعت را بالای ۸۰ درصد انجام دادم و از توضیحات شما بسیار استفاده کردم.
در سال‌های اخیر مدرک دو دوره مربیگری یوگا الیانس و آشتانگا یوگا را دریافت کردم ولی کیفیت و محتوای آنچه از این دوره و شما آموختم قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نبود. و با خودم فکر میکنم چرا شما مدرک نمی‌دهید؟ چون مثل یک دوره آکادمیک، کامل و غنی بود.
کیفیت دوره این جمله دیوید بکهام فوتبالیست معروف را به یادم آورد:

Where some see success, I see determination, dedication and teamwork.


“هر جا کسی موفقیتی می‌بیند، من عزم راسخ، فداکاری و کار گروهی می‌بینم.”
به نظرم واقعا دوره بی نقص و جامعی بود. به امید اینکه مباحث دیگر یوگا و آساناها را هم توسط شما استاد بزرگوار آموزش بگیریم. سربلند و سلامت باشید.
سلام
در سال ۹۳ برای اولین بار در دوره‌ی پرانایاما شرکت کردم و تا الان بالای۸۰ درصد از تمرین‌ها را انجام داده و رژیم غذای آن را رعایت کرده‌ام، ولی هر بار که این دوره تشکیل شده و من فرصت داشتم با میل و اشتیاق در آن شرکت جسته‌ام. این دوره سومین دوره‌ای بود که خوشبختانه من از حضور استاد مهدوی‌پور عزیز سود برده‌ام و در هر دوره عمیق‌تر تمرین‌ها و دستورات غذایی آن را درک کردم و با اجرای متعهدانه تمرینات و دستورات غذایی آن، انرژی فوق‌العاده و فضای ذهنی جدیدی کسب کرده و به یک دست آورد خیلی مهمی در زندگی رسیده‌ام. در دوره‌ی اول مسیر کاری و حرفه‌ای من شکل و قوام پیدا کرد. در دوره دوم توانستم کار فوق‌العاده‌‌ای بسازم و موفقیتهای جهانی را کسب کنم و در دوره اخیر که مقارن شده بود با از دست دادن پدر و یکی از نزدیکانم، انرژی و توان مضاعفی پیدا کردم تا زودتر به زندگی عادی برگشته و دچار افسردگی و خمودگی نشوم.
در پایان می‌خواهم از استاد مهدوی‌پور گرامی و گروه همدل و پشتیبان عزیز این دوره بی‌نهایت تشکر کنم.
بهزاد نعلبندی
 

موضوع: ترک عادت صبح coffee خوردن
پرانرژی شدن
تاثیر خیلی خوب تغذیه روی گوارش
گرفتن تصمیمات کاری و زندگی و شروع پروژه‌هایی که می‌ترسیدم
پایه‌گذاری و رسیدن به هدف ارتقای کار و درآمد
تصمیم به ادامه تمرینات این دوره و این شکل از زندگی
 

موضوع: بالا رفتن سطح انرژی
آرامش بیشتر
متمرکزتر شدن ذهن و نظم بیشتر آن
بهبود کیفیت خواب
بهتر شدن گوارش
نظم بهتر در زندگی
کاهش مقداری وزن
حال خوب
سلام. من زهره هستم در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور عزیز شرکت کردم و همین آشنایی با ایشون شاید بزرگ‌ترین دستاورد دوره باشه برای من. تا قبل از این دیدگاهم نسبت به یوگا آنچنان مثبت نبود. فکر می‌کردم یوگا یک سری فعالیت نه چندان تاثیرگذار باشه که با خرافات هم آمیخته شده. واقعیت اینه که اظهارنظرهای غیرعلمی یک سری افراد که سال‌ها یوگا کار می‌کردن درباره تغذیه و طب سنتی هم باعث شده بود این دید منفی من بیشتر تقویت بشه. ولی دیدن آرامش و تمرکز آقای مهدوی‌پور حتی سبک نشستن‌شون پشت میز به نظرم خودش جلوه‌ای از اثرات یوگای دور از خرافات بر روی یک انسان هستش. این دوره یک نقطه شروعی هست برای من که بیشتر درباره یوگا بدونم و از این بابت بسیار ممنونم ازتون. من 14 جلسه تمرین در هفته داشتم و نکات تغذیه رو هم تا 70 درصد رعایت کردم. به عنوان مثال من هیچ‌وقت تصور نمی‌کردم بتونم مصرف چای رو کم کنم. قبل‌تر تا روزی 10 لیوان چای می‌خوردم یعنی به جای آب، چای مصرف می‌کردم. اینکه الان مصرف چای من به 2-3 لیوان در روز کاهش پیدا کرده برای من یک دستاورد مشخصیه. یا همیشه غذا رو بسیار داغ می‌خوردم. عشقم به طبیعت بیشتر و بیشتر شد در این دو ماه اخیر. نظم در زندگیم افزایش پیدا کرده و خیلی تغییرات خوب دیگه. بسیار ممنون وسپاسگزارم از شما و تیم‌تون و همه کسایی‌که کمک کردند این محتوای ارزنده به دست من برسه از جمله دوستم خانم شیوا که این دوره رو پیشنهاد کردند. به امید دوره‌های بعدی. خدا نگهدارتون باشه.
من فکر می‌کنم حدود هشتاد درصد توصیه‌های این دوره رو انجام دادم. کاری که نتونستم مرتب انجام بدم خروج از شهر بود. انرژی من به طرز قابل توجهی بیشتر شده، این سطح از انرژی رو فقط وقتی تجربه کرده بودم که در شهری که هوای پاکیزه داشت زندگی می‌کردم. مکث بین محرک‌های بیرونی و ابراز واکنش من بیشتر شده. سریع‌تر می‌تونم تنش‌ها و ناراحتی‌ها و عصبیت‌ها رو از خودم دور کنم. ایده‌های خلاقانه‌تری به ذهنم می‌رسد. امیدم به ایجاد یک زندگی بهتر و با کیفیت‌تر حتی در شرایط سخت فعلی بیشتر شده. شادمان‌تر از گذشته هستم. از بیدار شدن صبح زود و انجام تمرین‌ها که یک آرزوی دست نیافتنی به نظرم می‌رسید خیلی خوشحالم. تنفس هوای پاک صبح حتی در این شهر آلوده برایم خیلی شادی‌بخشه. دردهای موضعی که داشتم، از جمله درد زانو و درد زمان پریود بسیار کمتر شده. اعتمادم به بدنم بیشتر شده و احساس می‌کنم به یک ابزار برای گفتگو با بدنم دست پیدا کردم. فکر می‌کنم این سبک زندگی جدید رو اگر همه یاد بگیریم جهان زودتر و راحت‌تر به صلح می‌رسه. ممنونم از گنجینه باارزشی که در اختیار ما گذاشتید.
 

موضوع: بالا رفتن آگاهی درباره پرانایاما
شفافیت پوست
صافی پشت
محکم شدن بدن
راحت‌تر بیدار شدن صبح‌ها
بهتر شدن گوارش
 

موضوع: کاهش محسوس وزن
کاهش محسوس اضطراب‌ها و وسواس‌ها
افزایش آرامش
افزایش کیفیت معاشرت‌ها
دید شفاف‌تر به ابعاد زندگی با شرکت در دوره پرانایاما و شیوه درست نشستن و خواندن کتاب هر روز برای همان روز و پیش بردن بهتر جریان زندگی
فقط خواستم در مورد تجربهٔ قاعدگی خودم در این دوره بنویسم؛ اینکه به‌طور معجزه آسایی و برای اولین بار روزهای قبل از قاعدگی و شروع آن تفاوتی با روزهای عادی نداشت، نه خبری از بدخلقی بود، نه پرخوری و نه کمردرد‌های وحشتناک. در حدی که شک کردم نکند تاریخ را اشتباه کردم. گنجی را به ما دادید که مراقبت و‌ حفظ آن وظیفهٔ دشواری است و در عین حال سبک چون ملازم آن شوق و عشق خواهد بود.
سال‌ها دلم می‌خواست سحرخیز باشم و یوگا و مراقبه رو منظم انجام بدم که به کمک این دوره، افزایش انرژی و تاکید بر انضباط و تعهد به میزان زیادی محقق شده است. با اینکه حداکثر ۶۰ درصد به اصول دوره متعهد بوده‌ام، اما در هفته سوم فعال شدن انرژی روانی عظیمی رو احساس کردم که کمکم کرد کلی از کارهای عقب افتاده رو انجام بدم و شهامت کارهای جسورانه‌ای رو یافتم.
 

موضوع: برطرف شدن مشکل یبوست بعد از 13 سال
غلبه بر یک ترس توهمی قدیمی (عادت به خوابیدن با یک چراغ روشن از کودکی ) بعد از جلسه آموزش تنفس خورشیدی و اکنون عاشق تاریکی مطلق در هنگام خوابیدن هستم.
همیشه از آفتاب و هوای آفتابی رویگردان بودن اما الان عاشق آفتاب هستم
قاعدگی (با روزهای عادی از نظر خلقی و فیزیکی تفاوت محسوسی نمی‌بینم)
چند وقتی بود نفس حبس شده در شش‌هایم داشتم و بسیار معذب بودم، در این دوره، هم علت و هم چاره را فهمیدم و خلاص شدم
خواب از قبل منظم بوده و اکنون از نظر ساعت تغییر کرده و منظم‌تر شده
 

موضوع: تغییر الگو و روش تغذیه (تمایل فقط به غذاهای سالم)
احساس سبکی خیلی بیشتر مخصوصا بعد از غذا
بالا رفتن چابکی و انرژی
بسیاری از هدف‌هایی که به تعویق افتاده بودند در حال انجام شدن هستند
بهبود پوسچر بدن
بیشتر شدن تمرکز روی زندگی (استفاده بهینه از زمان، نظم در برنامه‌های زندگی، انجام متعهدانه‌ی برنامه‌های زندگی)
بیشتر شدن احساس عشق به جهان هستی و طبیعت
سلام و درود به استاد مهربان و عزیز، همکاران پرتلاش‌شون و هم‌دوره‌ای‌های خوبم. استاد مهدوی‌پور عزیز می‌تونم به جرات بگم که این دوره نجات‌بخش من در مرحله‌ای از زندگی بود که کاملا دچار رخوت و رکود شده بودم. هرچند که به دلیل مشکلات جسمانی نتونستم دو هفته آخر تمریناتم رو انجام بدم، اما در طول دوره حدودا 70 درصد به تعهداتم پایبند بودم و نتایج فوق‌العاده‌اش رو از همون هفته دوم به چشم دیدم: یک کیلو کاهش وزن (هر چند وزن متعادلی دارم)، میل به نوشیدن آب که تا قبل از دوره به هیچ‌وجه نداشتم و به جای آب چای می‌نوشیدم، شفاف شدن پوست (همه اطرافیان این رو بهم می‌گفتند)، کاهش پرخوری عصبی و میل به شیرینی‌جات و خوراکی‌های ترش، کم شدن ترشحات پشت حلق و باز شدن سوراخ‌های بینی که معمولا گرفته بود، کم شدن و گاهی از بین رفتن پلک زدن‌های عصبی‌ام، زود به رختخواب رفتن، افزایش صبر و تحمل، افزایش میل به زندگی. در طول دوره هر وقت به دلایلی انگیزه‌ام کم می‌شد، گوش دادن به صدای دلنشین استاد و توصیه‌های راه‌گشاشون دوباره بهم انگیزه مضاعف می‌داد و همین‌طور باعث می‌شد آرامشی که در وجود ایشان هست به من هم منتقل بشه. از صمیم قلب از استاد فرزانه و بزرگوار سپاسگزارم و بی‌صبرانه منتظر شروع دوره مدیتیشن هستم. فرناز تبریزی
عرض سلام من در دوره پرانایامای آقای مهدوی پور شرکت کردم ۸۰ درصد از تمرینات رو انجام دادم ۷۰ درصد موارد تغذیه‌ای رو رعایت کردم. افزایش سطح انرژی بعد از انجام تمرینات بسیار قابل لمس هست، آرامشم بسیار بیشتر شده داروهای گیاهی آرام‌بخش مصرف می‌کردم که به کل قطع کردم، استرس زیادی داشتم در جمع که خیلی کمرنگ شده، برقراری ارتباط با دیگران بسیار با کیفیت‌تر از قبل شده، خواب شب بسیار خوب و عمیق شده، ارتباط با طبیعت ۵۰ درصد داشتم، بسیار سپاسگزارم از استاد مهدوی‌پور عزیز و‌ همراهان عزیزشون برای برگزاری این دوره بسیار عالی و ارزشمند. آرزوی سلامتی و شادی می‌کنم امیدوارم دوره‌هاتون ادامه داشته باشه.
 

موضوع: خوب شدن وضعیت پوست
عادت شب زود خوابیدن
انرژی بیشتر
آمادگی بیشتر بدن در برابر کرونا (با وجود ابتلای خانواده به کرونا)
 

موضوع: کاهش اضافه وزن حدود 20 کیلو
احساس انرژی خیلی زیاد که سال‌ها از دست داده بودم
آرامش خیلی زیاد و رفع کامل استرس و تنش که به حالت دلهره و گرفتگی عضلات و تنش بدن درآمده بودند
تنظیم خواب
بهتر کار کردن دستگاه گوارش
آمادگی و مقاومت بیشتر بدن در برابر کرونا (با وجود ابتلای دو عضو خانواده به کرونا)
مدیریت بهتر افکار و ذهن
کم شدن سردردهای میگرنی که از کودکی داشتم
موثر شدن صحبت‌ها
تاثیر روی تن صدا (بهبود ضعف‌های حنجره)
بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس
تاثیرناپذیر شدن آزار و اذیت‌هایی که قبلا باعث ناراحتیم می‌شد
افزایش انرژی جسمانی (در کوهپیمایی‌های هفتگیم واضح است)
بالا رفتن انرژی و راندمان کاری در انجام کارهای روزانه
جریان بهتر خلاقیت‌ها و ایده‌های نو
من در دوره‌ی پرانایامای آقای مهدوی پور شرکت کردم: نظم در انجام تمرینات: از ۱۴ نوبت تمرینِ هفتگی به‌طور متوسط حدود ۸ نوبت را منظم انجام می‌دادم. تغذیه: موارد تغذیه را 90 درصد رعایت کردم. طبیعت: ارتباط با طبیعت 70 درصد (کلن خارج از شهر زندگی می‌کنم) نتایجی که از دوره گرفتم: از قبل گیاهخوار بودم و تا حدی روی غذای مصرفی آگاهی داشتم، اما اضافه کردن سوپ سبزیجات خیلی تاثیر خوبی بر گوارش، اشتها و… گذاشت. گوارشم رو منظم کرد. رعایت فاصله‌ی مصرف مایعات با غذا خیلی تاثیر خوبی روی تنظیم گوارشم داشت و خودم حس می‌کنم که غذام به راحتی هضم و جذب می‌شه چرا که قبل از این با مشکل عدم هضم و جذب مواجه بودم. و آگاهی از مصرف با فاصله‌ی آب از وعده‌های غذایی برای من خیلی مهم بود چرا که حفظ این فاصله به کمتر خوردن میان وعده‌ها هم کمک کرد. و حجم غذام هم خیلی کم شده نتیجه اینکه : 5کیلو وزن کم کردم. غذا رو با آگاهی و دقت بیشتری می‌جوم و نسبت به عمل جویدن آگاه‌ترم و این خودش باعث طولانی شدن مصرف غذا و کمتر خوردن هم می‌شه. خیلی بیشتر حواسم به مصرف نکردن مواد غذایی هیجان‌زاست و درک بهتری ازش دارم. ارتباط با طبیعت: به طور ناخودآگاه اتصال بیشتری با طبیعت پیدا کردم و دریافت بیشتری هم. در مورد تمرینات آسانا: تجربه‌ی انجام آساناهای یوگا رو از قبل داشتم و سبک شیواناندا رو به حال خودم نزدیک دیدم. و حتی گاهی برای انجام آساناها قبل از تمرین تنفس سیکل یوگای شیواناندا رو انجام می‌دادم. اما تمرینات این کلاس باعث رشد آگاهی به تمرینات فیزیکی یوگا شد. فارغ از اینکه چه حرکتی رو در چه مرحله و سطحی انجام بدم، حرکت انرژی حیاتی رو در بدنم احساس می‌کنم. قبل از این دوره با مراجعه به کتاب‌ها با شنیدن اسامی مختلف گیج بودم و گاهی فکر می‌کردم هنوز احساس کردن انرژی در حد توان من نیست. به طور کلی توجه آگاهی رو بیشتر حس کردم. مودراها درخشان‌ترین بخش یادگیریم بود و مساوی با جهان تازه‌ای که قبل از این برام حس عدم دسترسی داشت و چون درکی ازش نداشتم فکر می‌کردم تاثیر این حرکات متافیزیکی است و قابل لمس نیست. در حالی که با یادگرفتن ظرافت‌های اجراییش حین انجام مودرا، به خوبی حرکت پرانا، انرژی …. رو حس می‌کنم، باعث آرامش و تمرکزم می‌شه. تعهد به تمرین روزانه: اثر مهم دیگه‌ی این دوره برای من نظم در انجام تمرینات آساناهای یوگاست. طی این دوره یوگا بخشی از زندگی روزمره‌ام شده . قبل از این خیلی پراکنده تمرین می‌کردم و هر چه سعی می‌کردم که نظم و تعهد روزانه به تمرین کامل رو داشته باشم نمی‌شد اما با این دوره تمریناتم منظم شد و امیدوارم که این نظم ماندگار باشه. به طور کلی : حاصل این دوره برای من رشد توجه و آگاهی در تمام امور بود. با سپاس فراوان از شما که بذر آگاهی رو پرورش می‌دهید.
با سلام. من ۷۰ درصد تمرینات رو انجام دادم‌ و در مورد تغذیه ۹۰ درصد رعایت کردم. ۲ کیلو از وزنم کم‌ شده. و در ورزش‌هایی که قبلا انجام می‌دادم تغییر چشم‌گیری داشتم. تنفس‌هام راحت‌تر شده. ذهنیت نسبت به غذا تغییر کرده. و از نظر ذهنی واقعا تغییر کردم و با شرایط سخت راحت‌تر برخورد می‌کنم و راه حل پیدا می‌کنم. ممنون از شما آقای مهدوی‌پور. واقعا با این دوره روند زندگی و نگرش من تغییر کرد. از این هفته هم جبران می‌کنم همه کاستی‌های خودم رو. و بحث تمرین را تا ۹۰ درصد ارتقا می‌دهم. از شما واقعا ممنونم. چیزی رو که من مدت‌ها دنبال اون بودم بهم نشون دادین.
 

موضوع: کاهش 3 کیلوگرم از وزن
شفاف‌تر و بازتر شدن پوست صورت
کم شدن محسوس پرخوری و زیاده‌خوری عصبی و در نتیجه نداشتن سنگینی بعد از غذا
بیشتر شدن احساس آرامش
بهبود خواب
بهبود عکس‌العمل نسبت به رفتار دیگران
بهبود وضعیت گوارش
ایجاد تشنگی طبیعی
تجربه‌ی زیاد زمان حال و مدیریت ذهن
با وجود ابتلا به کرونا حالم بسیار خوب است و تمریناتم را به راحتی انجام می‌دهم.
 

موضوع: برطرف شدن سرگیجه‌ها
بهبود دستگاه گوارش
نوشیدن آب در زمان مناسب
تجربه‌ی درک درست از نور خورشید و ایجاد ارتباط نزدیک با طبیعت (که قبلا زیاد برایم ملموس نبود)
ایجاد نظم جدید در زندگی در نتیجه رسیدن به یک آرامش نسبی و تمرکز بیشتر در کارها
نحوه عرضه ویدیو عالی و نشان‌دهنده teamwork قوی است
با سلام من در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرینِ هفتگی به‌طور متوسط حدود ۱۳ نوبت را منظم انجام می‌دادم. موارد تغذیه را حدود ۹۰% اجرا کردم. ارتباط با طبیعت و حفظ آرامش را حدود ۹۹% انجام می‌دادم. نتایجی که از دوره گرفتم: • وزنم تقریبا تغییری نکرده. البته من وزن متعادلی دارم. • احساس انرژی خیلی بیشتر و در عین حال آرامش و تعادل احساسی دارم. من تغذیه و حالات روحی‌ای که اوایل دوره فرمودید رو قبلا هم رعایت می‌کردم و خوشحال شدم وقتی فهمیدم رَوش زندگیم درست بوده. از جناب آقای مهدوی‌پور سپاسگزارم به دلیل اینکه با محبت و صبوری و دانش‌شون، راهنمای ما بودند. من یوگا رو با کانون یوگا شروع کردم و بسیار راضی هستم. چند سال پیش که به خوردن آب بین غذا عادت زیادی داشتم، با مقاله‌ی آقای مهدوی‌پور در سایت، عادتم رو برای همیشه کنار گذاشتم و تقریبا هر نکته و پندی ایشون می‌گفتن رو سعی کرده‌ام رعایت کنم. این دوره برای من گنج بود و من از این گنجی که به دست آوردم بسیار خوشحالم و تمام سعیم رو می‌کنم که حفظش کنم. فقط بعد از دوره، از اینکه دیگه هرهفته صدای آقای مهدوی‌پور رو که انگیزه و تعهد ایجاد می‌کردن نمی‌شنوم، خیلی ناراحتم ولی خوشحالم با آگاهی بیشتر از قبل، دوره رو تموم می‌کنم و برای ایشون آرزوی سلامتی می‌کنم.
به نام خدا با سلام و تشکر از دوره عالی و بی‌نظیر شما و سخاوت شما در انتقال آگاهی و دانش. من زهرا هستم. به همراه همسرم در این دوره شرکت کردیم. تمامی جلسات دوره را با مانیتور تلویزیون با هم دیدیم و من از نکات مهم یادداشت برداری کردم. میزان تعهد ما با توجه به شاغل بودن هر دو و کارهای بچه‌ها نصف بود، یعنی فقط هر شب می‌توانستیم تمرین‌ها را انجام دهیم. دو پسر 7 و دو سال و نیمه‌مان هم اطراف ما بودند و حتی گاهی که نا نداشتیم تمرین کنیم، پسرم به ما یادآوری می‌کرد و با کمال تعجب یک بار در منزل مادربزرگ برای همه کلاس یوگا گذاشت. اوایل نمی‌توانستم با آن همه صدا و شلوغی بچه‌ها تمرکز کنم، اما صدای آن‌ها را به عنوان صدای جاری زندگی پذیرفتم. آرامش ما بسیار بیشتر شده. من اضطراب‌های زیادی داشتم و دارم، اما فکر می‌کنم کنترل و کم کردن آن را یاد گرفته‌ام. از نظر غذایی ما قبلا هم نسبتا سالم بودیم اما سبوس گندم، آبغوره و زنجبیل را وارد غذاها کرده‌ام. سس و رب گوجه را بسیار کم کردیم. مصرف کافئین و شکر مصنوعی خیلی روزها در حد صفر بوده. هر هفته جمعه‌ها سعی کردیم صبح خیلی زود به جایی اطراف شهر کنار رودخانه، در طبیعت برویم و این ارتباط واقعا عالی بود. شب‌ها گاهی همه با هم مهتاب را نگاه کردیم و از این چراغ آسمانی آرامش و نور گرفتیم. روتین تمرین روزانه، صحبت‌های استاد، توجه به غذاها، آساناها، تنفس‌های عمیق، چین مودرا و یوگامودرا خیلی برای من موثر بوده‌اند. خیلی خوشحالم که حدود سه ماه برای سلامتی و آرامش خانواده این وقت را گذاشتیم. حتی پسر کوچکم خیلی وقت‌ها چین مودرا یا آساناها را انجام می‌دهد. من در شرایط کرونا و فشارهای کاری و دغدغه‌ها و نگرانی‌های زندگی، تصمیم گرفته بودم یک کلاس ورزش آنلاین یا یوگا ثبت نام کنم. دوستم کلاس شما را پیشنهاد داد و الان واقعا خدا رو شاکرم که توانستم حتی در همین حد کم مستمر تمرین کنم. انشاالله سعی می‌کنم ادامه دار باشه. با احترام.
 

موضوع: به علت فوت پدرم در این دوره شرایط روحیه خوبی نداشتم ولی با این حال نتایج خوبی از دوره گرفتم.
بالا رفتن سطح انرژی (در پیاده‌روی‌ها بیشتر حس می‌کنم)
خواب بهتر
بالا رفتن مدیریت و تمرکز فکر
بهبود مشکل نفخ شکم تا حد زیاد
تغییرات مثبت جهت کنترل احساساتی مثل خشم
روشن شدن مطالبی راجع‌به یوگا و روش زندگی بهتر
 

موضوع: تجربه خواب خوب و عمیق که ماه‌ها دنبالش بودم
مدیریت ذهن و کنترل خشم و عواطف و احساسات تا حد قابل قبول (این تاثیرات از نظر اطرافیان نیز دور نماند)
کم شدن دردهای عادت ماهیانه
من در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و تمرینات و موارد تغذیه‌ای را تلاش کردم تا این حد رعایت کنم. این دوره یکی از بهترین تجربیات زندگی‌ام بوده است. – تمرین هفتگی (۱۴ نوبت ) ۹۵٪ / موارد رعایت تغذیه ۸۵٪-۹۰٪ / ارتباط با طبیعت ( ۷۰٪) /حفظ آرامش درون ( ۸۵٪) نتایج و مزایای دوره : – سطح انرژی بالا (با وجود تغییرات بزرگی که در زندگیم رخ داده بود و با تلاش‌های زیاد (ورزش٬ مثبت اندیشی و …) سطح انرژی بسیار پایینی را داشتم). – خواب عمیق و با کیفیت شب‌ها (همیشه خواب سبکی داشتم و با کوچکترین صداهای بیرونی در طول شب بیدار می‌شدم ) – حس تسلط بیشتر بر احساسات و افکار (کنترل نگرانی٬ …) برای اولین بار خودم و تمریناتم و سلامت روحم را اولویت قرار دادم (گاهی حتی حس خودخواهی در من ایجاد کرد اما به آرامش رسیدم)/ توانایی بخشش آدم‌هایی که در مسیر زندگی آسیب رساندند با وجود اینکه دیگر در زندگی ما حضور ندارند – مشاهده اتفاقات و مکالمات روزمره با افراد به جای قضاوت آن‌ها/ آگاهی بیشتر به احساسات٬ رفتارها و گفتگوهای درونی‌امدرک احساسات و درد انسان‌ها بدون درگیر شدن احساسات شخصی‌ام در آن (کنترل نفوذ درد و رنج دیگران به انرژی‌های درونی‌ام تا حدی) – احساس امنیت و آرامش بیشتر در هنگام انجام تمرینات پرانا – و در نهایت سپاس بی‌انتها از استاد مهدوی‌پور و مشتاقانه در انتظار دوره‌های دیگر که بتوانند در ادامه این مسیر زیبا یاری‌مان دهد.
سلام نیلوفر هستم. دوره پرانایاما استاد عزیز آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. بالای ۹۰ درصد تمرینات را و رژیم غذایی رو بالای ۸۵ درصد رعایت کردم. امکان رفتن به خارج شهر رو نداشتم ولی در منزل با گیاهان‌ام ارتباط بیشتری برقرار کردم . وقتی دوره شروع شد خواهرم برای جراحی تهران آمدن و با ابزار تعهد که از شما یاد گرفتم توانستم یک هفته صبح‌ها ۳:۳۰ بیدار شوم و تا شب نخوابم ولی هم به تمرین صبح و عصر هم بیمارستان و هم مهمان‌هایم بدون خستگی برسم، برایم این سطح انرژی و این متعهد بودن تجربه نابی بود. در مورد تغذیه قبلا خیلی کم آب می‌خوردم و تشنه نمی‌شدم الان مرتب آب می‌خورم و احساس تشنگی طبیعی دارم. و یک بار یک تکه کیک قنادی خوردم که قبل از دوره همیشه از مزه آن لذت می‌بردم ولی با پاکسازی که انجام داده بودیم نه تنها مزه‌اش رو دوست نداشتم کاملا می‌توانستم مزه روغن بی کیفیت و … تشخیص دهم که به خوردن آن ادامه ندهم. استاد عزیز همیشه از دوره‌های شما بسیار آموختم و همیشه دعاگوی شما هستم.
 

موضوع: تغییر سطح انرژی (قبلا در طول روز عمدتا سست و بی‌حال بودم اکنون خبری از سستی و بی‌حالی نیست)
برطرف شدن مشکلات گوارشی و نفخ
 

موضوع: احساس سنگینی نکردن بعد از هیچ غذایی
پیدا کردن وضعیت خوب اشتها و گوارش و عمل دفع
اکسیژن‌گیری بهتر بدن نسبت به قبل (در کوهنوردیم کاملا نشان می‌دهد)
توصیه این دوره به کسی که علاقه به تغییر دارد.
 

موضوع: شرح تجربه‌ی بی‌نظیر ارتباط نزدیک با طبیعت و تمرین در دل طبیعت.
از قبل با طبیعت انس و الفت زیادی داشتم ولی احساس می کنم این دوره ارتباطم با طبیعت را معنی‌دارتر کرده.
این برایم دومین دوره‌ی پرانایاما با استاد مهدوی‌پور بود. آثار دوره‌ی قبل (سال ٩۵) سرمایه‌ای شد در تک تک سلول‌های بدنم تا با سخت‌ترین تغییراتِ زندگی‌ام که پیش رو داشتم روبرو شوم. و این بار که سه سالِ بسیار دشوار و حاوی فشارهای شدید بر جسم و روانم را گذرانده و در شروع دوره‌ای کاملا جدید از زندگیم بودم، و انرژی حیاتیم بسیار کاسته بود، به راستی جانی تازه به کالبدم بخشید. به گونه‌ای که سلامتم شروع به بازیافت شد. موارد بهبود و تغییر:
١-  درمان نسبی آلرژی شدیدی که به جغرافیای جدید داشتم و کمک به تاثیر طب سوزنی به این منظور
٢- بهبود حدود ٩٠ درصدی میگرن
٣-  بهبود ٩٠ درصدی درد و اسپاسم گردن با انجام آساناها
۴-  افزایش میل طبیعی به بیدار شدن و رفع میل به ماندن در رخت خواب و خواب غیر لازم
۵-ارتباطی طبیعی با حس بدن و نیازش به غذا و خواب (حذف گفتگوهای درونی درباره خوردن، و خوردن بر اساس نیاز و تمایل طبیعی)
۶- نظم بسیار بیش‌تر و روان‌تر در خواب و وعده‌های غذایی و خواب بهتر
٧- حذف طبیعی و بی میلی به قهوه و چای و خوراکی‌های سمی
٨- اصلاح سایز حتی با افزایش وزن
٩- افزایش آرامش و پذیرش محیط و کاهش نگرانی و اضطراب
١٠- افزایش توان هوشیاری بر عواطف منفی
١١- دقت و تمرکز بسیار بیش‌تر در کارهان بیرونی
١٢- خلوت شدن ذهن و نمایان شدن اهداف و خواست‌های کاری، مادی و معنوی
١٣- تعادل بیش‌تر در بخش شهودی و منطقی ذهن و زندگی و موارد فزاینده‌ی بسیار که هر روز کشف می‌شود.
در ضمن مشتاقم بگویم این دوره مانند یک کادوی ازدواج به من و همسرم بود که دومین ماه زندگی مشترک‌مان را شروع می‌کردیم و فضای مشترک و عمیقی میان ما پدید آورد و برنامه‌ی طبیعی زندگی را از آغاز برای‌مان با هم کوک کرد. هر چه سپاس گویم کافی نیست، مشتاقانه روزی دو بار در تمرین‌ها و به تمامی در رعایت ورودی‌های غذا و ذهن خواهیم بود و منتظر دور بعدی مدیتیشن و پرانایاما هستیم. چرخه‌ی زیبای دهش و پویش را جشن می‌گیریم و تعهدی را که عمیقا از شما آموختیم، دیگر بار به وجود پربرکت شما هدیه می‌کنیم.
مریم – محسن
استاد عزیز سلام. من مدت کوتاهی بعد از جراحی بسیار سختم به واسطه سرطان این دوره را شروع کردم. با وجود جوانی ولی انرژی بسیار کمی برای انجام هر کاری داشتم و حتی از محل کارم هم استعفا دادم و به مرز افسردگی رسیدم. ولی با انجام تعهدات 60 درصدی توانستم که از پس حال بد و بی‌انگیزگی و بی‌انرژی بودن اون روزها دربیام و حتی علی‌رغم شرایط گاها تاسف بار اخبار و رویدادها، همچنان امیدوارانه به آینده و زندگی نگاه کنم و به دنبال اهداف جدیدی در زندگی شخصی و کار و حرفه خود باشم. بزرگ‌ترین هدفی که می‌تونم برای خودم قائل بشم کمک به انسان‌ها و طبیعته. چرا که از شما یاد گرفتم انسان‌های بزرگ علی‌رغم نبود فضاها و امکانات قبلی مثل کانون یوگا، همچنان می توانند به نهایت بدرخشند و راه‌گشای زندگی خیلی از آدم‌ها باشند. از صمیم قلبم آرزو می‌کنم همواره سلامت و پاینده باشید.
سلام من آذین هستم. بعد از بیست و اندی سال شاگردی استاد مهدوی‌پور و بودن در کلاس‌های مختلف ایشون، هنوز که هنوزه در حال بهره بردن از دانش استاد هستم. با وجود این که فکر می‌کردم این کلاس به خاطر آنلاین بودن و نبود حضور خود استاد و بقیه شرکت‌کننده‌ها کلاس پرباری نخواهد بود، بسیار استفاده کردم و تمرین‌ها و توصیه‌ها بسیار به موقع و به جا بود. تونستم با وجود شرایط حاضر، حضور و تمرکز بیشتری پیدا کنم و بهتر از چیز دیگه روی تنفس‌هام متمرکز شدم و در ضمن آگاهیم نسبت به هرچه می‌خورم بالا رفته، یعنی به شدت در زمان حال مراقب تنفس‌هام و غذایی که در دهان می‌گذارم هستم و می‌تونم بگم با وجود آنلاین بودن دوره، فوق‌العاده استفاده کردم و بسیار ممنونم. در طول دوره و بعد از اون، کیفیت خوابم تغییر کرده و با راحتی بیشتری می‌خوابم درحالی که قبلا مشکل خواب داشتم و در ضمن آگاهی که در دوره به عنوان تمرکز روی نفس‌ها باعث بالا رفتن تمرکز کلی من شده هنوز با من همراه هست و واقعا از صمیم قلب از استاد سپاسگزارم که در نهایت خلوص دانش خودشون رو در اختیار ما می‌گذارن و تمرین‌هایی عملی رو آموزش می‌دن که تا آخر عمر می‌تونه کمکی برای آرامش و تمرکز باشه. بسیار ممنون و قدردان هستم.
 

موضوع: کاهش وزن 3 کیلوگرم
بهبود وضعیت خواب
افزایش تمرکز و آرامش در حین کار
کاهش پراکندگی انرژی
 

موضوع: تسلط و مدیریت بهتر و بیشتر روی ذهن
تغییر رویکرد نسبت به محرک‌های بیرونی
نظم بیشتر در عملکرد و زندگی
سلام و درود خدمت استاد بزرگوار و دوستان عزیز حاضر در این دوره. من با اینکه در جلسه قبل یک ویسی را ارسال کردم ولی چون مدت آن کم بود و نتوانستم به طور کامل بیان و نظرم را در مورد نتایج این دوره بیان کنم به صورت نوشته هم این ابراز بیان را کوتاه خدمتتان ارائه می‌کنم: من از 14 نوبت تمرین هفتگی می‌توانم بگویم که همه نوبت‌ها را انجام دادم (غیر از دو سه نوبت در طول این سه ماه). موارد تغذیه و پرهیز از غذاهای سمی: بیش از 90 درصد. ارتباط با طبیعت: بیش از 80 درصد. در کل می‌توانم بگویم بین 80 تا 90 درصد به تعهدات دوره پای‌بند بودم و عملی کردم. نتایج از دوره پرانایاما: من با اینکه حدود 10 سال یوگا انجام می‌دهم و با مبانی یوگا و تغذیه کم و بیش آشنایی دارم ولی به جرئت می‌توانم بگویم شرکت در این دوره یک افق بسیار وسیعی را هم از لحاظ نظری و هم تکنیک‌های عملی به روی من گشود و این را مدیون محبت بی‌‌دریغ استاد مهدوی‌پور هستم که انقدر متواضعانه دانش، حکمت و تجربیات خودشان را به طور خیلی فنی، دقیق و علمی در اختیار ما گذاشتند. مباحث مربوط به کنترل پرانا، مثلث زندگی، مباحث تغذیه، مدیریت ذهن و روان و . .. به شخصه برای من خیلی خیلی ارزشمند بود. یکی از تأثیرات مهم این دوره برای من تا حدی مدیریت عملکرد ذهن بود و اینکه سعی کنم با شرایط ناگواری که مواجه می‌شوم، حال چه مربوط به گذشته و یا آینده، سعی کنم به صورت واکنشی عمل نکنم، آگاهانه‌تر تصمیم بگیرم، هشیارتر بیندیشم و از طرفی قدر و ارزش خود را بیشتر بدانم. همچنین تجربه زمان حال و اینکه هر کاری که انجام می‌دهم در آن کار حضور داشته باشم را در این دوره بیشتر از پیش تمرین و ممارست کردم. امیدوارم که بتوانم آموزه‌های این دوره را بسیار عمیق‌تر دنبال و تجربه کنم و آن‌ها را در نیات و شخصیت خودم یکی و یگانه سازم. در پایان از گروه پشتیبانی که در طول این دوره ما را همراهی کردند بسیار سپاسگزارم.
محمد شرف الاسلامی
سلام. من در دوره‌ی پرانایاما استاد مهدوی‌پور شرکت کردم. در این مدت موفق شدم ۹۰ درصد تمرینات روزانه و رژیم را رعایت کنم. امکان رفتن به طبیعت خارج از شهر و حتی پارک برایم فراهم نبود ولی طبق عادت قبلی٬ روزانه صبح زود و عصر در بالکن منزل به صدای پرندگان گوش دادم٬ از نسیم صبحگاهی ٬ طلوع و غروب خورشید٬ سبزی درختان و گل‌هایی که می‌دیدم لذت و بهره بردم. ۹۰ درصد توانستم آرامش و نظم روزانه را حفظ کنم. به دلیل مشکلی که دارم خیلی کم توانستم استحمام روزانه را رعایت کنم. نتایجی که از دوره گرفتم: خواب عمیق و با آرامشی داشتم. من قبلا هم همیشه به راحتی خوابم می‌برد و ۶ تا ۷ ساعت می‌خوابیدم ولی خیلی زیاد خواب می‌دیدم و به همین جهت گاهی خسته از خواب بیدار می‌شدم. گفتگوهای درونی‌ام خیلی کاهش پیدا کرده و الان اگر گفتگویی در ذهن دارم بیشتر مربوط به برنامه‌ریزی‌های روزانه‌ام هست و دیگر چیزی از گذشته ذهنم را مشغول نمی‌کنه. یبوستم برطرف شده و دیگر بعد از غذا خوردن ترش نمی‌کنم. بهترین حسی که در این دوره تجربه کردم احساس عمیق شکرگزاری بوده به خاطر همه‌ی اتفاقاتی (چه خوب و چه ناخوشایند) که در زندگیم رخ داده و همه آنچه که دارم یا ندارم. با سپاس فراوان و آرزوی سلامتی برای استاد و همه‌ی عزیزان و همراهان.
سلام به همه دوستان، من سروناز هستم از شاگردان سال های دور آقای مسعود مهدوی‌پور عزیز. این دوره برای من در یکی از سخت‌ترین، پراسترس‌ترین، و پرجنجال‌ترین دوره زندگیم اتفاق افتاد! در واقع بهترین زمان عمل به تمرینات برای من بود.😁
تا امروز همه تلاشم رو کردم تا با همه سختی ها بتونم تعهدم رو حفظ کنم که البته موفق به حفظ ۷۵ درصد از کل شدم. در این شرایط وقت برام ارزش دیگه‌ای پیدا کرده تا با همه سختی‌ها بتونم تمرینات رو با حضور انجام بدم. گاهی تمرین‌های روز رو در ساعت Break انجام میدادم. گاهی صبح قبل از رفتن به سر کار و البته یاد گرفتم که وقتم رو بهتر مدیریت کنم. در نخوردن غذاهای سمی حدود ۹۰ درصد موفق بودم. حجم آب دریافتی برای من فوق‌العاده بود. با اینکه چاق نیستم ولی ۲ کیلو وزن کم کردم که از این بابت خوشحالم. به خاطر روماتیسم مفصلی در صبح ورم مفاصل دارم ولی بسیار بسیار بهتر شدم تا جایی که می‌تونم تمرینات رو صبح قبل ار رفتن سر کار انجام بدم. دستاورد بسیار عالی دیگه، کنترل افکار مزاحم بود که تا ۹۰ درصد پاکسازی شد در حدی که خالی شدن اون سنگینی افکار رو کاملا حس می‌کنم و کلا آرامش فوق‌العاده به من مستولی شده. در مورد هیجاناتم هم می‌تونم بگم تسلط خیلی بیشتری در موضوعات جنجالی پیش روم دارم و می‌تونم با آرامش و خونسردی پاسخ بدم که این برای شرایط حاضر من عالیه. 😊
آقای مهدوی‌پور عزیز همیشه بودن در کلاس شما زندگی من رو متحول کرده. همچنان مجذوب شیوه متعادل آموزش و کلام آرام و با نفوذتون هستم و این باعث میشه همیشه بهتون اعتماد کنم. و از این بابت ازتون سپاسگزارم.🙏
و در آخر برای برپایی همچنین دوره مجازی باکیفیت با طراحی و اجرای بی‌نظیر نهایتِ تشکر رو دارم.🙏🍀
 

موضوع: رسیدن به شعف درونی
حال فوق‌العاده خوب
 

موضوع: آرامش بیشتر در زندگی
حدود 20 تا 30 درصد ذهن راحت‌تر و خالی‌تر
با خودم راحت‌تر شدم
بالا رفتن انرژی
بهبود اگزما بدون خوردن کوچک‌ترین دارو (با رعایت تغذیه و ورزش و پرانایاما)
ایجاد به تدریج تمرکز ذهن
حتما دوره را می‌خواهم ادامه دهم.
با سلام و احترام خدمت استاد محترم دوره و تیم مجری. ضمن قدردانی از تلاش‌های شما برای برگزاری این دوره سودمند، دستاوردهای من از شرکت در این دوره به شرح ذیل می‌باشد. میزان تعهد من به رعایت الزامات دوره:
– تمرینات آساناها و تمرینات تنفسی: ۹۵ درصد.
– رعایت رژیم غذایی ۹۰ درصد.
– طبیعت‌گردی ۷۰ درصد.
دستاوردهای من در سه حیطه جسمی، ذهنی و رفتاری:
جسمی: کاهش وزن به میزان ۳ کیلو گرم/ شفافیت پوست/ رفع مشکلات گوارشی نفخ و التهاب دستگاه گوارش/ چابکی و رفع لختی و تنبلی جسمی.
ذهنی: افزایش حافظه کوتاه مدت و کاهش حافظه بلندمدت/ کاهش گفتگوی درونی و افزایش تمرکز/ افزایش آرامش و سکوت ذهن.
رفتاری: مدیریت بهتر زمان ( البته این مسئله ناخودآگاه اتفاق افتاده و من تلاش آگاهانه‌ای در این مورد نداشتم)/ افزایش صبر و حوصله من به استفاده از روش‌های جدید و خلاقانه در انجام کارها/ افزایش میل به داشتن دستاورد ارزشمند که ناخودآگاه در هدف گذاری‌های من در برنامه‌هام تاثیر داشته/ انجام کارهایی که در گذشته فکر می‌کردم انجام‌شون توسط من غیر ممکن است/ احساس شعف و شادمانی بسیار زیاد درونی پس از انجام آساناها و تمرینات تنفسی در بعضی از روزهای دو هفته اخیر.
فضیلت هستم. در 62 سالگی و بعد از حدود 22 سال تمرین مراقبه روی قلب (راجایوگا) و بدون هیچگونه سابقه تمرینات ورزشی جز پیاده‌روی دوره پرانایاما رو شروع کردم. دو ماه اول هر 14 تمرین رو انجام می‌دادم، اما بعد از اون متاسفانه فقط 7 بار در هفته آساناها و تنفس‌ها رو انجام دادم، البته به طور کامل و با حضور ذهنی بیش از 90 درصد. ارتباط با طبیعت با وجودی که فقط درحد آبیاری روزانه همراه با عشق زیاد گل و گیاه‌های تراس و تماشای همراه با تمرکز روزانه طلوع و غروب خورشید و نگاه عمیق و پرحیرت به آسمان و مهتاب بوده، اما عمیق شدن این ارتباط رو کاملا حس می‌کنم . اصول تغذیه‌ای رو با سالم خوری و حذف غذاهای هیجان‌زا و سمی بیشتر از 70 درصد رعایت کردم. آرامش رو به صورتی محسوس تونستم حفظ کنم. و جالب اینه که با شروع دوره این توفیق رو داشتم که با زندگی انفرادی‌ جدا از افراد خانواده مجبور به ادامه روش‌های تغذیه‌ای و برنامه خواب و بیداری قبلی نباشم. نتیجه واضح انجام تمرینات: بازشدن حفره‌های بینی، تنفس کامل‌تر و عمیق‌تر، تمرکز بیشتر حس ارتباط بیشتر ذهن با بدن و تنفس‌ها. بالارفتن محسوس سطح انرژی، پیداکردن تشنگی طبیعی، تغییر سبک زندگی، کم شدن واضح میل به خرده خوری و علاقه به قهوه و چای و شیرینی جات، 4 کیلو کاهش وزن، پیدا کردن حس رضایت از داشته‌ها، خود دوستی و توجه بیشتر به نیازهای خودم، کاهش محسوس میزان سردردها و کمردرد بوده. از نحوه آموزش شما استاد گرانقدر از صمیم قلب سپاسگزارم. آموزش‌ها چنان ماهرانه و با ظرافت و مرحله به مرحله انجام می‌شد که گویی قدم به قدم کنار ما مشغول انجام تمرینات بودید. از این همه بزرگواری و سخاوت کم‌نظیرتون سپاسگزارم و خوشحالم پرانایاما رو با استادی چون شما شروع کردم. بی نهایت قدردانتون هستم. از خودم هم سپاسگزارم که به این ندا پاسخ دادم و دوره رو برداشتم و تا همین حد تلاش کردم تمرینات رو انجام بدم.
من ساره هستم، تمرینات تنفس و تغذیه را در حدود ۹۵٪، آسانا حدود ۸۰٪ و ارتباط با طبیعت رو حدود ۶۰٪ انجام دادم. این دوره برام بی‌نظیر بوده: بعد از سال‌ها عشق به طبیعت و زمین در من بیدار شده. فهمیدم که حضور در لحظه ایجاد کردنی هست و در دسترس هست. زندگی روزانه‌ام نظمی پیدا کرده که برام رویایی بوده همیشه. ایده‌های جدید و اتفاقات خوب توی زندگیم می‌افته، با خودم مهربون‌تر شدم، گره‌های چندین ساله توی زندگیم دارن باز می‌شن. چنین دوره‌ای با چنین ساختار فوق‌العاده‌ای و با چنین استاد مجربی، بی‌نظیر هست. بی‌نهایت مدیون استاد مهدوی‌پور عزیز هستم و همیشه براشون بهترین‌ها رو آرزو می‌کنم.
 

موضوع: انعطاف بدنی
استحکام ستون فقرات
باز شدن شش‌ها و روان شدن عالی تنفس
کاهش حدود 2 کیلوگرم از وزن
بهتر شدن گوارش
بهتر شدن سطح انرژی حدود 30%
رشد محسوس ارتباط با بدن و دستیابی به آرامش و رضایت درونی
با سلام و درود به همه عزیزان و استاد عزیز جناب مهدوی‌پور، مهرا هستم، دوره پرانایاما بی‌نظیره. تمرینات من بالای ۹۹ درصد، و تغذیه بالای ۹۵ درصد انجام شد، امکان حضور در طبیعت رو نداشتم ولی اکثر روزها شاهد طلوع خورشید از بالکن و تجسم بودن در طبیعت را داشتم که مفید بود. تاثیرات در ابعاد ذهنی: ۱. تمرکز بیشتر (با وجودی که امتحان کنکور ارشد داشتم ولی هر روز تقریبا ۴ ساعت برای دوره زمان می‌ذاشتم در عوض بازده مطالعاتی من بسیار افزایش یافت) ۲. انجام آساناها با حس عشق‌ورزی به بدنم و بدون فشار (که باعث انجام تمرین با اشتیاق شده نه فرار مثل سابق) ۳. انضباط خیلی بیشتر در کارها ۴. خرید متعادل مواد غذایی به شکل اتوماتیک (در گذشته مواد غذایی غیر ضروری و زیاد می‌گرفتم که حیف و میل می‌شد.) ابعاد فیزیکی: ۱. بهبودی کامل سرفه‌هایی که سه سال بود قطع نمی‌شد ۲. بهبودی ۹۰ درصدی درد انگشتان دستم که صبح‌ها بسیار خشک و دردناک بودند. مرسی از همه دوستان با همه نوع سوالات‌شون. استاد واقعا سپاسگزارم که این دوره رو با چنین اسلوب عالی و صحیح پیش بردین و از اینکه حرف و قول شما اول در خودتون به ظهور رسیده؛ بنابراین شاگرد با باور و یقین با شما همگام می‌شه و نتیجه می‌گیره، خدا نگهدارتون باشه، به امید دیدار.
سلام و درود. قبلا فایل صوتی ارسال شده بود.
دستاوردهای دیگر من:
–  توجه بیشتر به حس‌های فیزیکی و بدنم
توجه و حضور نسبت به محیط اطرافم مثلا شنیدن صدای کبوتری که بیرون از خونه گاهی آواز می‌خونه یا صداهای دیگه که قبلا تقریبا هیچ‌وقت نمی‌شنیدم
–  وقتی خشم یا ناراحتی به سراغم میاد یا حتی حس انتقاد از کسی، خیلی زود ازش رها می‌شم (خودم خیلی هیجان‌زدم برای این اتفاق)
–  بخشیدن و رها کردن دیگران برام راحت‌تر شده
–  ارتباطم با پسر حدود ۲ ساله‌ام با حضور بیشتر اتفاق می‌افته و از زمانی که براش می‌ذارم هر دومون بیشتر لذت می‌بریم
–  توجهم به رفتارهای پسرم دقیق‌تر شده
–  کلا انگار کنجکاویم هم تقویت شده
قدردانم از استاد مهدوی‌پور بزرگوار
و از همه تیم پشتیبان که اگر حمایت‌های شما نبود امکان برگزاری بی‌نقص و کامل این دوره هم وجود نداشت.
از صمیم قلب برای تک تک شما بزرگواران سلامتی و آرامش واقعی آرزو دارم.
 

موضوع: کمتر شدن لرزش‌های سر
تواناتر شدن بدن
بهتر شدن هماهنگی ذهن و بدن
شاداب‌تر و راضی‌تر شدن
درود بر شما من در دوره پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. در طول دوره به جز ۵ دفعه تمام تمرین‌های صبح و شب را انجام دادم. موارد تغذیه را ۸۰ درصد انجام دادم و هر هفته جمعه به کوه رفتم. وزنم مدت‌ها بود که ثابت مانده بود و با هیچ ورزش و رژیمی کم نمی‌شد ولی در این دوره هر وقت گرسنه شدم غذای سالم به مقدار کم خوردم و بدون تحمل گرسنگی و با آگاهی به غذایی که می‌خوردم ۵ کیلو وزن کم کردم. همیشه به شدت کم‌انرژی بودم به خصوص قبل عادت ماهیانه عصبی و بی‌حال بودم اما در این مدت پریودم با روزهای معمولی هیچ فرقی نداشت و به راحتی و بدون هیچ تنشی به کارهای روزمره‌ام پرداختم و این برای من بسیار ارزشمند است. اصلا تمرکز نداشتم و بسیاری از چیزها را فراموش می‌کردم اما با انجام چین مودرا به راحتی می‌توانم تمرکز کنم و این مطلب را اطرافیانم هم متوجه شده‌اند. از شما صمیمانه سپاسگزارم.
اول: ممنونم از شما و خودم بابت شرکت در دوره‌ی پرانایاما با جناب استاد مسعود مهدوی‌پور و تیم پشتیبان دوره: تغذیه: ۹۰ درصد ( ۱۰ در صد غفلتم در عدم پرهیز در چندین مورد از دو ماده سمی بوده) تمرینات: ۸۵ درصد (در چند موقعیت که توجه‌ام معطوف موضوعاتی بیرونی شد- به قول ما قدیمی‌ها متوجه بودم الاکلنگی انجام می‌دهم- و در نتیجه نیمه رها می‌کردم) ارتباط با طبیعت: ۹۵ درصد. گرچه همواره با طبیعت عزیز رابطه‌ی تنگاتنگی داشتم اما در طی این دوره در آپارتمان چندین سبزی کاشتم و از روند رویش مثلا کرفس از انتهای بوته کرفسی که خریده بودم چنان شوقی می‌کنم توصیف‌ناپذیر. تغییرات کاملا محسوس: پنداری: ۸۵ درصد. مثال: شنیده‌ها و رفتارها و دیده‌هایی که قبلا شب هنگام و زمان خواب در سرم می‌لولیدند کم کم به صورت دزدهای بازیگوش درآمدند و از هفته‌ی سه/ چهار برایشان فایل باز می‌شد و با یک × بسته می‌شد. الان دستگیرشان می‌کنم. رفتاری: به شهادت اطرافیان محدودم، به جای عکس‌العمل‌های آنی یا سکوت‌هایی که بعدها انفجاری می‌شد، علت‌ها و معلول‌ها را واضح‌تر و در زمان و مکان مناسب‌تر با جداسازی و آرامش بیان می‌کنم و این در رفتار اطرافیان هم بسیار تاثیرگزار بوده. علائقی که ماه‌ها خاک خورده بودند (نقاشی و نوشتن) انجام شدند و همچنان در حال انجام هستند. کتاب‌ها و وسایل و لباس‌ها و کفش‌ها پاکسازی شد. فیزیکی: کاملا سبک‌تر شدم. دغدغه‌ی اضافه وزن که داشتم الان می‌دانم دغدغه نیست و در اختیار کامل من است. به شهادت اطرافیانم چهره و به خصوص نگاهم شاداب شده و خود نیز واقفم. با وجود پارگی و التهاب چند دیسک که در راه رفتن به خصوص در سراشیبی و پایین رفتن از پله قوز کرده و مورچه‌وار بود، تا ۸۰ درصد گرچه آهسته اما صاف و با posture سالم همراه شده. و- احتمال ادامه‌ی روند آموخته از دوره‌ی پرانایاما- در حد توان و امکان و برای همیشه- : ۹۵ درصد. بسیار قدردانم.
 

موضوع: انجام تمرینات تنفسی و آساناها تقریبا 80% و تغذیه حدود 50% (حذف غذاهای سمی 100% و کم کردن غذاهای محرک به خصوص قهوه 70% و این کار بزرگترین تاثیر را در حال روحی و جسمی من گذاشت) و میل بالا به غذاهای اصلی
آرامش فوق‌العاده در کل طول دوره
برای اولین بار احساس تعهد و دیسیپلین نسبت به خودم و زندگیم و رضایت از خود به علت تعهد بالا در انجام صبح و عصر تمرینات
سلام. من الهام هستم. در دوره پرانایاما شرکت کردم و حدود ۶۰ درصد تمرینات و تغذیه رو انجام دادم. ارتباطم با طبیعت ۱۰۰ درصد بود. مهمترین تاثیر این دوره برای من آرامش ذهنی و نظم در زندگی روزمره بود. چالش‌هایی که مدت‌های زیادی باهاشون درگیر بودم رو به سادگی حل کردم و برنامه‌ای که سال‌ها عقب می‌انداختم رو شروع کردم. با اینکه سال‌هاست یوگا می‌کنم و در کلاس‌های مربیان مختلفی شرکت کردم، اما شیوه بیان و تدریس استاد مهدوی‌پور بسیار فوق‌العاده و منحصربفرد هست و نوع نگاه من رو به یوگا و به طور کلی زندگی و هستی کاملا تغییر داد. بسیار سپاسگزارم از استاد مهدوی‌پور عزیز و همراهانشون برای برگزاری این دوره بسیار عالی. براتون آرزوی سلامتی و شادمانی می‌کنم و امیدوارم دوره‌هاتون ادامه داشته باشه.
درود بر شما فاطمه هستم. به طور متوسط از ١۴ نوبت تمرین هفتگی ١٣ نوبت رو انجام می‌دادم (البته به جز زمان سفر ٣ روزه‌ام و زمان بیماری فرزندم که ٣ روز طول کشید) موارد تغذیه‌ای را تقریبا تا ٧٠ درصد و ارتباط با طبیعت حدودا ۵٠ درصد و در حفظ آرامش ٢٠ درصد موفق بودم. وزنم حدود ٢ کیلو کم شده. سطح انرژی‌ام بیشتر شده. در مواقع ناراحتی نسبت به قبل زودتر مشکل رو فراموش می‌کنم و به زندگی عادی برمی‌گردم. داشتن انگیزه بالا برای بیدار شدن صبح زود، وضعیت بهتر گوارشی و همه موارد رو مدیون استاد مهدوی‌پور عزیز هستم. برای ایشون و بقیه دوستان سلامتی و موفقیت رو آرزو دارم. سپاس.
 

موضوع: حدود 5 کیلو کاهش وزن
در سیستم گوارش و میزان خواب تغییر عمده نداشتم ولی به راحتی می‌توانم تغییر ساعاتی در خواب داشته باشم
احساس سبکی زیاد و انرژی کافی
کنار آمدن راحت با تنش‌ها و دغدغه‌ها
گاهی احساس سکوت ذهنی در تمرینات (خیلی امیدوارم بتوانم به لحظاتی که در لحظه حضور ندارم فائق آیم)
این دوره ارتباط بسیار نزدیکی با تغییر عادات دارد
من سمانه هستم ۲۹ ساله و در دوره‌ی پرانایامای استاد گرانقدر مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی حدودا متوسط ۸ نوبت رو به طور منظم انجام دادم البته لازم به ذکر هست که بگم این دو هفته‌ی اخیر به علت بیماری نتونستم تمرین‌ها رو انجام بدم و این باعث شد بیشتر متوجه تاثیر فوق‌العاده‌ی این دوره‌ی ارزشمند و تمرینات بشم و بی‌صبرانه منتظرم دوره نقاهت رو بگذرونم و به استایل عالی زندگی‌ که با این دوره تجربه کردم برگردم، موارد تغذیه رو حدود ۷۰ درصد رعایت کردم، امکان رفتن به طبیعت هرهفته برام مقدور نبود ولی هر بار امکانش پیش اومد بهترین استفاده رو بردم و از نظر سطح آرامش احساس می‌کردم که افکار و عواطفم به اقیانوسی آرام تبدیل شده که تمام تنش‌ها و نگرانی‌هام شبیه شن‌های کوچکی شدند که حتی سخت‌ترین برخورد با اون‌ها قدرت ایجاد تلاطمی در دل اقیانوس ندارند، نتایج من از این دوره کاهش وزن ۲ کیلو، خواب آرام و به موقع، شادابی پوست و روح، انرژی بیشتر و افزایش تمرکز و قدرت حافظه و مدیریت شرایط حتی ارتباطات انسانی و خانوادگیم به طوری که نه تنها اعتماد به نفس خودم رو بازیابی کردم بلکه به افرادی که دوستشون داشتم هم تونستم کمک‌های موثری انجام بدم، از استاد گرانقدر و برگزارکنندگان دوره بسیاااار ممنونم.
می‌خواستم حداقل به سه تا دستاورد این دوره برای خودم اشاره کنم و تشکر کنم از دوره خوبتون.
اول اینکه من لذت بیشتری از زندگی می‌برم این روزها علیرغم همه مشکلات جامعه و محیط اطراف.
دوم اینکه همین لذت باعث شده که تعهدم به انجام تمرین‌ها بیشتر بشه و انجام این تعهد باعث شده اعتمادم به توانایی‌هام بالاتر بره.
سوم اینکه عکس‌العمل‌های شدیدم نسبت به محرک‌های بیرونی خیلی کمتر شده. احساس می‌کنم یک مکثی به وجود آمده بین دریافت محرک و واکنش من که باعث شده آرام‌تر و معقول‌تر بشه واکنش‌هام.
سلام. مریم هستم. در دوره پرانایامای استاد مسعود مهدوی‌پور شرکت کردم. میزان رعایت کلی من در دوره حدود ۷۰ درصد بود. رعایت اصول تغذیه باعث بدنی سالم‌تر و هوشمند شده. دستگاه گوارش نسبت به قبل بسیار خوب و منظم‌تر کار می‌کنه. عادت به خوردن آب در من به وجود آمده که خود تاثیرات عالی داشته از جمله پوست شاداب‌تر و دفع سموم و حتی تمرکز فکر بیشتر موقع کار فکری.
از نظر تعهد در تمرین مواقعی که سختم بود تمرینم را انجام بدم، اینکه خود را متعهد می‌کردم تا انجام دهم علاوه بر حس اقتداری که بهم می‌داد، بلااستثناء حس بعد تمرین انقدر برایم خوشایند بود که از ماندن روی تعهدم خیلی راضی و خوشحال بودم و همین انگیزه‌ای بود برای تمرینات بعدی.
در مورد ظرفیت تنفس من که همیشه احساس می‌کردم خیلی کمه، الان حس می‌کنم ظرفیت شش‌هام بیشتر شده.
و به طور کلی از نظر جسمی یک حس سالم و سبک بودن می‌کنم و از نظر ذهنی آگاهیم به کارهام و رفتارهام و حس‌هام در شرایط مختلف بیشتر شده، تمرکز فکرم بیشتر شده و همچنان تمام تلاشم را می‌کنم از ابزاری که از این دوره در اختیار دارم همواره در تمام ابعاد زندگیم استفاده کنم چه در مواقع حال خوب چه در مواقع حال بد، چه برای گسترش عادات خوبم چه برای جایگزینی عادات و اخلاق‌هایی که دوست دارم به جای آن‌هایی که دوست ندارم.
در انتها تشکر قلبی خودم رو اعلام می‌کنم از وجودتون و برگزاری دوره‌ای که بی‌شک در شرایط سخت امروز چراغ پر نوری برای‌مان بود.
 

موضوع: کمک کردن فوق‌العاده‌ی مثلث جسم، ذهن، پرانا در کیفیت تمرینات تنفسی و آساناها
تجربه‌ی بی‌نظیر چین‌مودرا
تغییرات بسیار مثبت در ذهن و جسم
درود به استاد عزیز و همکارهای‌تان. نمى‌دانم ازکجا شروع کنم اول ممنونم که در این دوران سخت دانسته‌های‌تان را با ما در میان گذاشتید و با صداى گرم‌تان راه بهتر زیستن را به ما یاد دادید. من مى‌توانم بگویم که بعد از سال‌ها زندگى توانستم با درون خودم ارتباط برقرار کنم و آن را بشناسم و به خواسته‌هایش توجه کنم، بسیار از درون احساس شعف دارم و انگار الماسى در درونم مى‌درخشد، به خودآگاهى رسیدم، با دیگران دیگر کارى ندارم بهشان احترام مى‌گذرام ولى بیشتر به افکار و خواسته‌هاى خودم مى‌پردازم، تنفس‌هایم خیلى عمیق و مرتب شده، احساس سبکى مى‌کنم، پوستم خیلى بهتر و شفاف‌تر شده. از همه چیز ممنونم و از داشتن استادى مثل شما بسیار خرسندم. جا دارد اینجا از استادم خانم حافظى هم که مرا با این دوره آشنا کردند تشکر کنم به امید روزهاى بهتر و دوره‌هاى بیشتر.
من اسکندری هستم در دوره پرانایاما استاد مهدوی‌پور شرکت کردم، قبلا ویس ارسال کردم ولی احساس کردم تمام ابعاد مفید دوره را نتوانستم در ویس بیان کنم، دریافتی‌های من در دوره تصحیح دیدگاهم نسبت به غذا و کنترل اشتها و ذائقه، نوشیدن مرتب آب، خواب عمیق، شستشوی بدن و تاثیر آن در حفظ پرانا، دیدگاه‌هایی که استاد در زمینه تفکر و فضای خالی ذهن و محل زندگی آموزش دادند، توجه خاص به طبیعت و رنگ‌ها…و بی‌نهایت موارد مفید و سازنده را من در این دوره دریافت کردم، دعاگوی استاد هستم، و آماده هستم برای شرکت در دوره‌های دیگری که استاد مهدوی‌پور آموزش بدهند. از تیم پشتیبان هم کمال تشکر را دارم.
من فریبا هستم در دوره آقای مهدوی‌پور شرکت کردم، از زمان آشنایی با یوگا مشتاق یادگیری تمرینات تنفسی بودم و الان خیلی خوشحالم برای یادگیری این مبحث از استاد عزیز که این دوره بی‌نظیر را برگزار کردند. تمرینات و توصیه‌های دوره را حدود ۷۰ درصد رعایت کردم و نتایج فوق‌العاده‌ای گرفتم مثل خواب منظم و راحت و بیدار شدن صبح خیلی زود و پیاده‌روی منظم روزانه، افزایش انرژی و تمرکز بیشتر نسبت به قبل، منظم شدن تمرین یوگای روزانه، مدیریت و تمرکز بر اهداف زندگیم از نتایج دوره پرانایاما برای من بود. سپاسگزارم از استاد عزیز که این فرصت ارزشمند را در اختیارم گذاشتید که یک دوره مفید و کاربردی را تجربه کنم و بیاموزم. بی نهایت سپاسگزارم.
 

موضوع: بالا رفتن انرژی (گذراندن راحت‌تر اتفاقات ناگوار با استفاده از این بالا رفتن انرژی) این برای من مثبت‌ترین قسمت تمرینات بود.
چابکی بیشتر بدنی به خصوص در کوهنوردی
به مراتب بالا رفتن انرژی از زمان تنفس خورشیدی
بیشتر شدن تسلط روی چین‌مودرا و درک بهتر تمرینات
درک کامل انرژی و شعف درونی
آقای مهدوی‌پور من از شما ممنونم که با ایجاد آگاهی، آرامش و تفکر متعادل رو وارد زندگیم کردین و باعث شدین سرزندگیِ من، داخل ثانیه‌های زندگیم، بیشتر بشه. انگیزه‌های شفاف روزانه‌، که یا گم شده بود یا اصلا از آن‌ها خبر نداشتم، به آرامی وارد زندگی شخصیم شد. (چه کارهای روزمره و چه پرداختن به وجه‌های خصوصی‌تر). حالا عناصر تشکیل دهنده زندگیم رو ملموس‌تر و واقعی‌تر می‌بینم و لرزه‌های نگران‌کننده از درونم، آروم آروم، بیرون می‌ره و حس پاک‌تری دارم. امیدوارم شما و تیم برگزاری این کلاس‌ها پایدار و سلامت باشین. مشتاق جلسات مراقبه‌تون هستم.
معصومه هستم این دوره برایم خیلی خوب بود من مدت‌ها بود با این‌که تغذیه‌ام رو رعایت می‌کردم اما وزنم ثابت بود اما با شروع این دوره سه کیلو کم کردم حدود ۶۰ درصد از مطالب گفته شده رو رعایت کردم اما نظم و انضباط در کارهام خیلی بیشتر شده احساس می‌کنم صبر و تحملم بیشتر شده و خیلی از کارها که فکر می‌کردم غیر ممکن است به راحتی کنار گذاشتم مثل چای صبحانه، خوردن انواع نوشیدنی‌ها در هنگام صرف غذا…. از استاد بسیار سپاسگزارم.
 

موضوع: مهمترین دستاورد آگاهی کلی بدن در ارتباط با نیاز غذایی صحیح (تشخیص زمان و نیاز بدن به غذا)
سپاسگزارم از دوره فوق‌العاده بی‌نظیر، هر روز بارها ازتون سپاسگزاری کردم. همیشه آرزو داشتم آساناها رو با عشق انجام بدم و الان جزو سبک زندگیم شده و قبل از پرانایاما و مدیتیشن روزانه حتما انجام می‌دم و کلی مسرور و سپاسگزارم.
در یک مقطع نود و نه درصد انجام می‌دادم وای کلی پر انرژی و پر از عشق و وحدت بودم ولی هفته ششم به دلیل مشغله‌ای که پیش آمد نتونستم دقیق باشم.
و‌لی مهم‌تر از همه خیلی مطالب کلیدی و ظریف رو یاد دادید که روزانه وارد زندگیم کردم و عملی استفاده می‌کنم که بی‌نهایت سپاسگزارتونم.
سپاسگزارم
سپاسگزارم
سپاسگزارم
 

موضوع: آگاهی بیشتر به جسم و ذهن
سلام بر استاد مهدوی‌پور. من در هفته از این دوره تحولات جالبی در خودم دیدم. نگرش من نسبت به غذا کلا عوض شد. پرخوری عصبی خیلی کمتر شد و اراده و این حس که من می‌تونم کاری رو انجام بدم در من قوی شده. استرس و اضطراب من کم شده و به این نگرش نزدیک شدم که دنیای بیرون نمی‌تونه روی حال درونی من تاثیر بزاره. واقعا از صمیم قلبم ازتون ممنون.
اطلاعات تئوری که در جلسات می‌دهید هر بار انگیزه‌ی کمرنگ شده برای تداوم تمرینات رو قدرت می‌بخشه. امیدوارم دوره‌های دیگه‌ای با فاصله کم و با همین رویکرد برگزار کنید تا رشد درختان باغی که با تلاش خودمون و مراقبت شما در حال رشد هستند متوقف نشود.
انقدر استاد عالی و شیوه صحیح تکنیک رو راحت و خوب تدریس می‌کنن که ای کاش زودتر کلاس‌های ایشون شرکت می‌کردم حتی زمانی که کانون می‌رفتم خوشحالم دوره صحیح نشستن و این دوره رو برداشتم ممنون از استاد و تیم پشتیبان دوره‌هاشون.
 

موضوع:
– ایجاد تحول مثبت در زندگی
– احساس برگشتن به سن ۲۰ سال پیش
– بدن نرم‌تر
حرکت بهتر مفاصل
خواب بهتر
کم شدن استرس و اضطراب
خوب و سفت شدن پوست و متوجه شدن این موضوع توسط دکتر پوست
زیاد شدن میزان آب خوردن
 

موضوع:
– برای بار دوم شرکت در دوره‌ی پرانایاما و بیشتر پی بردن به اهمیت تمرین‌ها و عمیق‌تر و دقیق‌تر شدن در تمرین‌ها
ترک عادت نوشیدن چای داغ
ترک قند و شکر
– جایگزین کردن استحمام با آب ولرم به‌جای آب داغ که برای من بسیار مفید بود
تحول مثبت در زمینه‌ی کاری
دور نگه داشتن خود از تنش‌ها و هدر ندادن انرژی (مصرف انرژی در زمینه‌های سازنده)
انس با طبیعت
من زهره رستگار مقدم در دوره‌ی پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. تمرین‌هایم رو کامل و منظم بدون حتی یک روز وقفه انجام دادم. موارد تغذیه را حدود هشتاد درصد اجرا کردم. فقط دو بار فست‌فود اجباری خوردم اونم در حد سیب‌زمینی و سالاد و تاثیرش فردا در تمرین‌هایم مشهود بود. ارتباط با طبیعت، حفظ آرامش و … را حدود نود درصد انجام می‌دادم.
نتایجی که از دوره گرفتم:
وزنم ۵ کیلو کم شد.
• در طی روز از شش صبح تا ده شب پرانرژی و شاد بودم (با اینکه من از تیرویید کم‌کار مدتی است که رنج می‌برم ولی در این دوره افت انرژی و افزایش وزن رو به‌‌ هیچ‌ عنوان نداشتم) و بدون نیاز به استراحت نیم‌روزی به کارهام می‌رسیدم.
خواب عمیق و راحتی داشتم.
شکمم برای سه تا چهار بار در روز دفع داشت حتی در سفر.
پوستم براق و نورانی شده و جوش‌های کمر و پشتم کاملا از بین رفتند.
• تنظیم پریود و تجربه‌ی قاعدگی بدون درد و بدون علایم پی‌ام‌اس آزار دهنده.
• نظم و دیسیپلینی که در این دوره تجربه کردم باعث ساماندهی و انضباط خوبی در کل زندگیم شد.
افزایش اراده، تمرکز و آگاهی بیشتر در طی روز.
احساس شادی درونی و رضایت از خودم به‌خاطر تعهدم به دوره.
• در لحظه شنیدن صداهای بیرونی، داشتن پذیرش و عدم عناد و انتقاد با صداها و می‌تونستم در وسط شلوغی هم مشغول کار خودم باشم.
• تجربه‌ی حس بی‌فکری و بودن در لحظه‌ی حال در تمرین‌های سوخ پورواک، مودرای وایومودرا و مودرای سازنده.
درنهایت بی‌نهایت به‌خاطر بودن و تجربه‌ی این دوره‌ی پر از شگفتی از استاد عزیز جناب مهدوی‌پور سپاسگزارم. امیدوارم زندگی‌تون سراسر شادی، پر از اتفاقات خوش و ناب و لحظات زیبا باشه. آرامش و عشق از آنِ شما باد. ناماسته🙏🙂
درود بر شما. من صالح خسروانی مقدم در دوره‌ی پرانایامای آقای استاد مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی به‌طور منظم ۱۳.۵ نوبت را منظم انجام می‌دادم. موارد تغذیه را حدود ۹۰% اجرا کردم. ارتباط با طبیعت، حفظ آرامش، مدیریت ذهنی و تمرکز فکر را ۷۰% اجرا کردم.
حدودا ۸۰% خواب منظم داشتم.
میل به خوردن آب با دمای محیط برایم راحت شده.
– در مورد برقراری اعتدال از حجم معده در غذا خوردن و توجه به مقدار جویدن آن در عملکرد سیستم گوارشی حدود ۷۰% رعایت کردم و مفید واقع شد.
سطح انرژی نسبتا مطلوبی پیدا کرده‌ام.
از میزان ضعف عضلانی روزانه به‌مقدار زیادی کاسته شده.
– قبلا ساعاتی از بعدازظهر را گرسنگی می‌کشیدم ولی هم‌اکنون برای رفع آن برنامه‌ریزی می‌کنم.
– تا حد زیادی از گفتگوهای درونی کاسته شده و سطح آهستگی و آرامشم افزایش یافته.
 

موضوع:
من مهوین هستم و دوست داشتم تجربه‌‌ام در مورد شرکت در دوره‌ی پرانایامای استاد مهدوی‌پور رو با شما به اشتراک بذارم.
من به‌خاطر معلولیت شدید جسمیم قادر به انجام اکثر دستوراتی که در تمرین‌ها داده می‌شد نبودم اما ۹۰ درصد به کارهایی که توانایی انجامش رو داشتم متعهد بودم. با این مقدمه، از هفته‌ی سوم به بعد:
صبح‌ها با انرژی و حسی خوش از خواب بیدار می‌شم (چیزی که مدت‌ها بود آرزوشو داشتم.)
سوزش معده‌م خیلی خیلی بهتر شده.
میلم به آب با دمای محیط خیلی بیشتر شده (پیش‌تر دائم فقط آب یخ می‌خوردم.)
• تا پیش از این اعتیاد واقعی به نسکافه‌ی صبحانه داشتم و اصلا وعده‌ی صبحانه برام فقط یه فنجون شیرقهوه و چند تا بیسکوییت بود اما الان به ذوق صبحانه خوردن از خواب بیدار می‌شم!
• من قبلا دوره‌ی مدیتیشن رو هم با استاد مهدوی‌پور همراه بودم و این دو تجربه جزو تاثیرگذارترین اتفاقات زندگیم بود و از صمیم قلبم خدا رو شکر می‌کنم که توی مسیرم قرار گرفت.
سلام و روز همگی بخیر. من گلچهره صادق زاده هستم در دوره‌ی پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم. تا امروز غیر از هفته‌ی آخر که در سفر بودم و تناوب انجام تمرین‌ها نامنظم شده است تا ۸۰ درصد تغذیه را رعایت کردم و تمرین‌ها را تا ۸۰ درصد به‌صورت منظم انجام دادم. متاسفانه سفر باعث شد کمی از هفته‌ی نهم دوره فاصله بگیرم.
نتایجی که از دوره گرفتم:
۱. یبوستم بهتر شده و الان برای زمانی‌که مشکل پیدا می‌کنم راه حل دارم.
۲. همیشه ارتباط با طبیعت داشتم که در دوره پایبند بودم.
۳. اصلا دیگه مشکل سنگینی بعد از وعده‌ی غذایی ندارم.
۴. تناوب تمرین به جریان روزانه‌ام نظم داد.
۵. باعث شد هر روز یوگا کنم.
۶. بیرون‌ریزی‌هایی داشتم که بعد منجر به احساس بهتری شد و من هم جلوی بیرون‌ریزی‌هام رو نگرفتم.
در روزهای آینده تلاش می‌کنم به نظم قبلی باز گردم.
 

موضوع:
از بین رفتن احساس ضعف و گرسنگی دائمی که داشتم با رعایت اصول تغذیه‌ی دوره و رعایت میزان آب مصرفی (افزایش نوشیدن آب)
شفا‌ف‌تر شدن پوست
توجه و نظم در غذا خوردن (رعایت حجم مصرفی غذا)
حس کردن بهتر و شفاف‌تر طعم‌ها
آرام‌تر شدن (بیان تجربه‌ی حفظ آرامش حتی در مواقع بحران غیر قابل پیش‌بینی که دخل و تصرفی در آن ندارم.)
بالا رفتن و احساس جریان انرژی نه تنها در تمرین‌ها بلکه در تمام کارهای روزمره
– امکان رجوع به تنفس در لحظات مختلف و کسب آرامش
سلام من خانمی ۴۰ ساله هستم که در دوره‌ی پرانایامای استاد مهدوی‌پور شرکت کرده‌ام و از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی به‌طور متوسط حدود ۱۰ نوبت را منظم انجام می‌دهم. موارد تغذیه را حدود ۹۰٪ اجرا می‌کنم. در ارتباطم با طبیعت، خیره شدن به آبی آسمان و گوش سپردن به خروش رودهای درکه و سکوت کوه‌های جاده‌ی هراز و همچنین حفظ آرامش و … حدود ۴۰٪ تعهدم را اجرا کردم.
نتایجی که از این دوره گرفتم بسیار است از جمله:
چهار کیلو کاهش وزن داشتم بدون آنکه اذیت شوم و در طول دوره احساس گرسنگی و کم‌طاقتی داشته باشم.
• احساس انرژی و نشاطم بسیار بیشتر از قبل است و در عین حال آرامشی که دارم پویا و جان‌بخش است.
از کرختی، بی‌حسی، سنگینی و احساس پیری و از کار افتادگی که قبل از دوره سراسر وجودم را گرفته بود اثری نیست.
یبوستم کاملا برطرف شده است.
پوستم شفاف، شاداب و درخشان شده است و نفس کشیدن منافذش را به‌وضوح احساس می‌کنم.
• استفاده از زبریِ مطلوب لیف با الیاف طبیعی تجربه‌ی بسیار دلنشینی است.
حس بویایی‌ام تقویت شده و در شناختن غذاهای سمی و فضای آلوده کمکم می‌کند.
با سوپ سبوس ارتباط بسیار خوبی پیدا کرده‌ام به‌خصوص که ترکیب زنجبیل و آبغوره و لذت جویدن کرفس و هویج و چغندر زنده زیر دندان‌ها، گرما و آرامش بسیار مطبوع و لذت‌بخشی را برایم هر روز رقم می‌زند.
• اضافه کردن عطر ترخون خشک و زیره‌ی سیاه در وعده‌های غذایی و همچنین عطر چای بابونه و دارچین در نیم‌روز تنوع خوشایندی برای ذائقه‌ام به‌وجود آورده است.
• استفاده از میوه و مغزها به‌عنوان میان‌وعده بسیار موثر است.
عطش مناسب برای نوشیدن روزی دو لیتر آب گوارا بخشی از لذت‌های این روزهایم شده است.
خشکی مفاصل، تنبلی اندام‌ها و دردهای موضعی در بدنم از بین رفته است.
نفس‌های عمیقم از پایین‌ترین بخش شش‌ها آنقدر به‌وضوح است که تا قبل از این دوره اصلا آگاهی به چنین فضایی نداشتم.
ساعت خواب مفیدم در طول شبانه‌روز تنظیم شده است.
علاقه و اعتمادم به خویشتن خیلی بیشتر از سابق است و از اینکه به خودم توجه می‌کنم و برای خود وقت می‌گذارم احساس خوشایندی دارم.
• لحظه لحظه‌ی حیاتم سرشار از انگیزه و حس خوب است حتی اگر مشغول به کار خاصی نباشم، حتی اگر هیچ کسی نباشم و حتی اگر تنهای تنها باشم.
اعتیاد فراوانم به فضای مجازی به‌شدت تعدیل شده است.
• احساس مسئولیتم نسبت به خانواده و پذیرشم محکم‌تر شده است به‌خصوص در کنترل مسائل مربوط به بیماری پدرم توانایی و صبر به اندازه‌ای داشتم.
• در مرگ یکی از عزیزانم که بیمار بود و گمان می‌کردم برایم بسیار سنگین باشد، سوگواری‌ام به اندازه بود.
– در کل تجربیاتی متفاوت که از ابتدای دوره و در تمام تمرین‌ها داشته‌ام آنقدر زیاد است که کلمات برای توصیف‌شان، احساس واقعی‌ام را محدود می‌کنند. بدون شک هیچ‌یک از این‌همه تجربه‌ی متفاوت در این دوره برایم به‌وجود نمی‌آمد مگر با وجود راهنما و استادی کاربلد و راه آشنا و همراه، همچون استاد مسعود مهدوی‌پور عزیز که به گمانم تمامی دروس و آموزه‌هایش را خود، تماما زیسته است. بی‌گمان جهان ِ امروز به افرادی دانا، آگاه، پرتوان و بی‌آلایش چون ایشان نیازی اساسی دارد. برکت، عشق و شادکامی را برای استاد عزیز و تک تک همراهان تیم پشتیبانی کانون یوگا آرزومندم و مطمئنم که با برگزاری دوره‌های آتی دوباره به این جمعِ بی‌نظیر ملحق خواهم شد.🙏😊
 

موضوع:
با درود فراوان خدمت استاد ارجمند و شما عزیزان.
دوره‌ی پرانایاما برای من بی‌نظیر بود:
– به لحاظ جسمی خیلی پرانرژی‌تر و سرحال‌تر از قبل هستم.
انگیزه‌ی من رو بیشتر کرده.
– با اینکه در طول دوره سرما هم خوردم ولی سریع‌تر از همیشه خوب شدم.
در کل بسیار برای من مفید بوده و این دوره‌ی بسیار باارزش رو قطعا به دیگران هم توصیه خواهم کرد چون نتایج عالی بود و در دوره‌های دیگر شما حتما شرکت می‌کنم.🙏🏻 بی‌نهایت سپاسگزارم از شما استاد ارجمند و همه‌ی عزیزانی که در تیم و گروه شما همکاری می‌کنند به بهترین شکل ممکن و بهترین‌ها رو براتون آرزو دارم. موفق و سلامت باشید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
سلام من سارا هستم در دوره‌ی پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
تمرین‌ها در مجموع ٧٠٪ و موارد تغذیه چون شبیه به سبک غذایی خودم بود به غیر از دو-سه مورد مصرف شکلات در مناسبت‌ها، تقریبا کامل رعایت شد.
ارتباط با طبیعت ۶٠٪ ؜انجام شد.
نتایجی که از دوره گرفتم:
١- مهم‌ترین و مفیدترین تاثیر، کم‌تر شدن لرزش صدا موقع صحبت کردن بود. این تاثیر آنقدر برام ارزشمنده که آرزو می‌کنم ای کاش ١۵ سال پیش در این دوره شرکت می‌کردم.
٢- افزایش اعتماد بنفس.
٣- بیشتر شدن توان فیزیکی، به‌طوری‌ که کارهای روزانه را نسبت به قبل از شروع دوره با خستگی کم‌تری می‌تونم انجام بدم.
۴- از دو هفته‌ی اخیر که تنفس خورشیدی رو انجام می‌دم و پیاده‌روی روزانه را همزمان به برنامه‌ی زندگیم اضافه کردم، سطح انرژیم به‌طرز محسوسی بیشتر شد.
من از شرکت در این دوره بی‌نهایت خوشحالم. قبل از ثبت‌نام می‌دونستم قراره سه ماه متفاوت و بی‌نظیر رو تجربه کنم و دقیقا همین‌طور شد.
تک تک تنفس‌ها مخصوصا تنفس‌های زنبوری، یوجایی و خورشیدی عالی بودند.
بسیار ممنونم از شما بابت برگزاری این دوره‌ی تاثیر گذار، منظم، بااعتدال و پشتیبانی خوب‌تون.
سلام محسن هستم دوره‌ی پرانایامای زمستان ۱۴۰۰ شرکت کردم.
این دوره برای من عالی بود.
– من همیشه طبیعت می‌روم اما با گذراندن این دوره نحوه‌ی ارتباط با طبیعت بسیار برام شگفت‌انگیز است.
– در تغذیه نزدیک به ۶۵ درصد رعایت کردم و سعی می‌کنم بیشتر از روغن زیتون بکر و کنجد و روغن محلی استفاده کنم.
– از سوپ سبوس بگم عالی با سبزیجات معطر.
– از آشپزی بگم عاشق آشپزی خودم شدم برام مثل مراقبه است.
اشتهام خیلی خوب شده.
وزنم نزدیک به ۳ کیلو کم کردم.
قبلا دچار التهاب عصبی در ناحیه‌ی پشت و گردن بودم که با انجام تمرین‌ها خوب شدم.
– استفاده از تکنیک مکث و نظاره‌گر بودن به خود یک تکنیک شگفت‌انگیزی بود که برای من همان معجزه است.
تمرین‌ها را در حدود ۶۰ درصد انجام دادم.
– از کتاب‌ها بگم “هر روز برای همان روز” یک دوست واقعی و زنده است.
این دوره و دوره‌ی مدیتیشن یک هدیه بود از جانب خداوند مهربان.
سپاسگزارم از استاد مهربان آقای مهدوی‌پور عزیز و از صمیم قلبم برای‌تان طلب خیر و برکت و سلامتی می‌کنم و سپاسگزارم از کانون یوگا و تیم پشتیبانی. باشد که بذر نیک‌خواهی در همه جا جاری باشد.
 

موضوع:
– احساس سبکی و آرامش
– بهبود وضعیت خواب
– دو کیلو کاهش وزن
سلام من سعید امین‌الرعایا هستم. من در شرایط درمان بیماری کلیوی و پس از عمل پیوند کلیه برای بازیابی خودم شروع کردم. در شرایطی سطح انرژی‌ام بسیار افت کرده بود، به واسطه‌ی داروهای پیوندی دچار اختلال در گوارش و تمرکز شده بودم. من این دوره را در گذشته به شکل دیگری دو بار گذرانده بودم اما لازم بود آن‌را مجدد در زندگی بیاورم. در چنین شرایطی با ۶۰% تمرین‌ها توانستم خودم را همراه کنم. هرچند این مقدار در قیاس با گذشته بسیار افت در تعهدم به دوره‌های آقای مهدوی‌پور بود اما با توجه به شرایطم روا دانستم. نتیجه‌ی دوره برایم در لحظاتی شفاف شد و چشمک زد. سه هفته است که خارج از تهران مقیم شده‌ام تا از طبیعت و پیاده‌روی بهره‌مند شوم و تمرین‌های تنفسی را در هوای مناسب انجام دهم.
– وزنم ۲ کیلو کم شده است.
فاکتورهای خونی در آزمایش‌ها مانند اوره، قند و اسیداوریک و کراتینین به‌طور چشم‌گیری بهبود بخشیده شده است.
تمایل دارم حتی اگر شده آخرین لحظات دوره هم خودم را با ریتم دوره تنظیم کنم و برایم مهم است یک روزی بتوانم این ساختار را در زندگی هم مستقر کنم. سپاس از استاد مهدوی‌پور که هر کجا در زندگی به بن‌بست خوردم برایم حاضر بودند و موجبات تحول شخصی من را از ۱۳۸۲ فراهم نمودند.
من در دوره‌ی پرانایامای استاد مهدوی‌پور شرکت کردم.
از ١۴ نوبت تمرین‌های هفتگی به‌طور متوسط ٩ نوبت آن‌را انجام داده‌ام. توصیه‌های تغذیه‌ای را ٧٠٪؜ رعایت کرده‌ام.
ارتباط با طبیعت ١٠٪؜ فقط در حد نگاه کردن به طلوع و غروب آفتاب.
– به‌طور کلی احساس انرژی بیشتری می‌کنم و بدنم گرم‌تر شده است چون قبلا همیشه بدن و دست و پاهایم کمی سرد بود.
– انجام تنفس‌ها و تمرکز هرچه به جلسات پایانی نزدیک‌تر شدیم کلا برایم راحت‌تر شده و فشار خیلی کم‌تری را احساس می‌کنم و در هنگام انجام تنفس‌ها آرامش ذهنی خوبی دارم.
– از آنجایی که مقداری وسواس داشته‌ام، فکر می‌کنم این روزها تصمیم‌گیری و عمل کردن برایم راحت‌تر و سریع‌تر شده است.
وضعیت گوارشی‌ام کلا مطلوب است و تقریبا میل به خوردن غذاهای سمی را از دست داده‌ام.
– استحمام هر روزه نیز عادت خوب دیگری است که آن‌را در این دوره کسب کرده‌ام و احساس بسیار خوبی نسبت به آن دارم.
امیدوارم با ادامه‌ی تمرین‌ها دستاوردهای بیشتری هم داشته باشم. از زحمات استاد گرامی جناب آقای مهدوی‌پور قدردانی و تشکر می‌کنم.
 

موضوع:
– حس آرامش و کنترل بهتر خود در مواقع ناراحتی
– کاهش چشمگیر علائم بیماری که داشتم
سلام. دوره‌ی پرانایامای استاد آقای مهدوی‌پور را برای دومین بار شرکت می‌کنم. از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی حدودا ۸ نوبت را انجام داده‌ام که افتخاری نیست و نگاهم همچنان به انجام دو نوبت در روز می‌باشد.
– تجربه‌ای را در روز اول تمرین داشتم که مایل هستم با شما شریک شوم: اولین روز دوره را در شرایطی شروع کردم که شدیدا احساس درد داشتم و می‌بایست به پزشک مراجعه می‌کردم که به‌طور معمول پزشکان صبح‌ها درگیر بیمارستان و بیماران بستری در آن هستند. پس شروع به نوشیدن آب، اولین درس دوره کردم. هر چقدر بیشتر آب می‌نوشیدم آرامش بیشتر و درد معده‌ی کمتری را تجربه می‌کردم. (البته این نوع درد معده چندان هم با من ناآشنا نیست. هر بار که شعور خوردن را از دست می‌دهم یا پرخوری می‌کنم یا نامناسب از خوراکی‌ها استفاده می‌کنم این درد به سراغم می‌آید.) تا اینکه نزدیکی‌های ظهر، دیگر دردی نمانده بود که نیاز به پزشک داشته باشم و چقدر زندگی بدون درد لذت‌بخش است. سپاس استاد به‌خاطر این پیشنهاد ویژه‌ی نوشیدن آب.
– در رابطه با ارتباط با طبیعت از همه کم‌تر اجرا شد. البته اگر رسیدگی به گلدان‌های داخل منزل را هم جزئی از طبیعت بدانیم می‌توانم امتیاز بیشتری به خودم بدهم مثل پرورش هویج، شلغم و سبزی خوردن. واقعیت اینکه در زمان کرونا خارج منزل ماندن به هر دلیلی و زمان طولانی، باعث می‌شه که بدن درد یا سردرد و کوفتگی و خستگی را تجربه کنم. در نتیجه ترجیحم‌ بیشتر، در منزل ماندن هست.
از دیگر مزیت‌های این دوره:
افزایش قدرت اراده هست که در طی روز احساس می‌کنم.
– از سطح انرژی بهتری نسبت به قبل از دوره برخوردار شده‌ام.
آرامش نسبی بیشتری دارم.
– از مدیریت ذهنی و تمرکز فکر بهتری برخوردار شده‌ام.
تجربه‌ی زمان حال را در یوگامودرا، تنفس خورشیدی و تنفس یوجایی حس می‌کنم که با هیچ حسی قابل مقایسه نیست خیلی بکر و خاص هست.
خواب شبانه‌ی بهتری را تجربه می‌کنم.
– موارد تغذیه را حدود ۷۰٪ رعایت کرده‌ام. در مورد گوارشم: تقریبا دیگر دچار نفخ نشده‌ام و در حجم مصرفی غذاها توجه بیشتری دارم و سعی می‌کنم آگاهانه از آن‌ها استفاده کنم.
یبوست را کم‌تر تجربه می‌کنم.
سنگینی بعد از غذا را تقریبا دیگر تجربه نمی‌کنم.
توجه به جویدن غذا هم از تجربیات لذت‌بخش بود و هست.
البته انتظارات از خودم زیاد است و امیدوارم بتوانم روزی تمامی موارد گفته شده در دوره را مطلوب‌تر انجام بدهم و به تکامل نزدیکتر شوم.
آقای مهدوی‌پور ممنون که هستید. سلامت شاد و در امنیت و آرامش و رضایت درون بمانید. راه‌تان هموار و سرشار از نور باشد.
با سپاس از تیم تخصصی‌تان برای آماده‌سازی ویدئو و با احترام و سپاس از تمامی دست‌اندرکاران.
میترا ارزیده هستم از شاگردان کانون یوگا و دو دوره‌ی پرانایامای ۱۴۰۰
استاد عزیز سلام. در ۶ اسفند ماه برادر ۳۷ ساله‌ی عزیزم که تازه یک ماه بود ازدواج کرده بود رو ازدست دادم. فکر می‌کنم اگر زمانی قبل از بودن در این دوره این اتفاق برام می‌افتاد چنین تاب و تحمل نمی‌آوردم. تمرین‌های تنفس، رژیم غذایی خیلی بهم کمک کرد. جدا از این دوره دوره‌های یوگانیدرا و مدیتیشن هم در تحمل این رنج داره کمکم می‌کنه. غم بزرگ و سنگینیه ولی حلولش باعث شد که به این روش زندگی ایمان بیشتری پیدا کنم.
ازشما به‌خاطر انتقال این آگاهی و از برادرم به‌خاطر ثبت‌نامم در این دوره یک دنیا ممنونم.
برای آرامش روح محمود عزیزم و صبوری خودم وخانواده‌ام درخواست انرژی و دعا دارم🙏
با سلام من غزل در دوره‌‌ی پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرینِ هفتگی به‌طور متوسط حدود ۸ نوبت را منظم انجام می‌دادم. موارد تغذیه را حدود ۵۰% اجرا کردم. ارتباط با طبیعت، حفظ آرامش و … را حدود ۲۰% انجام می‌دادم.
نتایجی که از دوره گرفتم:
وزنم کمتر شده.
احساس انرژی بیشتر و در عین حال آرامش دارم که قبلا نداشتم.
خوابم بهتر شده.
یبوستم برطرف شده.
پوستم بهتر شده و شاداب‌تر شده‌ام.
افکارمو خیلی راحت‌تر کنترل می‌کنم و دیدم بیشتر مثبت شده و انگیزه‌ام بیشتر شده.
واقعااااا از استاد تشکر می‌کنم که راه سلامتی و درست زندگی کردن رو آموزش می‌دن 🙏🙏
در دوره‌ی قبلی مدیتیشن شرکت کردم و بسیار موثر بود و‌ سپس با شرکت در این دوره یعنی پرانایاما به تغییر و تحول خیلی بزرگی دست پیدا کردم. مشکلی که واقعا باعث آزارم می‌شد و لحظه به لحظه همراهی‌ام می‌کرد و ذهنم دائما در حال یادآوری این موضوع که ریشه در کودکی‌ام داشت، بود و همیشه باعث ترس و عذاب من می‌شد، به قدری کمرنگ شده که به راحتی می‌توانم بگویم به صفر رسیده و این موضوع انگیزه‌ی من را چند برابر کرده برای ادامه‌ی تمرین‌هایم و‌ درک این موضوع و گرفتن تاثیر خوب در این مدت کوتاه برایم بسیار لذت‌بخش هست. با سپاس فراوان از شما استاد عزیز.
من مریم اسدی از چهارده نوبت تمرین هفتگی حدودا ده تا رو شاید انجام دادم در هفته‌های اول هر چهارده نوبت رو انجام دادم.
– از لحاظ رعایت غذایی تا حد زیادی موفق بودم چون قبلا هم عادت به سالم‌خواری داشتم ولی این دوره درک عمیق‌تری از مسیر تغذیه بهم داد.
– این دوره برای من حس عمیق پیدا کردن چیزی که همیشه دنبالش بودم رو داره. من قبل از این دوره چند سال بود که تلاش در بهبود روانم و آرامشم با خواندن کتاب‌های روان‌شناسی داشتم ولی اون موقع نمی‌فهمیدم که نمی‌شه وقتی سال‌ها عادات بد روانی رو تمرین کردی در زندگیت، فقط با خواستن نمی‌شه ا‌‌ونا رو جایگزین با عادات خوب کرد ولی کلاس‌های شما برای من کار هزاران کلاس روان‌شناسی رو‌ کرد من خیلی mindful شدم. توانایی که در آگاهی پیدا کردن و مانیتور کردن روانم پیدا کردم منو شوکه کرده.
واقعا خیلی خوشحالم که در مسیر زندگیم قرار گرفتین ولی حس می‌کنم هنوز نیاز دارم از آموزه‌هاتون بهره ببرم.
سلام آقای مهدوی‌پور. به نظرم و بدون تعارف کلمات به اندازه‌ی کافی بارِ معنایی (با بیان و سوادِ من) جهت ابراز سپاسگزاری از این انتقال خالصانه‌ی دانش و آگاهی را ندارند، بسیار گفتن و نوشتن لازم دارم تا منظورم را آن‌گونه که در زندگی حس می‌کنم انتقال دهم، شاید ادیبی شیرین سخن لازم است تا با ظرافت و تاثیرگذاری از کلمات استفاده کند و بگوید چه میزان از شما آموختم و تفاوت را در زندگی احساس کردم. برای همگان این آشنایی را با شما یا با استادی با این میزان آگاهی، تسلط، دقت و تعهد آرزو دارم. تلاش می‌کنم کوتاه و گویا حداقلی از آنچه دریافت کردم را بنویسم؛ مدت زیادی‌ست که می‌خواهم پیامی را به عنوان سپاس‌گزاری ارسال کنم، نه فقط برای این دوره، برای لحظه لحظه‌ی زندگی‌ام از زمان آشنایی با کانون یوگا و شما و آموزش‌هایی که گرفتم (تا حدودی به کار بستم) و تفاوتِ شخصیت، آرامشِ درونی، قدرتِ اراده، پایشِ ذهن و جسم و ایجاد پایگاه درونی برای انجام آنچه می‌خواستم و توان مدیریت و اجرای آن‌را با این کیفیت نداشتم را تجربه کردم و چه بسا تمام زندگیم به همین دلیل تغییر کرده است، نه یکی دو ماه، بلکه حدود نُه سال تاثیر کوتاه مدت و بلند مدت اجرای آموخته‌هایم را تجربه کرده‌ام. این “لحظه لحظه‌” یعنی در سختی‌ها، هیجان‌ها، فشارها، تصمیمات تاثیرگذار در روند زندگی و چه بسیار مواردی که ناخودآگاه آموزش‌هایی که گرفتم به من یاری دادند!
– پیش‌ترها پزشکِ خانوادگی از تعداد مراجعات من (به‌دلیل بیماری یا توهم بیماری) به ایشان کلافه شده بودند و روزی از من خواستند مدتی به ایشان مراجعه نکنم، بیش از شش سال است که به هیچ پزشکی نیاز نداشته‌ام.
– کاهش حدود ده کیلو وزن بدون ورزشِ حرفه‌ای و تمرین‌های فیزیکی سنگین که سال‌ها انجام می‌دادم با اجرا و آگاهی به آنچه می‌خورم و می‌نوشم و همچنین آگاه بودن به محل و مکانی که در آن زندگی می‌کنم.
– خاتمه دادن به پانزده سال کارِ پر استرسِ حرفه‌ای که برای داشتنِ ثروتِ بیشتر و شهرت آن‌را دوست داشتم و انجام می‌دادم و بعد از هشت سال از رها کردنِ آن بسیار دارا و خوشحال‌تر هستم و چه بسا خلاق‌تر و آگاه به سایر توانایی‌هایم.
– ماندن، یاری و هم‌زیستی شاد در کنار مادرم در طولِ دو سال بیماری سختِ سرطانش، وقتی همه‌ی پنج نفر اعضای خانواده‌ام دچار سردرگمی از شوک بیماری بودند و گرفتارِ روزمرگی‌هایِ زندگیِ صنعتی و در پایان، پذیرش درگذشتِ مادرم با آرامش و حتی شادی برای خودم و “مامان”.
– بعد از سال‌ها شک و ترس از سفرِ دراز مدت با کوله‌پشتی (با هزینه‌ی کم، بدون مقصد مشخص) حالا سه سال است که فقط با یک کوله‌پشتی و چادر بدون شغل و درآمد (با کار داوطلبانه برای هنر و حیوانات) سفر می‌کنم با خانه‌ای بر دوش با کمترین وابستگی به آنچه دارم و می‌آفرینم.
– حذف انسان‌های سمی (در نظرِ من) که هنوز هم بسیار عزیز هستند و هیچ‌گاه نمی‌توانستم زندگی را بدون آن‌ها تصور و تحمل کنم و حالا چقدر هر دو طرف از این تصمیمِ من خوشحال‌تریم.
این‌ها حداقل ولی بزرگ‌ترین تصمیمات زندگی من در طول حدود این نُه سال آشنایی با شما و کانون یوگا بودند. در این دوره‌ی پرانایاما (حداکثر چهل درصد توان اجرای آموزش‌ها و تمرین‌ها را داشته‌ام)؛
– بعد از سال‌ها آرزوی اجرا در برابر دیگران با صدایی رسا که نمی‌لرزد و حالِ خوب را انتقال می‌دهد بالاخره در مقابل دیگران خوانندم و چه بازتاب خوبی داشت، سازها با تمام اختلافِ فرهنگِ موسیقی و زبانِ فارسی، من را همراهی کردند و حتی از میزان انرژی که به دوستان انتقال یافت هنوز هم همگی در عجبیم و این در این حدودِ دو ماه ادامه داشته است.
– بعد از ارتکابِ اشتباهی با توجه به عدم آگاهیِ دوستم به اصل موضوع مشکل را (در نظرِ او) حل کردم، در تمام طول تمرین در آن روز این سواستفاده از ناآگاهی او روی دوشم سنگینی می‌کرد و تمرکزم را گرفته بود، دقیقا بعد از اتمام تمرین او را در آغوش گرفتم و با معذرت خواهی به سواستفاده از عدم آگاهی او اعتراف کردم، او نیز عذرخواهی من را پذیرفت و این اولین بار بود که اعتراف به اشتباه به جای لاپوشانی آنقدر در نظرم شیرین آمد.
– بعد از بیست سال زندگی مشترک بالاخره آنچه تمام این سال‌ها از همسرم پنهان می‌کردم و به خاطر آن دروغ می‌گفتم و بزرگ‌ترین دلیل اختلاف ما است را با صداقت ابراز کردم و بدون کوچک‌ترین شکی به این‌که او باید آگاه باشد همه را با او در میان گذاشتم و چنان بازخورد با آرامشی گرفتم که حسرت می‌خورم چرا تمام این سال‌ها را با دروغ و دغل هدر دادم.
– یک انسان سمی را که بسیار در کنارش آرامش (کاذب) داشتم و به مدت شش ماه تلاش می‌کردم تا بیشتر به او نزدیک شوم با یک تصمیمِ آگاهانه و چشمانی باز از زندگی‌ام حذف کردم.
این‌ها تا همین‌جا برای من تمام آنچه است که از زندگی‌ام انتظار دارم؛ تغییر، تعادل و عدم وابستگی! این را هم اضافه می‌کنم که در این چند سالِ سفر با بسیاری اساتید علوم ماوراء! برخورد داشتم و حتی در کنارِ ایشان زندگی کرده‌ام و در دوره‌هایِ ایشان هم شرکت کرده‌ام (صرفا جهت کنجکاوی) و هیچ‌گاه این قدرتِ اراده‌ی به تغییر و آگاهی را که در دوره‌های شما دریافت کردم حس نکرده‌ام و همچنین هرگز این‌گونه تاثیرگذاری در روش زندگی را در هیچ‌یک از آن دوره‌ها تجربه نکرده‌ام. بسیار خوشحالم که شما در آموزش به واقعیت و آنچه وجود دارد و قابل حس و درک است می‌پردازید و دانش‌تان را به این شکل حقیقی، فیزیکی، محسوس و قابل درک انتقال می‌دهید.
با آرزوی شادی و سلامتی سهیل کلاته بهمن ١۴٠٠ (با سلام و تشکر فراوان از تیمِ حرفه‌ای و خوش سلیقه‌ی پشتیبانی بابت ایجادِ تجربه‌ی گرفتن سرویس عالی)
می‌دونم هنوز خیلی راه دارم، هنوز باید خیلی تمرین کنم، هنوز مسیر طولانی است اما حسی که درونم بود رو خواستم به اشتراک بزارم. انقدر حس نیاز می‌کنم به تمرین‌ها و حس می‌کنم اون چیزی بوده که همیشه دنبالش بودم بعد از انجام تمرین‌ها گریه‌ام می‌گیره چون حس می‌کنم به رسالت روح و زندگیم خیلی نزدیک می‌شم. قدم می‌زنم این بار با حضور با تنفس با تصمیمی شفاف بدنم را حس می‌کنم قطرات اشکِ شوق در قلبم و کنجکاوی در چشمانم راه می‌روم در پائیز، در بهار، در سفیدی برف‌ها، در آفتابِ تابستان و در این تغییرات و ناپایداری احساسات و زندگی را بیشتر حس می‌کنم؛ با آن می‌رقصم آن‌را با تمام وجود می‌پذیرم و با آن صلح می‌کنم؛ می‌دانم که بخشِ جدایی‌ناپذیر زندگی تغییراتِ آن است. استادان روحی خود را به یاد می‌آورم، هر انسانی که بودنش در زندگیم سراسر برایم درس بود و تجربه و رشد و روحِ من که هر روز غنی‌تر می‌شود و خطوطِ زندگی را در خود جای می‌دهد. به یاد می‌آورم استادم را و با عشق برای آگاهی که از روحِ بزرگش دریافت کردم تماما عشق و انرژی می‌فرستم هرکجا که باشد وجودش را گران‌بها می‌دانم و تنها تلاشم این است که با تعهدم در تمرین شکرگزارش باشم؛ باشد که روزی بتوانم بخشی از وجودِ تاثیرگذارش را در خود تقویت کنم و من نیز باعثِ تاثیراتِ عمیقی در زندگی دیگران شوم و شاید امروز روزی باشد که این‌گونه حس کنم به خواسته‌ی قلبی خود کمی نزدیک‌ترم.
نامه‌ای از من به استادم مسعود مهدوی‌پور
من توانستم حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تعهداتم را در ورزش‌ها و تنفس‌ها و حدود ۷۰ درصد در تغذیه رعایت کنم.
– انرژی روانی مناسبی نداشتم ولی با انجام وظایفم سطح انرژیم بالاتر رفت.
– توانستم با کمک دوره قرص اعصابم را زیر نظر پزشک کاهش دهم.
تمرکزم نسبت به سابق بهتر شده.
بسیار مشتاقم در دوره‌های بعدی با توان و دقت بیشتری شرکت کنم.
این بار دوم است که در دوره شرکت می‌کنم و شگفت‌انگیزه که دوره نه تنها برام تکراری نیست بلکه از قبل لذت‌بخش‌تره. متوجه شدم که در این مدت، از دوره‌ی گذشته تا به حال، چه‌طور سبک زندگیم به تدریج دگرگون شده، حتی مکان‌هایی که برای خرید مواد غذایی می‌رم تغییر کرده، کمتر به سوپرمارکت می‌رم و بیشتر به میوه‌ فروشی. جالب‌تر اینکه من که علاقه‌ای به آشپزی نداشتم، در طول این حدود نه ماه، به آشپزی علاقمند شدم و ذائقه‌ام تغییر کرده، به شدت به مواد قندی علاقه‌مند بودم ولی الان درک چشاییم انگار عمیق شده و مزه‌ی شیرین رو توی خوراکی‌های سالم مختلف حس می‌کنم و نیازی به خوردن مداوم قند و شیرینی و مشتقاتش ندارم. خیلی تغییرات خوشایند دیگه هم اتفاق افتاده. خیلی ممنونم که کشف امکان‌پذیر بودن چنین تغییر عمیقی رو به ما یادآوری کردید 🙏🏽
از اردیبهشت امسال شروع به خواندن کتاب “هر روز برای همان روز” کردم، در تمام این مدت از خواندن هر صفحه‌ی آن که مختص به یک روز است لذت می‌بردم اما از زمانی‌که دوره‌ی پرانایاما را با شما شروع کرده‌ام ادراکم از مفاهیم کتاب و ارتباطم با نوشته‌های شما کیفیت و عمق بیشتری پیدا کرده است. به‌خاطر “همه چیز” از شما سپاسگزارم. همیشه شاد و کامروا باشید.
درود و سپاس از دوره‌ی بسیار بسیار عالی پرانایاما. به نظر من این دوره عصاره‌ی چهل و چند سال دانش و تجربه‌ی شماست که با بزرگواری در اختیار ما قرار می‌دهید.
درودها خدمت شما استاد ارجمند و همه‌ی عزیزانی که پاسخگو هستند. فقط خواستم تشکر کنم واقعا دوره بی‌نظیر و فوق‌العاده عالی است. سپاس فراوان از شما 🙏🏻
با سلام و درود فراوان من مریم هستم. برای دومین بار در سال 1400 در دوره‌ی پرانایامای استاد ارجمند آقای مهدوی‌پور شرکت کردم.
از 14 نوبت تمرین هفتگی به‌طور متوسط حدود 10 نوبت، موارد تغذیه 85 درصد و ارتباط با طبیعت را 70 درصد انجام دادم.
بسیار خرسندم که برای دومین بار در این دوره شرکت کردم و باعث موفقیت بیشتر در صحیح اجرا کردن تکنیک‌های تنفسی برایم شد.
– مثلا تنفس سوخ پورواک که تا پایان دوره‌ی قبل هنوز به آن مسلط نشده بودم و اجرای 4 نکته‌ی همزمان برایم سخت بود. در ابتدای این دوره توانستم مدیریت بر 4 نکته را به‌دست آورم و به گونه‌ای معمای این تنفس برایم حل شد.
تنفس زنبوری همانند دوره‌ی قبل تاثیر قابل توجهی در آرام کردن ذهنم داشت.
تنفس مهتابی در کاهش سردردهایم موثر بود. سردردهای میگرنی شدیدی که قبلا داشتم و با خوردن مسکن‌های قوی باز هم ادامه داشت، در طی این دوره تا حدود 90 درصد کاهش پیدا کرد و الان 2 ماه است که هیچ نوع مسکنی برای سردردهایم مصرف نکرده‌ام و با تکنیک‌های آموزشی استاد بر درد غلبه می‌کنم.
ترک کامل نوشیدن کوکا کولا و نسکافه که عادت داشتم به‌طور روزانه مصرف کنم و ایجاد عادت جدید نوشیدن آب فراوان در بهبود سردردهایم بسیار موثر بود.
از استاد گرامی برای بازگشت سلامتی‌ام صمیمانه سپاسگزارم.
– به‌علت از دست دادن مادرم در سال گذشته و آسیب روحی سنگین ناشی از آن، با توجه به شرایط روحی نامناسب و پیچیده‌ای که در این دوره از زندگی داشتم انجام تمرین‌های پرانایاما برای من تبدیل به پایگاهی شده بود برای گریز از فشارهای روحی و آرام کردن ذهنم در موقع بحران. از اینکه بعد از این در زندگی چنین گریزگاهی را در هنگام ناملایمات دارم بسیار خشنودم.
پراکندگی ذهنی که قبل از دوره داشتم کم‌تر شده و الان که در پایان دوره‌ی تحصیلی دکتری هستم تمرکزم برای نوشتن متون علمی بهتر شده است.
از استاد عزیز و بزرگوار جناب آقای مهدوی‌پور برای گسترش بی‌دریغ آگاهی و تجربه و دانش‌شان از طریق برگزاری چنین دوره‌ی پربار و ارزشمندی بی‌نهایت سپاسگزارم. سلامتی و شادی و خیر و برکت فراوان را برای استاد عزیز و تیم همراه‌شان از خداوند آرزو دارم. بی‌صبرانه منتظر دوره‌های بعدی استاد هستم. از تیم پشتیبانی برای ارائه‌ی دوره‌ی با کیفیت عالی بسیار ممنونم. مانا باشید. با سپاس و احترام.
 

موضوع
افزایش تمرکز
سطح انرژی بالا
آرامش
– نود درصد مواقع بودن در لحظه
خواب خوب
کم شدن محسوس ترس‌
با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت جناب استاد مهدوی‌پور عزیز و تیم خوب‌شون.
من فهیمه هستم و در دوره‌ی پرانایامای زمستان ۱۴۰۰ شرکت کردم.
بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد به انجام تمرین‌های هفتگی متعهد بودم. خیلی کم پیش اومد نوبت تمرینی رو از دست بدم.
به‌طور کلی این دوره زندگی من رو منظم‌تر و هدفمندتر کرد.
از لحاظ تغذیه به‌جز سوپ سبوس بقیه موارد رو رعایت کردم.
حدود ۵۰ درصد ارتباط با طبیعت داشتم.
اثرات دوره برای من بسیار مشهود بود.
– در طول روز چرخش جریان انرژی رو توی فضای سرم احساس می‌کنم.
– قبل از این دوره دوره‌ی مدیتیشن استاد رو شرکت کرده بودم. همراهی این دو دوره برای من اعجازبرانگیز بود. چرا که میگرنم که بسیار درمونده‌ام کرده بود شکر خدا کاملا برطرف شد.
با مدیتیشن و پرانایاما ارتباط بین بدن و ذهنم بسیار قوی شده. فکر می‌کنم تازه بدنم رو کشف کردم.
به نفس‌هام در طول روز بسیار واقفم. قبلا اصلا متوجه نفس کشیدنم نبودم اما به لطف این دوره، آگاهی از نفس‌هام توی شلوغی روز منو به زمان حال می‌کشونه و این برام بی‌نهایت لذت‌بخش و آرامش‌دهنده است.
برای تک تک شما آرزوی بهروزی و تندرستی دارم. سپاس بی‌نهایت🌷🌷🌷
استاد عزیز و گرامی سلام. جا دارد دوباره خالصانه و از اعماق وجودم برای تک تک لحظات وصف ناشدنی که در این دوره تجربه کردم، از شما تشکر ویژه کنم. روزی که این دوره را آغاز کردم هرگز فکر نمی‌کردم در انتها این شخصی باشم که اکنون این لحظه این جملات را برای شما می‌نویسد، با این حجم از احساسات لطیف و ناب و دستاوردهای بی‌شمار. اطمینان دارم که هرگز《دوره‌ی پرانایامای زمستان ۱۴۰۰》را تا آخرین لحظه‌ی زندگی‌ام از خاطر نخواهم برد.
خداحافظی نمی‌کنم زیرا بی‌صبرانه، مشتاق و منتظر آغاز دوره‌ی مدیتیشن و ادامه‌ی مسیرم با شما در فصل بهار هستم. همواره شاد و شکوفا باشید. بهاران بر شما مبارک.
من کیان هستم و در دوره‌ی پرانایامای آقای مهدوی‌پور شرکت کردم و از ۱۴ نوبت تمرین هفتگی به‌طور متوسط حدود ۸ نوبت را منظم انجام می‌دادم.
– موارد تغذیه را حدود 8۰% اجرا کردم و طبع چشایی من تغییر کرد، به‌طوری‌که طعم و غذاهایی که همیشه مورد علاقه‌ی من بود و متوجه شدم که بیشتر غذاهای محرک و سمی هستن، اکنون نامطلوب و زننده هست.
– ارتباط با طبیعت، حفظ آرامش و … را حدود 50% انجام می‌دادم.
نتایجی که از دوره گرفتم:
وزنم 3 کیلو کم شد.
احساس انرژی بیشتر و حس خیر و برکت در زندگی و کار دارم.
پیشرفت کاری هم در کارها مشاهده می‌شود.
خوابم بهتر شده.
درک زیبایی فضای خالی و تلاش برای به‌وجود آوردن آن در هر فضایی که به من مرتبط است.
گرفتگی دائمی در گلو دارم (تیرویید نیست) ولی با انجام تمرین‌ها این حالت آرام و کم می‌شود.
– من قبلا در دوره‌های پرانایامای سایر اساتید شرکت کرده بودم؛ نکته‌ی جالب این دوره سادگی آن بود که جذاب بود. نکته‌ی دیگری که من متوجه شدم اینکه این تمرین‌ها باید با حضور ذهن و بدون استرس زمان و عجله اجرا شود، در غیر این‌صورت نه تنها اثری ندارد بلکه تاثیر معکوس دارد. در یکی از جلسات تمرین با استرس و عجله تمرین‌ها رو اجرا کردم و بلافاصله دردهایی در پشت، قوزک پا و گلو احساس کردم و تمام آن روز بی‌انرژی و بی‌حال بودم.


پکیج دوره «پرانایاما»