برای مشاهده و شنيدن متون روزانه کتاب «هر روز برای همان‌روز» با صدای نویسنده، لطفا در سایت عضو شوید.
اگر عضو هستيد، لطفا با ايميل و رمز عبورتان وارد شويد.

    ورود  /  عضویت    

 

درباره کتاب «هر روز برای همان‌روز»

کتاب هر روز برای همان روز نوشته‌ی «مسعود مهدوی‌پور» اولین بار در تابستان 1392 به چاپ رسید و هم اکنون چاپ نهم آن در اختیار علاقه‌مندان است و تا کنون بیش از 40 هزار جلد از آن به فروش رفته است.

کتاب شامل 365 عنوان به تعداد روزهای سال و 12 بخش به تعداد ماه‌های سال است و هر متن هویت خاص خود را دارد.

هر روز برای همان روز حاصل تجربه‌های شخصی نویسنده در طول سال‌های زندگی است و هر متن هویت خاص خود را دارد. مطالعه‌‌ی مقدمه و پیشگفتار موجب ارتباط مؤثرتر با کتاب می‌شود و توصیه می‌شود هر روز تنها مطلب همان روز مطالعه شود. اگر این صبر و تأمل در خواندن کتاب به کار رود، خواهید دید که پس از یک سال خورشیدی روند سالم و پایداری در زندگی جایگزین عادت‌های ناخواسته می‌شود. همچنین کسانی که علاقه‌مند به انجام  تمرین مراقبه هستند، می‌توانند تمرین شخصیِ خود را از میان 12 متن ذکر شده انتخاب کنند یا با انجام مرتب آن‌ها پس از یک سال به تمرینی معتدل و جامع دستیابی پیدا کنند.

تمام موضوعات کتاب فرد را به سوی سلامت جسم و ذهن و ارتباط با طبیعت هدایت می‌کند. این موضوعات شامل سلامت و سادگیِ تغذیه، عادت‌ها، خواب، حرکت و ورزش، سلامت گفتار و رفتار، سلامت ذهن، پذیرش و تطبیق با شرایط پیش‌بینی نشده در زندگی، تمـرکز، توجـه، زمانِ حـال، قدرت لحـظه، ارتباط با عناصر بکرِ طبیعت همچون آب، آفتاب و هـوای پاک، ارتباط با درون و بیرون و در کل زنـدگی سـاده و سـالم و حرکت در راه میانه و اعتدال در همه‌‌ی امور است.

از شاخصه‌‌های بارز کتاب، سادگی در نوشتار آن است که موجب شده برخی مسائل سخت و پیچیده، برای همه قابل درک و آماده‌ی تجربه باشد. همچنین متناسب با زندگی عادیِ یک انسان شهرنشین و پرمشغله‌ی امروزی است که در دنیای ارتباطات و تکنولوژی محاصره شده است. در واقع راه‌گشای کسانی است که زندگی سالم را در بطن جنگلِ تمدن و سرعت که واقعیتِ جهان امروز است، جستجو می‌‌کنند.

 

در این صفحه می‌توانید متون کتاب را به صورت روزانه مطالعه کنید و با صدای نویسنده بشنوید. برای استفاده از این صفحه لازم است ابتدا در سایت عضو شوید. برای عضویت در سایت کافیست نام و شماره و ایمیل خود را در بخش مربوط وارد کرده و یک رمز عبور انتخاب کنید.