دوره «آهیمسا»

وضعیت فعلی شما
ثبت‌نام نشده
قیمت
2.000.000 تومان

دوره «آهیمسا»

مربی: «مسعود مهدوی»


  در حال برگزاری

🔸️مدت دوره آهیمسا: ۶ هفته

🔸️هزینه: دو میلیون تومان


ثبت‌نام در دوره «آهیمسا»

🔹️راهنمای ثبت‌نام:
کلمه آهیمسا و کشور محل اقامت خود را به شماره 989222690691+ در واتس‌اپ بفرستید، در اسرع وقت پیام شما پاسخ داده می‌شود.

🔹️پشتیبانی دوره:

تلگرام:

09222690691

اینستاگرام:

kanoonyoga@

کانال تلگرام کانون یوگا

 

درباره دوره آهیمسا

🔹️اگر احساس می‌کنید رنجش و دلخوری‌های شما زیاد شده

🔹️اگر هر زمان عصبانی می‌شويد و به آن پاسخ نمی‌دهید، احساس بدی پیدا می‌کنید

🔹️اگر گفتگو‌های درونی شما آغشته به بحث‌های محکوم‌کننده است

🔹️اگر ناهنجاری رفتار و گفتگوهای دیگران آزارتان می‌دهد

🔹️و بالاخره اگر می‌خواهید خشونت‌های پنهان خود را بشناسید و راهکار آرامش و اطمینان را جایگزین آن کنید این دوره به شما پیشنهاد می‌شود

چه بسا بیماری‌هایی مانند ازدیاد وزن، فشار خون، بیماری‌های قلبی، گوارشی، پُرخوری‌های عصبی، استرس‌های پی در پی و … بر اثر فرو خوردن خشم‌های مداوم به‌وجود می‌آیند.

آهیمسا یک واژه سانسکریت است که معادل آن در انگلیسی Non-violence و در فارسی بی‌آزاری، عدم خشونت و نکشتن ترجمه شده و اولین جزء از نردبان هشت پله‌ای یوگای پاتانجلی است. در دوره 6 هفته‌ای آهیمسا اول خشونت‌های آشکار و پنهان خودمان را می‌بینیم و برای پر کردن کمبودهای بنیادی خودمان به افزایش مهارت‌های ذهنی و منطقی که در یوگا پرانایایی نام دارد و مهارت‌های احساسی و عاطفی که نامشان آپانایی هست خواهیم پرداخت.

 

توضیحات دوره

🔸️ محتوای دوره:
🔹 «فایل‌های صوتی آموزشی جلسات» (هر جلسه دارای دو فایل درسی است)
🔹 «تمرین‌ هفته»
🔹 «پیام هفته»
🔹 «آرشیو پرسش و پاسخ‌های دوره‌های گذشته» و «ابرازها»

🔸️ طول مدت دوره:
گذراندن این دوره 6 هفته به‌طول می‌انجامد که برای مرور بهتر مطالب و استفاده‌ی بهینه از آن، پکیج دوره از زمان خرید به مدت 3 ماه در اختیار شما خواهد بود و بعد از آن از دسترس خارج می‌شود.

🔸️نحوه‌ی ارائه‌ی جلسات:
محتوای جلسات به‌صورت هفتگی در اختیار شما قرار می‌گیرد. دلیل این موضوع اهمیت انجام تمرین‌ مستمر شما تا دریافت جلسه‌ی بعد است.

🔸️نحوه‌ی استفاده از پکیج دوره‌ی آهیمسا:
از زمانی‌که شما پکیج دوره‌ی آهیمسا را تهیه کردید، می‌توانید دوره را شروع کنید. در ابتدا محتوای جلسه‌ی اول (فایل‌های آموزشی جلسه‌ی اول، پرسش و پاسخ‌های جلسه‌ی اول، پیام هفته‌ی جلسه‌ی اول) را در اختیار دارید. ابتدا دو فایل آموزشی جلسه‌ی اول را مشاهده کرده و بخش پیام هفته و پرسش و پاسخ‌های این جلسه را به‌طور کامل مطالعه کنید و تمرین‌ها را بادقت و مرتب انجام دهید؛ درست بعد از یک هفته محتوای جلسه‌ی دوم (فایل‌های آموزشی جلسه‌ی دوم، پرسش و پاسخ‌های جلسه‌ی دوم، پیام هفته‌ی جلسه‌ی دوم) برای شما در دسترس خواهد بود. این روند تا پایان دوره ادامه دارد.

🔸️نکته: این دوره قبلا به نوعی دیگر برگزار شده است. در هر قسمت از محتوا اگر روز یا تاریخی بیان شده یا در مورد سوال‌های ستاره‌دار صحبت شده مربوط به دوره‌های قبلی است.

🔸️نحوه‌ی انجام تمرین‌ها:
🔹 یک دفتر برای تمرین‌های این دوره اختصاص دهید.
🔹 در هر جلسه تمام مطالب و سوال‌ها در بخش تمرین‌های همان هفته قرار گرفته است. لطفا مطالب مهم و اجرایی آن‌را در دفتر خود یادداشت کنید و جلساتی که جدول دارد، جدول‌ها را نیز بکشید.
🔹 هنگام شنیدن درس‌ها لطفا هیچ کار دیگری انجام ندهید چون درک درست و شفاف مطالب این دوره به توجه صد درصد شما نیاز دارد، بنابراین هنگام گوش کردن درس‌ها فقط با صدای مربی، دفتر و قلم خود ارتباط داشته باشید.
🔹 تمرین‌ها و تکنیک‌ها را دقیقا طبق آنچه گفته می‌شود، انجام دهید و تغییری در آن ایجاد نکنید.

🔸️پرسش و پاسخ‌ها:
بخش پرسش و پاسخ هر جلسه چکیده‌ای از پاسخ به سوال‌های مهم و پرتکرار دوره‌های گذشته است. مطالعه‌ی این مجموعه در هر هفته برای همه‌ی شرکت‌کنندگان ضروری است زیرا بخشی از تکنیک دوره در پاسخ به سوال‌ها گنجانده شده است.
پاسخ تمام سوال‌ها توسط آقای مهدوی‌ داده شده است.

🔸️ابرازها:
در انتهای دوره بخشی به‌ نام ابرازها ارائه می‌شود که با وارد شدن به آن صفحه می‌توانید دستاوردهای خود از این دوره را با ما و افراد دیگر سهیم شوید و ابراز افراد دیگر را نیز مشاهده کنید.

 


تعدادی از نظرهای کاربران پیشین دوره آهیمسا

با سلام و تقدیم احترام خدمت استاد ارجمند جناب آقای مهدوی‌پور و همراهان محترم دوره‌ی آهیمسا
ابتدا در این دوره قدرت نوشتن با مداد برایم شگفتی‌ساز بود؛ هم‌چون طی‌الارض میان دو سرزمین دورِ درونی.
علاوه بر نوشتن، مشاهده‌ی دست‌خط در پردازش جریان‌های درونی و درمان، سهم غیرقابل انکاری داشت.

در اثنای هفته‌ی دوم تمرین، متوجه یک نیرو و گرمای بسیار لطیفی در وجودم شدم که تجربه‌اش بسیار گوارا، اطمینان‌بخش و امیدوارکننده بود. بعد از هر بار نوشتن و دیدن دست‌خط و بعضاً کلنجار ۲۴ تا ۴۸ ساعته، آن مساله از نهادم پاک می‌شد و پوچ شدنش را به لَختی تجربه می‌کردم.

در حین هفته‌ی سوم، یک‌روز در یک ایونت بزرگ شرکت کردم. با اینکه جز مختصر دیدارها‌ و گفت‌و‌گوهایی، فعالیتی انجام نداده بودم، بعد از بازگشت به منزل، خستگی و سنگینی غیرقابل توجیهی بر من مستولی شده بود. به‌سختی همان شب خودم را وادار به نوشتن وقایع در کارگاه جلسه ۲ کردم. به‌طور معجزه‌آسایی هم‌زمان با نوشتن، نیرو و گرمایی را در درونم احساس کردم که از اعماق وجودم در حال تبلور بود. بعد از خاتمه‌ی نوشتن دیگر اثری از آن سنگینی و خستگی نبود.

در همان هفته، پویش مربوط به کسب نظرهای دوستان و همکاران، بالاصاله بسیار آموزنده بود. به‌واسطه‌ی آگاهی‌های ناظر به خویشتن‌داری که پیش‌تر از سوی استاد گرامی برای انجام این پویش ارائه شده بود، تمرین صبوری، متانت و قوه‌ی شنوایی که تجربه کردم بسیار برایم الهام‌بخش شد. و در نهایت با وجود سختی مقطعی، احساس سربلندی داشتم تا جایی‌که به‌طور خودجوش مهمانی‌ای تدارک دیدم و از کسانی‌که با ابراز نظرهاشان همراهی‌ام کرده بودند، دعوت کردم و هدیه‌ای به آن‌ها اهدا نمودم.

در خاتمه‌ی هفتهٔ سوم و اوایل هفته‌ی چهارم، تغییرات آشکاری را در ذهن و درونم احساس کردم. هم‌چون میل بسیار به ورزش، به‌ویژه شنا یا انجام کارهای هنری، دیزاین و اتود برنامه‌هایی برای آینده. انگار نیروی برآمده از تمرین‌های هفته‌های قبل وارد چرخ‌دنده‌های دایره‌ی وجودم شده بود و آن‌‌را در جهتی که «باید» می‌چرخاند.

قبل از شروع دوره و تا اوایل آن، بنا داشتم از دو فضای همکاری‌ حرفه‌ای‌ استعفا دهم. جلسات دوم، سوم و پنجم به‌ویژه بسیار آگاهی‌بخش بودند و کمک کردند تا دلیل آن تصمیمم را دقیق‌تر ببینم، بعد از خاتمه‌ی دوره، طی پیامی همکاری‌ام را با رضایت کامل ابقا کردم.

اتمام آهمیسا برای من مصادف بود با یک واقعهٔ شوک‌آور. ساعت مچی‌‌ام که به مدت ۲۰ سال با آن زندگی کرده بودم؛ امتحان‌های مدرسه، دانشگاه، انتظارها و برنامه‌ریزی‌هایم را همگی با آن‌ انجام داده بودم و در دو سال اخیر در خانه‌ام مفقود شده بود، مطلع شدم که هم‌خونه‌ام زمانی‌که یک عصری مهمانم بوده تعمداً آن را به‌دور از چشم من برداشته و دیگر آن ساعت وجود ندارد. بسیار شوکه شدم. آن ساعت ارزش اقتصادی آن‌چنانی نداشت و به‌خصوص که آن هم‌خونه گرامی ساعتی به ارزش میلیاردی به دست داشت و دارد.

پس از اطلاع از این موضوع، نماز و دعا خواندم و گریه کردم. هدف جدید و طول شنای بیشتری معین کردم و به آن رسیدم. تا الان با این موضوع تماما کنار آمده‌ام اما به جرأت می‌گویم که به‌ مدد آموزه‌های این دوره، آن مرز ظریف و هم‌چون تارموی میان انتخاب‌هایم را دیدم. فعلاً بدون هیچ‌گونه تضاد و کلنجاری، ترجیح دادم به‌خودم زمان بدهم و به آن ساعت عزیزِ از دست رفته – آن‌هم به این کیفیت وخیم‌ – هم‌‌چون بذری برای امکان‌های روشن آینده بیاندیشم.

در پایان به استاد ارجمند، درود ویژه می‌فرستم و از صمیم قلبم قدردان این «تولد دوباره»‌ام هستم.
هم‌چنین از همهٔ همراهان محترم که با پرسش‌های بسیار خوب به غنای هر‌ چه بیشتر این دوره کمک کردند، به سهم خودم تشکر می‌کنم.
صد البته از تیم محترم پشتیبان و زحمات ارزشمندشان به‌نوبه‌ی خود سپاسگزارم.

سلام بر استاد و همکاران
حالا که زمان رسمی دوره آهیمسا تمام شده می‌خوام تجربه شخصیم رو در این باره با دوستان مطرح کنم:
توضیحاتی عمومی‌ای که استاد در هر جلسه دادند و مفاهیم جدیدی که مطرح شد، تاثیرشون بر من اگر بیشتر از تکنیک‌های آهیمسا نبود، کمتر هم نبود. چون این مفاهیم قطعات پراکنده‌ای رو که من از جاهای مختف دریافت کرده بودم به‌هم وصل می‌کرد.
اما در زمان انجام تکنیک‌ها، در جریان نوشتن خشم‌ها ذهن من به‌شدت پراکنده بوده و کارم طول می‌کشه اما وقتی نوشتن تمام میشه احساس رضایت نسبی و سبکی می‌کنم. تمرین‌های هفته دوم فکر می‌کنم باعث شد حجم زیادی از انرژِی عصبانیت در من آزاد و آماده باشه و به‌سختی تونستم جلوی بروز کنترل نشده‌‌ش رو بگیرم. حتی یه مواقعی در حال رانندگی، گفت‌وگوی درونی و عصبانیت چنان به‌من فشار می‌آورد که شروع می‌کردم انرژیی‌ای رو که داشت به‌شکل گفت‌وگوی درونی می‌ریخت بیرون، تبدیل کردم به دعا و مانترا.
دایره هفته سوم بسیار برای من آموزنده بود و هفته چهارم هم کمی در فهم کارگاه شماره ۶ و ارتباطش با کارگاه‌های ۴ و ۵ تردید داشتم که با خواندن سوالات سایر دوستان تا حدودی روشن شد. البته هم‌زمان با جلسه ۴ اتفاقی در زندگی من افتاد که خیلی من رو به‌هم ریخت و مدتی کلا توجهم رو به‌جای دیگری برد اما خب فرصتی هم فراهم کرد که خشم ناشی از اون موضوع رو بشکافم و هنوز دارم سعی می‌کنم فشارِ درونیش رو به فعالیت‌های دیگری معطوف کنم. متاسفانه هنوز فرصت نشده جلسات ۵ و ۶ رو گوش بدم اما با شناختی که از نحوه تنظیم دوره‌های کانون یوگا دارم مطمئنم جلسات ۵ و ۶ هم برام مفید خواهد بود.
قلبا از استاد مهدوی به‌دلیل توجه صادقانه‌شون به کیفیت آموزش ممنونم. هم‌چنین همکاران دوره که کیفیت برگزاری آنلاین رو خیلی خوب نگه می‌دارند.

درود بر استاد بی‌نظیرم
آگاه شدم توقع، همان نیازهای برآورده نشده است.
این دوره مثل همیشه فوق‌العاده‌ است.
در عین‌حال یکی از بی‌نظیرترین دوره‌هایی‌ست که تا به‌حال گذرانده‌ام.
متشکرم


مشاهده همه نظرها»

 ثبت‌نام در دوره «آهیمسا»