پکیج دوره «مدیتیشن» (مراقبه)

وضعیت فعلی شما
ثبت‌نام نشده
قیمت
1.800.000 تومان

دوره «مدیتیشن» (مراقبه)

مربی: «مسعود مهدوی‌پور»


  در حال برگزاری

🔸️مدت دوره: ۶ هفته
(بین دو جلسه آخر دو هفته فاصله خواهد بود)

🔸️هزینه: دو میلیون و چهارصد هزار تومان
یک میلیون و هشتصد هزار تومان


ثبت‌نام در دوره «مدیتیشن»

🔹️پشتیبانی دوره:

تلگرام:

09222690691

اینستاگرام:

kanoonyoga@

کانال تلگرام اطلاع‌رسانی دوره‌ها

 

توضیحات دوره:

🔹دوره غیر حضوری است. برگزاری و نام‌نویسی در همین سایت انجام می‌شود.

🔸 توجه: اگر ثبت‌نام کرده‌اید، برای دیدن محتوای دوره ابتدا وارد پروفایل‌تان شوید.

    ورود به پروفایل    

ایمیل و رمز‌عبور تان را در در بخش ورود بنویسید و روی دکمه ورود بزنید.

راهنمای ورود و استفاده از دوره‌های مجازی

🔸️ محتوای دوره:
🔹 «ویدئوی آموزشی جلسات»
🔹 «پیام هفته»
🔹 «آرشیو پرسش و پاسخ‌های دوره‌های گذشته» و «ابرازها»
🔹 «فایل صوتی قابل دانلود حاوی نمونه تمرین» (جلسه پنجم ارائه می‌شود)
️🔹 «فایل پی‌دی‌اف درس‌ها و تمرین جلسه‌ها» در انتهای دوره در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

🔸️ طول مدت دوره:
گذراندن این دوره 6 هفته به‌طول می‌انجامد که برای مرور بهتر مطالب و استفاده‌ی بهینه از آن، پکیج دوره از زمان خرید به مدت 3 ماه در اختیار شما خواهد بود و بعد از آن از دسترس خارج می‌شود.

🔸️نحوه‌ی ارائه‌ی جلسات:
محتوای جلسات به‌صورت هفتگی در اختیار شما قرار می‌گیرد. دلیل این موضوع اهمیت روزی دو نوبت تمرین مستمر شما تا دریافت جلسه‌ی بعد است.

🔸️نحوه‌ی استفاده از پکیج دوره‌ی مدیتیشن:
از زمانی‌که شما پکیج دوره‌ی مدیتیشن را تهیه کردید، می‌توانید دوره را شروع کنید. در ابتدا محتوای جلسه‌ی اول (ویدئوی آموزشی جلسه‌ی اول، پرسش و پاسخ‌های جلسه‌ی اول، پیام هفته‌ی جلسه‌ی اول) را در اختیار دارید. ابتدا ویدئوی آموزشی جلسه‌ی اول را مشاهده کرده و بخش پیام هفته و پرسش و پاسخ‌های این جلسه را به‌طور کامل مطالعه کنید و روزی دو نوبت تمرین شخصی خود در صبح و بعد از ظهر را انجام دهید (کسانی‌که کسالت عمده دارند روزی سه نوبت) ؛ درست بعد از یک هفته محتوای جلسه‌ی دوم (ویدئوی آموزشی جلسه‌ی دوم، پرسش و پاسخ‌های جلسه‌ی دوم، پیام هفته‌ی جلسه‌ی دوم) برای شما در دسترس خواهد بود. این روند تا پایان دوره ادامه دارد.

🔸️نکته: این دوره قبلا به نوعی دیگر برگزار شده است. در هر قسمت از ویدئوها اگر روز یا تاریخی بیان شده مربوط به دوره‌های قبلی است.

🔸️پرسش و پاسخ‌ها:
بخش سوال‌های متداول چکیده‌ای از پاسخ به سوال‌های مهم و پرتکرار دوره‌های گذشته است. مطالعه‌ی این مجموعه در هر هفته برای همه‌ی شرکت‌کنندگان ضروری است زیرا بخشی از تکنیک دوره در پاسخ به سوال‌ها گنجانده شده است.
پاسخ تمام سوال‌ها توسط آقای مهدوی‌پور داده شده است.

🔸️ابرازها:
در انتهای دوره بخشی به‌ نام ابرازها ارائه می‌شود که با وارد شدن به آن صفحه می‌توانید دستاوردهای خود از این دوره را با ما و افراد دیگر سهیم شوید و ابراز افراد دیگر را نیز مشاهده کنید.

 

🔸مشاهده ویدئوی «معرفی دوره مدیتیشن» و «اهمیت کپی رایت» پیش از نام‌نویسی ضروری است. همچنین تماشای ویدئوی «عوامل افزاینده‌ی تاثیر دوره مدیتیشن» پیش از شروع دوره توصیه می‌شود.
🔸 ضروری است پیش از ثبت‌نام، فیلم و محتوای صفحه راهنمای ثبت‌نام را با دقت مشاهده و از نحوه کار با وب‌سایت و تجهیزات خود اطمینان حاصل فرمایید. استفاده از سایت و محتوای دوره‌ها به عهده شما بوده و مسئولیت مشکلات احتمالی مثل قطعی اینترنت، نقص یا خرابی تجهیزات شما یا عدم توانایی استفاده از سایت با شما است.
🔸️ شهریه دوره فقط برای استفاده یک نفر است. با پرداخت هزینه و رعایت حق کپی، ما را برای ادامه کار یاری می‌کنید و همچنین یگانگی با خود را پرورش می‌دهید.

🔸️ شرایط حضور در دوره:
🔹️در طول دوره مدیتیشن روزی دو نوبت تمرین، صبح و عصر انجام می‌شود. مدت زمان هر نوبت تمرین حدود ۲۰ دقیقه است.
🔹️انجام منظم روزی دو نوبت تمرین در طول دوره ضروری است، برای کسانی‌که کسالت‌های عمده دارند روزی سه نوبت تمرین.

🔸️شرایط شرکت در دو دوره‌ی مدیتیشن و پرانایاما به‌به‌طور هم‌زمان:
در یوگای اصیل همیشه تمرین‌ها از زمخت به لطیف یا از بدن به‌سوی ذهن طراحی می‌شود.

یعنی به ترتیب:
🔹️تمرین‌های بدنی (آسانا)
🔹️تمرین‌های تنفسی (پرانایاما)
🔹️تمرین‌های ذهنی (مدیتیشن)

برای کسانی‌که می‌توانند دو نوبت در روز (صبح و عصر) و در هر نوبت حدود یک ساعت مجموعه تمرین‌ها را انجام دهند، شرکت در دو دوره توصیه می‌شود.

🔸️مدت زمان هر نوبت تمرین پرانایاما از حدود ۱۵ دقیقه در جلسه‌ی اول شروع می‌شود و به تدریج طی جلسات، مدت زمان آن افزایش می‌یابد و به حدود یک ساعت می‌رسد.
🔸️مدت زمان هر نوبت تمرین مدیتیشن ۲۰ دقیقه است.

⛔ این دوره برای افرادی که مشکل افسردگی شدید دارند و از دارو استفاده می‌کنند و برای کسانی‌که به مواد مخدر و روان‌گردان اعتیاد دارند، مناسب نیست.

 

درباره مراقبه:

«مدیتیشن» چیست؟

حتما در مورد «مدیتیشن» یا «مراقبه» تاکنون زیاد شنیده‌اید، اما آیا به مفهوم عملی «مدیتیشن» فکر کرده‌اید؟

«مدیتیشن» یک مرحله از هشت مرحله‌ی یوگاست و از واژه‌ی سانسکریت Dhyana آمده است.

دهیانا یعنی «دیدنِ بی‌واسطه»
«دیدنِ بی‌واسطه» یعنی وقتی ما اشیا، رویدادها، روزمرگی‌ها و ... را می‌بینیم بدون واسطه یا دخالت ذهنِ قضاوت‌گر و مقایسه‌گرِ خود ببینیم و ادراک کنیم.

لازم به گفتن است که تمام نتیجه‌گیری ما از  دریافت‌های ذهنی، از فیلتر همان ذهنی که در گذشته ساخته شده عبور می‌کند يعنی یک انسان معمولی هیچ‌وقت دریافتی را «همان‌طور که هست» درک نخواهد کرد بلکه همیشه آغشته به باورها و شالوده‌هایی است که در ذهن وجود دارد.

«مدیتیشن» یعنی دیدن، شنیدن و دریافت کردنِ تمام ورودی‌ها همان‌طور که هستند، نه آن‌طور که ما می‌خواهیم یا انکار می‌کنیم.
 

«مایندفولنس» به چه معناست؟

«مایندفولنس» به معنای «با تمامیتِ ذهنی، حاضر بودن در لحظه» است.

مایندفولنس یا «با تمامیتِ قوای درونی، حاضر بودن» فقط زمانی اتفاق می‌افتد که در «زمانِ حال» باشیم.

اغلب اوقات ذهن به دو بخش تقسیم می‌شود؛ یعنی یک بخش در گذشته و آینده یا در اشغال گفتگوهای درونی است و ما کارها را با بخش دیگر ذهن که ناقص است، انجام می‌دهیم.

«تجربه‌ی حال» رویدادی است که تمام رشته‌های پراکنده‌ی ذهن را از «گذشته» و «آینده» جدا می‌کند و شخص در «اینجا و اکنون» حاضر می‌شود.

برای تجربه‌ی «مایندفولنس» نیازی نیست که کار فوق‌العاده‌ای بکنیم، فقط کافی است بیاییم همین‌جا که هستیم؛ یعنی ذهنِ جدا شده از جسم را دوباره به «همین مکان» و «همین لحظه» بیاوریم.

«مایندفول» شدن، هرگز تجربه‌ای دور و دست نیافتنی نیست که ما برای آن بکوشیم و سعی کنیم به آن برسیم بلکه لازم است بسیاری از کوشش‌های ناخودآگاهمان را متوقف کنیم تا بتوانیم «همین‌جا» که هستیم، بیاییم و «همین لحظه» را که تا کنون حس نمی‌کردیم، لمس کنیم.

محور اصلی این دوره‌ی مدیتیشن «زمانِ حال» است، بنابراین تجربه‌ی مایندفولنس خود‌به‌خود در آن محقق خواهد شد.

نوشته: «مسعود مهدوی‌پور»

 تعدادی از نظرهای کاربران پیشین دوره مدیتیشن

 

موضوع:
– شروع مدیتیشن از سال 84 با آقای مهدوی‌پور و اثر مثبت در تدام تمرین‌ها
– شکار لحظه‌ها: آگاه بودن در تمام لحظات به افکار و گفتار درونی و تصمیم‌گیری‌ها
– اثرگذاری در تمام ابعاد زندگی: یوگا کردن/ تغذیه/ خرید کردن

 

موضوع:
– مدیریت درد بعد از جراحی در این دوره و گذراندن دوران نقاهت قبل و بعد از جراحی با کمک تکنیک مدیتیشن
– توضیح مطالب به صورت ملموس

 

موضوع:
– آشنا شدن با ابعاد تازه‌ای از تمرین و خودم با شرکت در هر دوره و گرفتن تاثیرات مثبت
– کاهش چشم‌گیر وسواس‌ها و اضطراب‌ها
– تمرکز بیشتر
– مدیریت بهتر زندگی

با سلام خدمت مربی خوب جناب استاد مهدوی‌پور.
من این دوره به‌طور کامل 14 بار در هفته تمرین نظم را انجام دادم ولی تمرین ذوق انجام نمی‌دادم به جز هفته‌ی گذشته که تمرین نظم را 3 وعده انجام ندادم. من از مشاورم و همسرم ممنونم. من خیلی در گذشته سپری می‌کردم، من خیلی زود عصبانی می‌شدم ولی با گذراندن این دوره خیلی تغییر کردم و خیلی از اطرافیانم هم متوجه تغییرم شدن و در واقع انرژی مثبت دادن.
با سپاس از مجموعه‌ی کانون یوگا و استاد مهدوی‌پور.

من در دوره‌ی مدیتیشن پاییز 1400 استاد مهدوی‌پور عزیز شرکت کردم و همه‌ی تمرین‌های نظم 14 جلسه در هفته رو با عشق انجام دادم و چند بار موفق به انجام تمرین ذوق شدم.
مدیریت روی کار و رفتارم بیشتر شده و سرعت عملم نرمال شده چون من آدم عجولی در کار بودم ولی الان آرامش خاص و عمیقی رو حس می‌کنم و پنجره‌ی زیبای جدیدی در مورد خدای مهربون و آفرینش جهان هستی جلوی چشمم باز شده که همه چیز رو از منظر مثبت و عمیق و ریشه‌ای ببینم و حس بسیار عالی نسبت به همه آدمای دور و برم دارم و خیلی در وادی همدردی و دستگیری از همنوعان و مفید بودن در کار و رفتارم هستم.
معرف بنده یکی از مربیان یوگا بوده و ازش ممنونم که فرصت آشنایی با شما مربی پویا و بسیار دانا رو پیدا کردم و از شما بابت این‌ همه مطالب ناب و با ارزش که با ما به اشتراک گذاشتین و همچنین از پرسنل و پشتیبان حرفه‌ای آموزش بسیار سپاسگزارم و علاقه‌مند به برگزاری کلاس مجازی یوگا و پرانایاما رو با شما عزیزان دارم. در پناه خدای عزیز موفق و سلامت باشید.

بعد از جلسه‌ی سوم تاثیر بسیار عمیقی از این دوره دریافت کرده‌ام. نه تنها خودم بلکه هر کسی که بر سر راهم قرار می‌گیرد در آستانه شکوفایی عظیمی است. از این بابت از شما مربی دانا (نمی‌گویم استاد چون شما با هشیاری خاصی ایگوی خودتان را از میان برداشتید) تشکر بسیار می‌کنم.


مشاهده همه نظرها»

 ثبت‌نام در دوره «مدیتیشن»